İçeriğe atla

Azerbaycan 2021 : Efendi - Mata Hari

Uğur

Pinlenen İletiler

Bunun şarkılarıda tarihi karakterlere bağlı anlaşılan.Hem kleopatra hemde Mata Hari tarihçiler ikisininde güzel bir kadın olduğunu söylerler.İkiside ülkelerinin bekaası için dünyanın en eski mesleğini yaptığı iddaa edilir 😄

• Beğendim 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Uğur bu konunun başlığını Azerbaycan 2021 : Efendi - Mata Hari olarak değiştirdi
  • Uğur pinned this konu

Bu kızın şarkıları benim kafamı karıştırıyor. Geçen sene de bu sene de aynısı oldu.  Bu şarkıyı da sevdim mi sevmedim mi tam karar veremedim. Etnik ögeleri şarkılarına güzel yediriyor ama şarkının bazı kısımları da hiç benlik olmuyor.

Yani biraz daha dinledikten sonra şarkıyla alakalı kesin yorumumu yapacağım.

• Beğendim 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle güzel etnik bir şarkı olmuş. Zurna katmalari, "konyalim" melodisiyle Nadide sultani hatirlatmasi güzel. Ama nakaratta bir şeyler eksik gibi geldi. Coşturmuyor yeterince. 

Şarkının sonu yapılırken adam isi bırakıp kaçmış galiba. Sonu rock'a bağladı. O kısım da sırıtmış. 

2008 den beri beklenen azeri türkçesi sözleri sonunda duyduk. Gayet de guzel durmuş şarkıda. Demek ki oluyormuş.

Dinledikce daha çok severim. Uzun aradan sonra bol etnik ögeli bir şarkı yapmalari hoşuma gitti. Yolu açık olsun. 

• Beğendim 3
  • Beğenmedim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hatırlatmıyo, direkt Konyalım o be?

Bence EBU oraya bi ihtar çekmeli ama kendi bilecekleri iş. Bence hoş bi parça ama Cleopatra gibi ilk dinleyişte yükselmedim, zamanla daha çok dinlerim diye düşünüyorum. Bence de etnik ögelere yer vermeleri güzel olmuş, güzel harmanlamışlar. 

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...