Cem

Administrator
 • Content Count

  13,809
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  69

Cem last won the day on September 19

Cem had the most liked content!

Community Reputation

4,953 Excellent

7 Followers

About Cem

 • Rank
  Gilead Çevre Bakanı
 • Birthday 06/05/1995

Location

 • Konum
  İstanbul

Interests

 • İlgi Alanlarınız
  Bilgisayar, Yazılım, Teknoloji, Sinema-Televizyon

Job

 • İşiniz
  Çevre Mühendisi

ETSC Country

 • ETSC Ülkeniz
  Sweden

TSY Province

 • TŞY Şehri
  Düzce

Recent Profile Visitors

1,882 profile views
 1. THE HANDMAID'S TALE Hulu Dizisi Yayın Yılı: 2017 - ... Çekim Yeri: ABD New England Bölgesi (Boston, ABD ve Ottawa, Kanada ağırlıkta olmak üzere bazı sahneler Washington, D.C.'de çekildi.) Uyarlama: Margaret Atwood'un aynı isimli romanı Tür: Distopik Dram, Gerilim Konu: ABD'de örgütlenmiş dinî grupların büyük bir darbe yaparak Gilead Cumhuriyetini kurması ve sonrasında uyguladığı sözde Hıristiyanlık temelindeki sıra dışı yaptırımlar ve doğurganlık üzerine kurulan bir temel politikayı anlatan dizide doğum oranlarının iyice düşmesi ve kısırlığın artması üzerine hala doğurgan olan kadınların toplanıp damızlık olarak prestijli ülke yöneticilerinin (komutanların) evlerine gönderilmesini ana karakter Offred üzerinden anlatıyor. Dizide belli başlı hiyerarşik sınıflar ve bu sınıfların uyması gereken kurallar bulunmakta. Bir sınıfa mensup bir kişi o sınıf için uygun görülen kıyafeti giymek zorunda. Bu sınıflar şu şekilde: * Damızlıklar (handmaids) - Doğurgan * Mutfak hizmetkârları (Marthas) - Kısır, evli olmayan kadınlar * Teyzeler (Aunts) - Damızlıkları yetiştiren * Eşler (Komutan Eşleri - Wives) - Yüksek rütbeli komutan eşleri 1. Sezon Fragmanı 2. Sezon Fragmanı 3. Sezon Fragmanı OYUNCULAR Başrol: Elisabeth Moss June (Offred, Ofjoseph) (damızlık) Yvonna Strahovski Serena Joy Waterford (komutan eşi) Joseph Fiennes Fred Waterford (komutan) (Gilead'in kurucularından) Ann Dowd Lydia (Teyze (Aunt Lydia)) Amanda Brugel Rita (Martha) Madeline Brewer Janine (damızlık) Max Minghella Nick (şoför (daha sonra komutan)) O-T Fagbenle Luke (June'un eşi) Samira Waley Moira (önce damızlık sonrasında fahişe) Alexis Bledel Emily (akademisyen; önce damızlık sonra unwoman) CemPuan: 10 / 10 IMDB Puanı: 8,5 / 10
 2. Castle Rock HULU Dizisi Yapım Yılı: 2018 Çekim Yeri: ABD New England Bölgesi (Maine eyâleti) Uyarlama: Stephen King romanı Konu: Sene 1991; on bir gündür kışın dondurucu soğuğunda bir türlü bulunamayan çocuk Henry bir anda sapasağlam ortaya çıkar. Bunca zamandır nerede, ne yaptığını kimse bilmemektedir. Kendisi de hatırlamadığını söyler. Sene 2018; olaylar dizisi artık genç Henry Deaver karakteri etrafında dönmektedir. Andre Holland tarafından canlandırılan karakter savunma vekili olup Teksas’ta idama celb edilen mahkumları ölüm cezalarından kurtarmaya çalışıyor. Üvey babasının gizemli ölümünden sonra genç yaşta Castle Rock’ı terk eden Henry’yi kasaba sakinleri hiçbir delil olmamasına rağmen yine de babasının ölümünden sorumlu tutmaktadırlar. Hikayemizin ana konusu elbette Henry’nin yıllar sonra kasabaya geri dönmesiyle başlar; bu dönüşün nedeni de kasabadaki Shawshank Hapishanesi’dir. Hapishanenin terk edilen kuytu köşelerinden birindeki bir hücrede isimsiz genç bir adam bulunur. Bill Skarsgard’ın canlandırdığı bu isimsiz genç sorulan sorulara hiçbir şekilde ne cevap ne de tepki vermektedir. En nihayetinde sadece Henry Deaver’in adını söyler. Böylece Henry bir şekilde kasabaya çağırılır ve olaylar gelişir. Fragman Oyuncular Andre Holland (Henry Deaver) Bill Skarsgard (Mahkum) Melanie Lynskey (Molly) Castle Rock, 2. sezonuyla birlikte izleyicinin karşısına çıkmaya devam edecek. Sezonlar arası bağlantı olmayacak. CemPuan: 8,2 / 10 IMDB Puanı: 7,7 / 10 Konu kısmındaki metin 22dakika.org 'dan alınmıştır.
 3. 2. Sezonu da gayet sürükleyiciydi. Beğenerek izliyorum bu diziyi ya Dizi, 3. ve 4. sezon onayı da almış bu arada. 3. Sezonun 2019 içerisinde, 4. sezonun ise 2020'de yayınlanacağı IMDB'de yazan bilgiler arasında.
 4. Yakında bu konu Netflix Türkiye'den Gitti şeklinde değişmez inş
 5. Azılı bir Britney fanı olan Miley bu klibinde Britney'in Oops I Did It Again klip kostümünü giymiş Seviyorum bu kızı
 6. İğrenç bi şarkı
 7. Cem

  Geyik 2019

  Oyumuzu virdik
 8. Cem

  Geyik 2019

  Allah İmamoğlu’na yardım etsin iyi geceler efenim
 9. ☢️ 2. Sezonu Netflix’te yayımlandı.
 10. Big Little Lies Tür: Dram Yapım Yılı: 2017 Sezon Sayısı: 2 (2. Sezon 10 Haziran 2019'da yayında!) Kanal: HBO Türkiye'de İzleyebileceğiniz Servis: Digitürk Play & beIN Connect Oyuncu Kadrosu Konu Madeline Martha Mackenzie, Celeste Wright ve Jane Chapmen dışarıdan her şeyiyle mükemmel görünen üç annedir. Üçünün de iç dünyasında gizledikleri sıkıntıları var… Üçünün de ortak özelliği çocuklarının aynı anaokulunda eğitim görmesi. Bu üç annenin yollarını kesiştiren şeyse bir cinayet olacaktır. Sırlarla dolu karakterlerle Iiane Moirarty’nın aynı adlı romanından uyarlanan dizi, yayınlanan bölümleriyle seyircinin ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Fragmanlar Sezon 1 Sezon 2 IMDB Puanı: (1. Sezon: 8,5 / 10, 2. Sezon: ?) CemPuan: (1. Sezon: 9 / 10, 2. Sezon: ?)
 11. İzledim. 4/4lük bi diziydi
 12. Son bölümü de an itibariyle Digitürk Play'de İzlensin
 13. onları demiyorum herhalde