İçeriğe atla

Geyik 2015

Cem

Pinlenen İletiler

• İleti 2k
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Herkese merhabalar. Öncelikle bu yarışma ortamını oluşturan yöneticilere teşekkür etmek istiyorum. Burada yeni sanatçılar tanımamıza yeni şarkılar keşfetmemize olanak tanıyorlar. Fakat görüyorum ki siteye göstermemizi bekledikleri saygıyı kendileri bize göstermiyorlar. Bugün ülkemin elimden alındığını ve başka birine verildiğini sitedeki yöneticilerden hiçbiri haber verme ihtiyacı bile hissetmedi. Kurallara göre yönetimin istediği ülkeyi istediği üyeye verme hakkı varmış - ne kadar saçma bir kural - tamam böyle bir hakları var anladık fakat en azından bana da bir haber verilseydi böyle bir durum var ve ülkeyi bırakmanı istiyoruz denseydi çok şık olurdu. işte bahsettiğim saygı olayı bu. burada aramızda çocuk yok diye biliyordum ama bunu bile düşünemeyecek kişilerin yeterince olgunlaştığını söylemek zor.

yaptığım seçimlerle yarışmayla alay ettiğimi söylediniz. oysa beni hiçbiriniz tanımıyordu bunu nasıl söylemeye cesaret ettiğinizi aklım almıyor. sizin için çok eski olan oysa benim daha yeni keşfettiğim sanatçılarla yarışmak istediğimde bunu alay ediyor diye anlayıp yaftaladınız. (herkes için demiyorum bu sözleri). ben burada kimseyi tanımıyorken neden yarışmayla sizlerle alay edeyim ki? neden o şarkıları yolladığımı sormadınız bile. hemen yaftalandım. ben yıllarımı böyle forumlarda geçirmedim. tanımadığım birçok şarkının olması normal ve yeni tanıdığım şarkılarla yarışmak isteğimde normaldi.

ve şimdi ülkemin bana emanet olarak verildiğini öğreniyorum. meğer banlanan bir üyenin geri dönme süresi kadar katılma hakkım varmış da haberim yokmuş. ben zaten hollandayı bırakacaktım. bana gelip bu konu haber verilse gayet olumlu karşılardım ama böyle bir girişim olmadı. aranıza yeni birilerini almaya tahammülünüz hiç yok. bu kadar uzun bir yazı yazmam bile siteye ve sizlere ne kadar önem verdiğimi gösteriyor. benim de hatalarım olmuştur elbette ama hiç uyarıldığımı hatırlamıyorum. yukarıda teşekkür ettiğim site yöneticilerine bu olaydan dolayı teessüf ettiğimi belirterek sözlerimi sonlandırıyorum.kırdığım arkadaşlar varsa özür dilerim.

Haklısın, ülkenin (sebebi ne olursa olsun) bu şekilde elinden alınması yanlış. Bi etkisi olmaz ama ben tepkimi koymaya hazırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim olaydan haberim yoktu zaten. Ben sana söyledim. Melih'in geldiğini bile sabah kalktığımda gördüm. Benim bildiğim 140. ETSC'de geri döneceğiydi. Ülkelerle Uğur ilgileniyor. Şimdi bize gelip laf söyleme boşuna.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim olaydan haberim yoktu zaten. Ben sana söyledim. Melih'in geldiğini bile sabah kalktığımda gördüm. Benim bildiğim 140. ETSC'de geri döneceğiydi. Ülkelerle Uğur ilgileniyor. Şimdi bize gelip laf söyleme boşuna.

Sözlerim sana değil. Genel konuştum. Senin olaydan haberinin olmadığını biliyorum. Kaldı ki bilsen de bir şeyin fark edeceğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ETYB icindeki arkadaslar bilir 1-2 ay once sana ceza verilmesi gundemdeydi yaptigin tutarsiz oylamalar nedeniyle. Bu konunun ustunu bir sekilde orttuk. Ulkenin elinden alinmasi da gundemdeydi.

Ben henuz Hollanda'yi baska birine verdigimi yazdigimi hatirlamiyorum. Ulke basvurulari konusunu da ulkeleri de guncellemis degilim. 2008 yilindan bu yana bu isin icindeyim ve her seyin farkindayim, emin ol.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Listenin güncellenmemiş olması ülkemin elimden alındığına kanıt değil yani. Birileri şarkı açıklıyor benim yerime ama ülkem hala bende öyle mi? İlginç... Bana ceza verilecekse bunun üstünü örtmemeliydiniz. Bunu bana özelden bile bildirmediniz ki. Kaldı ki ben yanlışlarım varsa düzeltmeye açık oldum hep. Ama kimse bana yanlışlarımı söylemedi. Şimdi gelip de zaten elinden alacaktık ceza verecektik demeyin. Uyarı cezası ya da başka bir şey ne yapılacaksa yapılabilirdi. Ben sadece tüm bunların habersizce yapılmasına kızıyorum. Ülkemi alabilirsiniz sorun değil ama haber verilebilirdi ben burada saygısızlık olduğu için üzülüyorum yoksa ülke derdinde değilim. amaç yeni şarkılar tanımaksa ben bunu başka ülkelerle de yapabilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zaten elinden alacaktik demedim, bu zaten gundemde olan bir konuydu dedim. Melih'in kendisi de bilir, 140'a kadar beklemesi gerektigini soyledim. Bahsettigin kural 4 yilda iki defa uygulandi, yine uygulanabilir. Evet biz yarismayi duzenleyen 5 arkadas olarak boyle bir hakka sahibiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur ben kurallarınıza saygılıyım bana saçma gelse de kural kuraldır. Ülkeyi alabilirsiniz benden dedim ya sorun ülke değil. Arkadaşın 140 da geleceğini bile bile benim yarışmama izin vermemeliydiniz. Bana durumu bahsetseydiniz şık olurdu diyorum. Ama hala kendinizi haklı görmeye devam ediyorsunuz. Neyse olan oldu. Yarışan arkadaşlara başarılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamam canim herkes haksiz sen haklisin. Oldu mu? Ayrica Onur'un elinden Isvec alinirken, Goksel'in elinden Danimarka alinirken tepkisini ortaya koymayan arkadaslar samimiyetinize hayran oldum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamam canim herkes haksiz sen haklisin. Oldu mu? Ayrica Onur'un elinden Isvec alinirken, Goksel'in elinden Danimarka alinirken tepkisini ortaya koymayan arkadaslar samimiyetinize hayran oldum.

Göksel'in elinden Danimarka alınırken yanlış olduğunu söylendi sitede. Daha sonra Göksel'e ülkesini geri alabileceği söylendi ve kendisi istemedi. Göksel yarışmaya uzun süre katılmamıştı ve katılmayacağı zannedildiğinden bir karışıklık olmuştu. İsveç'in durumu bambaşka idi. İsveç'i ne zaman bırakacağını bilerek almayı kabul etmişti Onur. Hollanda ise bomboş bir ülkeydi ve ülkenin sahibi üye yarışmaya devam ederken dan diye başka biri gelip üstüne kondu. 

Siteye ilk geldiğimde Norveç doluydu, başka bir ülke alıp bekledim ve Norveç boşalınca aldım. Ara verdiğim dönemde Norveç dolmuştu ve ülke yine boşalana kadar bekledim ve o zaman döndüm. TŞY'de İzmir dolu olduğu dönemde katılmadım ve boşalana kadar yarışmadım. Olması gereken de budur zaten. Malum kural sadece oylaması objektif olmayan kişilere, çift üyeliği bulunan kişilere vs. uygulanmalı. Norveç'in sitedeki ilk sahibi siteye dönse ve Norveç adına şarkı açıklasa ne yapacağım? Burada neyin doğru, neyin yanlış olduğu çok açık bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ülkenin alınması konusu hakkında çok derin bir bilgi sahibi değilim, sanırım bir önceki değişimlerde konuşulmuş bir konuymuş. Ben 132'de geri döndüm zaten. ETYB olarak bir üyeden ülkeyi alma hakkına sahip olduğumuz da doğru ancak bu tek kişinin kararıyla gerçekleşmez. 

Benim ekibe dahil olmamla başlayan süreçte senin ülkenin alınmasına dair bir oylama yapılmamıştı hatırladığım kadarıyla, hepimiz de Melih'in 140 sonrasında Hollanda ile geri döneceğini biliyorduk. Bugün Melih'in aniden konusunu açmasının ETYB kontrolünde bir şey olmadığını söyleyebilirim, yani bizim bilgimiz dışında gerçekleşen bir olaydı - bunun önceden oylaması yapılsa idi zaten sana kesinlikle haber verirdik. Ortada bir karışıklık var ve bu karışıklığın ETYB ile bir alakası yok, o nedenle ben kendi adıma özür dilerim. 

Şu an ne olacağını bilmemekle beraber kestiremiyorum da, ancak eğer tamamiyle çekilmek istersen 135'ten itibaren Hollanda zaten Melih'te olmuş olacağı için bu karışıklık ortadan kalkacak sanıyorum. Halen çok iyi anladığım konular değil ancak anladığım kadarıyla durum budur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ulaş bak kendin ne de güzel yazmışsın. Hepimiz 140 tan itibaren Melih'in döneceğini biliyorduk diye. O zaman bu bilgiyi bana verebilirdiniz değil mi? Melih'in sizden habersizce konusunu açması sizin suçunuz olmayabilir ama Uğur'un bu durumu çok normal karşılaması ve Hollanda'ya darbe yapıldı diye eğlenerek anlatması oldukça yanlıştı. Uğur'un burada takınacağı tavır şu olmalıydı, bana durumu bildirip benim cevabıma göre hareket etmeliydi. Ben ya tamam diyerek çekilecektim ya da 140 a kadar yarışma hakkımı kullanacaktım. Ama kendileri Melih'e karşı böyle bir tavır sergileyemedi. Böylesi de şık olmadı. Hem ülkenin henüz benden alınmadığı söyleniyor hem de darbe yapıldı deniyor. İlginç...

Bu saatten sonra BIG NETHERLANDS  ile işim olmaz!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu bilginin sana verilmemiş olduğunu da bilmiyordum ben, o yüzden bir şey diyemiyorum.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Uğur'un duruşunu da yorumlayamam zira bu yaşananların önceki kısımları hakkında gerçekten bilgim çok az, ben sadece kendi adıma özür dilemek istedim.

Hollanda ile yarışmak istemiyorsan gerekli işlemleri ETYB yapacaktır. Tüm bunların tatsızlığı için tekrar özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ülkenin alınması konusu hakkında çok derin bir bilgi sahibi değilim, sanırım bir önceki değişimlerde konuşulmuş bir konuymuş. Ben 132'de geri döndüm zaten. ETYB olarak bir üyeden ülkeyi alma hakkına sahip olduğumuz da doğru ancak bu tek kişinin kararıyla gerçekleşmez. 

Benim ekibe dahil olmamla başlayan süreçte senin ülkenin alınmasına dair bir oylama yapılmamıştı hatırladığım kadarıyla, hepimiz de Melih'in 140 sonrasında Hollanda ile geri döneceğini biliyorduk. Bugün Melih'in aniden konusunu açmasının ETYB kontrolünde bir şey olmadığını söyleyebilirim, yani bizim bilgimiz dışında gerçekleşen bir olaydı - bunun önceden oylaması yapılsa idi zaten sana kesinlikle haber verirdik. Ortada bir karışıklık var ve bu karışıklığın ETYB ile bir alakası yok, o nedenle ben kendi adıma özür dilerim. 

Şu an ne olacağını bilmemekle beraber kestiremiyorum da, ancak eğer tamamiyle çekilmek istersen 135'ten itibaren Hollanda zaten Melih'te olmuş olacağı için bu karışıklık ortadan kalkacak sanıyorum. Halen çok iyi anladığım konular değil ancak anladığım kadarıyla durum budur.

Burada bile çok yanlış 2 tavır var. Melih daha düne kadar banlı bir üyeydi ve Hollanda "140'ta geri verilecek" şartı olmadan birisine verilmişti. Ne demek 140'ta gelip geri alacaktı? Bir de "Bizim dışımızda gerçekleşen olay." ne demek? Admin değil misiniz siz? Başka birisi rastgele gelip bir ülke için konu açsaydı silecek miydiniz, silmeyecek miydiniz? O ülke boş olsa dahi sileceksiniz. Ayrıca 135. ETSC'de Hollanda yarışacak mı, yarışmayacak mı?

Edit: "Sen çekilirsen sorun çözüşür zaten." tavrı da hoş değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...