İçeriğe atla

Türkiye 2012 : Can Bonomo - Love Me Back

Illusion

Puanınız ?  

2 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

• İleti 341
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

omur gedik ‏ @omurgedik

Can bonomo nun klibini izledim. Gemide yapılan çekimler geliştirilse güzel olabilirmiş. Digerleri icin yapacak bir şey yok zaten.Maalesef...

Yalnız değilmişim:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Klip Harika Ötesi Olmuş

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> :) Bayıldım

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

^Çok dankhe beni haklı bulduğun için

Hayır ömür gedik haklı

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)))))))

Bencede haklı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Can Bonomo EurovisionDream'e konuştu

Eurovision 2012 temsilcimiz Can Bonomo; Genel Koordinatörümüz Ali Durgut'a konuştu...

►Eurovision'da hiç umulmadık bir anonsla sizi temsilcimiz olarak tanıdık. Birçok kişi varken; neden CAN BONOMO diye çok soruldu. Sizce TRT sizi neden seçmiş olabilir?

TRT’nin müzik direktörleri yaptığımız müziği çok sıcak, farklı ve başarılı bulduklarını belirttiler. TRT Genel Müdürü İbrahim Bey ve TRT Müzik Genel Koordinatörü İsmail Bey bizi çok destekliyor.

►Eurovision'a üç şarkı hazırladınız. Geçtiğimiz yıllardan biliriz ki sanatçı sadece bir şarkıya yoğunlaşır ve diğer iki şarkıyı sembolik yapar. Bu şarkıları daha sonra hiç bir zaman duymayız. Eğer gerçekten özenli çalışmalar olsa bu şarkılar daha sonra mutlaka dinleyiciye ulaşırdı tezinden yola çıkarak diyoruz ki, Sizde mi böyle yaptınız? Öyle değilse bu iki şarkıyı ne zaman dinleyebileceğiz?

3 tane parça yaptık. Bunlardan bizim de gönlümüzden geçen Love Me Back olduğunu TRT ile paylaştık. Onlar da bunu beğendi zaten. Diğer parçaları mutlaka değerlendiriyor olacağız.

►Eurovision'a kadar çok tanınan bir isim değildiniz. Dolayısıyla şarkılarınız halk tarafından fazla tanınmıyordu. Eurovision'a şarkı hazırlanması esnasında başka bestecilerden neden yardım almayı düşünmediniz?

Beni tanımayanlar olduğu gibi konserlerimi dolduran ciddi kemikleşmiş bir takipçi kitlem de vardı. Albümümdeki şarkıların da sözü ve müziği bana ait ve 2. albümümdekiler de öyle olacak. TRT de zaten tam da bu yüzden yani yaptığım müziği beğendiği için beni seçti. Biz de çizgimizin dışına kaçmadan bizim içimize sinen bir parça yaptık. Farklı bir şey bizimle alakalı olmayan bir parça olsaydı mutsuz olacaktık. Biz gibi durmayacaktık. Aklımıza başka müzisyenlerle çalışma gibi bir fikir gelmedi. Eğer yapsaydık biz olmazdık.

►Eurovision şarkınız açıklandı. Anketlerde beğenilme oranı %50. Bu oran sizce başarılı mı?

Biz içimize sinen müziği yaptık. Genel olarak da hep iyi yorumlar alıyoruz.

►2003 senesinde zafere imza atan Sertab Erener; şarkıyı açıkladıktan sonra, Avrupa’daki uzmanlardan da destek alarak şarkıya bir takim motifler kattı ve tempoyu artırdı. Sizde bu yoldan giderek şarkınıza yeniden bir düzenleme bulunmayı düşünmez misiniz?

Parçamızın şimdiki halinden oldukça memnunuz, başka bir yardım almayı düşünmüyoruz.

►Eurovision birincisi olan Sertab'dan veya diğer temsilcilerimizden yardım almayı veya tecrübelerini dinlediniz mi? Ya da dinlemeyi düşünmez misiniz?

Teklif bize geldiği günden itibaren geçmiş yıllardaki sanatçılar ile görüşerek tecrübelerini alıyoruz. Onlar da bize desteklerini belirtiyorlar.

►Rakipleriniz yavaş yavaş belirlenirken, rakiplerinizi takip ediyor ve gözlemliyor musunuz? Size hoş gelen hangi ülkeler oldu?

Bir kısmını dinleme fırsatım oldu, Malta'nın şarkısını çok beğendim. Yeni şarkılar açıklandıkça dinleyip katılımcıları tanımaya çalışıyoruz.

Gizlenmiş İçerik

►Birincilik adayınız veya adaylarınız şu an için belli mi?

Güzel parçalar var. Fakat kesin bu parça birinci olur dediğim bir isim yok.

►Eurovision şarkınıza güveniyorsanız promosyon turuna çıkınız derim. Yoksa masrafa yazık! Siz ne yapacaksınız? Hangi ülkeleri planladınız?

Eurovision parçamıza güveniyoruz. Tabii ki de promosyon turuna çıkacağız. Ekibim hangi ülkelere gitmemiz gerektiğini planlıyor.

►Yarışmadaki gerçek sureniz 3 dakika. Bu süreyi öyle bir etkili yapmalı ki izleyenler " wooow.. " diyerek size yönelsinler. Şöyle woow ...! dedirtecek plan yapılıyor mu?

Koreografi için Candaş Baş ile çalışıyoruz. Güzel bir show olacağına inanıyoruz.

► Eleştirilerde sizi beğenenler olduğu kadar yarışma için yeterli bulmayanlarda olabiliyor. Bu duruma ne dersiniz? Sizce kaçıncılıktan sonrası başarısızlıktır?

Bu yarışmadaki amacım Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek. Birincilik ya da sonunculuk değil.

► Çalıştığınız belirli bir modacı ve imaj maker var mı?

Normalde kendi giysilerim ile ilgili çalıştığım birisi yok. Umut Eker ile kliplerimizde çalışıyoruz. Benim tarzımı çok iyi bildiği için Eurovision sahnesindeki kostümüm de Umut Eker tarafından hazırlanacak.

► Eurovision'la beraber adınız tarihe geçecek. Bu konuda heyecan duyuyor musunuz?

Evet duyuyorum. Benim için fazlasıyla umut ve mutluluk verici bir olay.

► Geçmişteki Türkiye Eurovision şarkılarından en sevdiğiniz veya akla gelen üç şarkı nedir?

Bu güne kadar Eurovision’da Türkiye’yi temsil eden her müzisyenimiz kendi dalında çok başarılı ve iddialı müzisyenlerdi. Sertab Erener, MFO ve Athena ilk aklıma gelenler. Ama dediğim gibi hepsini çok beğenerek hala dinliyorum.

► EurovisionDream Türkiye Eurovision kulübünün web sitesi olan EurovisionDream.com'u nasıl buluyorsunuz?

Eurovision'la ilgili takip ediyorum. Takip eden herkese selamlar ve teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

CAN BONOMO AMSTERDAM'DA OLACAK

Amsterdam, bu yıl Eurovision’da yarışacak olan 13 şarkıcının katılacağı bir konsere hazırlanıyor. 21 Nisan’daki konserin biletleri ise şimdiden satışa çıktı. Biletinizi şimdiden alırsanız 26 Avro; konser günü kapıdan satın alırsanız 30 Avro ödemeniz gerekecek. Amsterdam’daki bu eğlenceli etkinliğe, Can Bonomo’nun yanı sıra, Fransa, Avusturya, Macaristan, Ukrayna, Gürcistan, Slovenya, Litvanya, İsviçre, Kıbrıs Rum Kesimi, Hollanda, Belçika ve San Marino katılacak.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...