İçeriğe atla

Norveç 2022: Subwoolfer - Give That Wolf A Banana

Uğur

Pinlenen İletiler

• 5 ay sonra...

MELODI GRAND PRIX 2022 ŞARKICILARI 6 OCAK'TA AÇIKLANACAK

Norveç 2022 Eurovision temsilcisini "Melodi Grand Prix" adlı ulusal final ile belirleyecek. Yarışmanın 2022 finalinin 19 Şubat'ta yapılacağı Norveç kanalı NRK tarafından doğrulanmıştı. Yarışma 15 Ocak'ta yapılacak olan 1.yarı final ile başlayacak. 31 Ekim tarihinde NRK, Melodi Grand Prix 2022'de yarışacak olan şarkıcıların 6 Ocak tarihinde duyurulacağını açıkladı.

Norveç'te Eurovision hakkında haberler yapan EscNorge sitesine göre, Norveç devlet televizyonu NRK Melodi Grand Prix 2022'de yarışacak olan şarkıcıları 6 Ocak 2022 tarihinde duyuracak. Yarışmanın formatı hakkında kesin bir açıklama olmamakla birlikte, 2021 yılındaki yarışmaya göre değişiklikler olması bekleniyor. 2021 yarışmasında, şarkıcılar ve şarkı isimleri, şarkıların yarıştığı canlı gösteriden önceki Pazartesi günü gruplar halinde açıklandı. Ayrıca, şarkılar her gösteriden önce Perşembe günleri yine gruplar halinde yayınlandı. 

Melodi Grand Prix yarışmasının genel yayın yönetmeni Stig Karlsen, 2022 yarışmasında izleyicileri birbirinden farklı türde şarkıların beklediğini açıkladı.

"Melodi Grand Prix 2022 izleyicilere büyük çeşitlilik sunacak. Bazı şarkılar sofistike zanaat incileri gibi olacak. Dans pisti için parti şarkıları olacak, teatral numaralar olacak, muhteşem slow parçalar, heavy rock, opera, country ve 2021'in en modern müzikleri bir arada olacak. 2022 yarışması müzikal açıdan şu ana kadar yaptığımız Melodi Grand Prix yarışmaları arasından belki de en iyi yarışma olacak. Bu yıl yarışacak olan vokalistlerin seviyesi bu dünyanın dışında."

Melodi Grand Prix 2022 yarışmasının tarihleri yayıncı NRK tarafından Eylül ayı başlarında doğrulanmıştı

• 1.Yarı Final = 15 Ocak 2022
  • 2.Yarı Final = 22 Ocak 2022
  • 3.Yarı Final = 29 Ocak 2022
  • 4.Yarı Final = 5 Şubat 2022
  • 5.Yarı Final = 12 Şubat 2022
  • Büyük Final = 19 Şubat 2022

Yarışma için başvurular 15 Eylül'de kapatıldı. EscNorge sitesine göre, bu yıl önceki yıllara göre daha az sayıda İsveçli ve yabancı şarkı yazarı şarkı gönderdi.

Tartışılan bazı format değişiklikleri NRK tarafından onaylandı :

• H3 Arena'da mevcut olan maksimum alan kullanılacak, yani 2021 yarışmasında kullanılan mekandan daha büyük bir mekan kullanılacak.
  • Gösteriler sırasında geçen yılın aksine bir seyirci olacak, ancak seyirci sayısı henüz kararlaştırılmadı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Yarışacak 21 isim yarın 15:30da tanıtılacak be sonrasında bütün şarkılar yayınlanacak. Bütün yarışmacılar sızdı:

unknown.png

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Gizlenmiş İçerik

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elsie'nin kaderi bir Rebecca'dan, bir Laila Samuels'ten farklı olmayacaktır. Sahnesini beğendim, canlı performans zaten enfest de o kıyafet olmuş mu ablacım? Şarkı zaten benim için on numara. Seçilirse listemde üst sıralarda yer alır Norveç bu sene. Keza Northkid'i falan da beğendim. Gayet güzel şarkılar var.

Umarım muzcu abileri seçmezler.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genel olarak şarkı kalitesini çok iyi bulmasam da arada fena değil dediğim şarkılar var ama en çok Death of Us'ı beğendim tabiki, gerçekten güzel şarkı kazanırsa favori şarkılarımdan olur ama ben canlısından aynı havayı alamadım doğrusu. Umarım şu muzcular yerine Elsie kazanır.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Uğur bu konunun başlığını Norveç 2022: Subwoolfer - Give That Wolf A Banana olarak değiştirdi
  • Uğur pinned this konu

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...