İçeriğe atla

ETSC'de Tartışmaya Açılan Konular

Uğur

Pinlenen İletiler

Şu an için 150. ETSC'den sonra, 151. ETSC'den itibaren geçerli olacak şekilde güncellenmesi beklenen kurallar aşağıda.

ETSC kuralları 5. madde üzerinde değişiklik talep eden KHK :

''Bir şarkıcı ya da grup; her bir ülke başına olmak üzere, düetler dahil dört (4) kere yarışabilir.''

''Eurovision Şarkı Yarışması ve Junior Eurovision Şarkı Yarışması'nda resmen yarışmış şarkıcı ya da gruplar; her bir ülke başına olmak üzere, düetler dahil üç (3) kere yarışabilir.''

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 62
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

ETSC için gündeme gelmişken TŞY için de bir önerim var şarkıcı kısıtlaması konusunda. Düetler hariç 6 olan şarkıcı kısıtlamasını 8'e ya da 10'a çıkarabiliriz diye düşünüyorum.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ETSC'de

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
laik devrimi. Oldu mu böyle olur.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kademe kademe arttırın pls. Art arda 4 yarışma Hande Yener, Şebnem Ferah vs. vs. görmek istemiyorum.

Kesinlikle ilk Hande ve Şebo dolar yine.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1- Ortak şarkıcılarla ilgili her ülkeye 3 katılım hakkı mantıklı bence. Aynı isim çok fazla katılır diyen olursa da şöyle bir önerim var;

1000'Ali Kilichdarsson İzlanda asıllı Fransız bir rapçidir (Fransa ve İzlanda'da çalışıyor) ve şu ülkeleri temsil etmiştir;

Monako: 2 kez

Fransa: 1 kez

Şimdi burada "Hani bana? Hani bana?" diyen İzlanda ve Lüksemburg'a birer kez katılım hakkı verilebilir. Böylece 1000'Ali Kilichdarsson 12 kez değil, 5 kez yarışmış olur. Üstelik bütün ülkeler de etinden, sütünden faydalanmıştır.

2- Bence Eurovision şarkıcılarının eksik katılım hakkı da eşitlenmeli artık. Bu durum ilk 40-50 yarışmada sorun olabiliyordu fakat bu dakikadan sonra bir problem yaratacağını düşünmüyorum. Bununla birlikte 100. yarışma öncesi, her 100 yarışmadan sonra katılım hakkının bir (rakamla 1) artmasını önermiştim. Bu önerimin arkasında duruyorum. Katılım sayısı şu an 4'e, 200. yarışmadan sonra 5'e, 300. yarışmadan sonra 6'ya vs. vs. çıkarılmalı diye düşünüyorum. Ben bugüne kadar hiçbir ismi 3 kez göndermesem de, iddialı şarkıcısı az olan küçük ülkelerin bu durumdan faydalanabileceğini düşünüyorum.

3- Bu kuralda bir sıkıntı yok bence. Şu an ciddi bir değişim yaşanması, katılım hakları vs. konusunu da karıştıracaktır.

4- Oyların toplanma meselesinden memnunum. Gerekli esneklik üyelere tanınmalı ki tanınıyor da zaten. Diskalifiye meselesini oyları toplayan kişiler daha iyi kararlaştırabilir diye düşünüyorum.

5- Ülke geçmişlerini güncellerseniz çok büyük sevaba nail olursunuz.

6-

Sonraki yarışmadan itibaren ev sahiplerine, final recapında çıkacakları sırayı seçme hakkı verilsin.

7-

Mesaj sayısı ve okunma sayısı arttırmaktan başka işe yaramayan gizli içerik, ETSC ulusal finallerinde kaldırılsın.

ETSC'de gizli içerik yasaklansın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence ulkelerin sanatci sinirlanmasi kaldirilmali şimdi zaten ust uste gonderilen sanatcilar kotu sonuc aliyor bu bir ikinci olarakta benden once ulkeyi kullanan uye mesela ukrayna icin diyelim volkan alyoshayi 3 kez gönderdi ve onun hakki bitti e bundan ben ne anladim simdi ya volkanin zamaninda degilde benim zamanimda alysha daha iyi bir sarki cikardi ve ben bunu kullanamiyorsan ne yapacagim. Ucuncu olarakta bir sanatcinin yeni bir sarki cikarmasi zaten baya bir sure aliyor ki dedigim gibi ust uste katilinca sitede oylamalarda görüyoruz ne oldugunu yani haksizlik bence sanatci sinirlamasi nasil esc de de yoksa burda da olmamali zaten sanatci bulamiyorken bir de böyle bir ton sanatci eliyoruz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya orda var diye bizde de olmak zorunda mi o zaman nasil döndüm ama

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar ETYB'de bu konu altında tartışarak ortak çözüme kavuşturduğumuz konularla ilgili oylama açtım.

ETSC Kuralları'nda 151. ETSC'den itibaren geçerli olacağını söylediğimiz bazı değişiklikler söz konusu olacak. Bilgilendirmeyi yine buradan yapacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hala etyb diyor.......

tek adam yönetimi var etsc! etyb sadece kuklan! başkanlık sistemi dedikleri şeyin ne olduğunu bilmeyenler gelsinler etsc'de bi iki ay takılsınlar anlarlar.......

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...