İçeriğe atla

Norveç 2024 : Gäte - Ulveham

Uğur

Pinlenen İletiler

• 6 ay sonra...

Norveç'in Melodi Grand Prix'si köklerine geri dönüyor!

230507_Sarah%20Louise%20Bennett_EBU_0298

NRK, Eurovision Şarkı Yarışması ulusal finallerinin - Melodi Grand Prix - ayrıntılarını açıkladı; seri, Trondheim'da büyük bir finalle bitmeden önce gösterinin başladığı yere geri dönecek.

Sanatçı Sunumu: 5 Ocak Cuma

1. Yarı Final: 13 Ocak Cumartesi

2. Yarı Final: 20 Ocak Cumartesi

3. Yarı Final: 27 Ocak Cumartesi

Büyük Final: 3 Şubat Cumartesi

Melodi Grand Prix 2024'te 18 katılımcı yarışacak. Her yarı finalde altı sanatçı yer alacak ve üçü büyük finale yükselecek.

Yarışmaya katılacak sanatçılar 5 Ocak Cuma günü yapılacak basın lansmanında açıklanacak.

MGP Müzik Başkanı Stig Karlsen şunları söyledi:

'MGP'deki kadro konusunda çok heyecanlıyız. Çok üst düzeyde sanatçı ve şarkı sözü verebiliriz. Büyük ve tanınmış sanatçılar olacak, yeni kayan yıldızlar olacak, çok çeşitli türler ve ifadeler olacak. Avrupa'da ve dünyada kendini güçlü bir şekilde ortaya koyabilecek şarkılarımız var. Kim bilir belki 2024 yılı Norveç'in Eurovision Şarkı Yarışması'nı yeniden kazandığı yıl olur!'

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Marion Ravn ve Fredrik Solvang, Melodi Grand Prix 2024'ün sunucuları olarak açıklandı!

Norveç devlet kanalı NRK, Melodi Grand Prix 2024'ün sunucularının Marion Ravn ve Fredrik Solvang olduğunu açıkladı. Haber, dün gece NRK 1'de yayınlanan "Debatten" programında duyuruldu . Her iki sunucu da yarışmayı ilk kez sunacak.

Sunuculardan Marion Ravn şarkıcı ve sunucudur. İlk albümü “Here I Am”i 2005 yılında yayınladı. Şarkıcının toplam altı stüdyo albümü bulunmaktadır. Halen Masked Singer'ın Norveç versiyonu olan Maskorama'da jüri üyesi olarak görev yapmaktadır. Ravn, göreviyle ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Bu, parçası olabileceğiniz en büyük şeylerden biri. Bunun inanılmaz derecede eğlenceli olacağını düşünüyorum. Küçüklüğümden beri ilgi duyduğum bir şey bu."

Diğer sunucu Fredrik Solvang , 2018'den bu yana sunduğu NRK 1'de yayınlanan siyasi bir tartışma programı olan "Debatten" 'in sunucusu olarak tanınıyor. Yarışmayı kendince şöyle açıklıyor:

"Melodi Grand Prix'i her zaman sevdim. Dünyanın en büyük müzik yarışması için kendi temsilcimizin seçimine tüm ülkenin katılmasının çok özel bir yanı var. Eurovision'un birleştirici bir barış projesi olması fikrini her zaman destekledim."

Fredrik, eğlence programları sunmaya alışkın olmadığı için görevi kabul etmenin o kadar kolay bir karar olmadığını ve biraz zaman aldığını açıkladı: 

Kafamdan binlerce düşünce geçti. Güvendiğim bir grup insandan tavsiye istemek zorunda kaldım ve diğer şeylerin yanı sıra, bunun genellikle yaptığım işle çok fazla çelişip çelişmediğini de düşünmek zorunda kaldım.”

Melodi Grand Prix 2024, üç yarı final ve bir büyük finalden oluşacak. Yarı finaller 13, 20 ve 27 Ocak tarihlerinde Oslo'daki Marienlyst'teki NRK Stüdyolarında gerçekleşecek. Yarı finalde toplam on sekiz sanatçı yarışacak ve her birinden üçü finale yükselecek.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Melodi Grand Prix 2024 adayları açıklandı

1240x480_mgp.jpg.webp?itok=FyMdHVfI

Norveç devlet kanalı NRK, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek Melodi Grand Prix’de yer alacak olan adayları açıkladı. Ulusal final 13 Ocak’ta başlayacak.

Birinci yarı final

1.Margaret Berger – Oblivion
2.Myra – Heart On Fire
3.Ingrid Jasmin – Eya
4.Gothminister — We Come Alive
5.Fredrik Halland – Stranded
6.Mathilde SPZ ft. Chris Archer & Slam Dunk – Woman Show

İkinci yarı final

1.Gåte – Ulveham
2.Super Rob, Erika Norwich – My AI
3.Mileo – You’re Mine
4.Eli Kristin – Touch of Venus
5.Dag Erik & Anne – Judge Tenderly of Me
6.Farida – Heartache

Üçüncü yarı final

1.KEiiNO – Damdiggida
2.MIIA – Green Lights
3.Annprincess – Save Me
4.Thomas Jenssen – Take Me To Heaven
5.Mistra – Waltz of Death
6.Vidar Villa – MER

Her yarı finalden üç aday finale yükselecek. Melodi Grand Prix birincisi %50 halk ve %50 jüri oylamasıyla belirlenecek. Daha önce Eurovision’da Norveç’i temsil eden KEiiNO (2019) ve Margaret Berger (2013) ulusal finale geri döndü.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Norveç: Melodi Grand Prix’de ilk eleme gerçekleşti

MGP-1280x640.jpg?itok=adyw5_FX

Finale kalan yarışmacılar

-Margaret Berger – Oblivion
-Ingrid Jasmin – Eya
-Gothminister – We Come Alive

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Hakan bu konunun başlığını Norveç 2024 : Gäte - Ulveham olarak değiştirdi

Margaret'in şarkısına çok ısınamamıştım ki çok severim kendisini normalde :yok:

Seçilen şarkıyı pek beğendim ben. Ayrıca ETSC'den ESC'ye hoş bir transfer olmuş. Sahnelemeyi çok başarılı buldum, yaratılan atmosfer ve şarkıcıdaki profesyonel duruş başarılı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur, 45 dakika önce yazdı:

Margaret'in şarkısına çok ısınamamıştım

Bu sene tüm NF'lerin toplamında bir Oblivion edecek şarkı yok ama sen bilirsin :oylemidiyosun:

Bu şarkı konusunda henüz kararsızım ya. Sezon iyice alevlensin dinleyip veririm kararımı. 

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Ulaş, 04.02.2024 - 23:34 yazdı:

Sezon iyice alevlensin dinleyip veririm kararımı. 

Güzel şarkı, rock / metal janraları Norveç'e yarayan sular. Güzel sonuç bekliyorum. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...