SON DAKİKA

Karadağ Eurovision’a katılmak için ilk adımı attı

Karadağ Eurovision’a katılmak için ilk adımı attı

Karadağ 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmak için önkoşulları yerine getirdi. Karadağ’ın Eurovision yayıncı kuruluşu RTCG, önümüzdeki yıl Eurovision’a katılmayı planladıklarını belirtti.

ve EBU’ya gerekli belgeleri sunduğunu doğruladı. Fakat, yayıncı kuruluş RTCG, resmi olarak katılımını onaylamadı.

Montenegro’s official Eurovision broadcaster. Radio i Televizija Crne Gore

RTCG yetkilileri, ülkelerini temsil edecek sanatçıyı seçmek için nasıl bir yöntem kullanacaklarını henüz belirlemedi. Daha önceleri direkt seçimle belirlenen sanatçılar, bu sene ulusal finalle belirlenebilir mi? Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz. Ayrıntılı bilgi ve bilgilerin daha sonra yayınlanması bekleniyor.

Geçtiğimiz sene imajıyla ve şarkısıyla oldukça dikkat çeken “Slavko Kalezić“, ülkesini “Space” adlı şarkıyla temsil etmiş ancak büyük final biletini alamamıştı.

Başlıklar: , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Aralık 2018, 23:57

Karadağ: Montevizija 2019 için 5 aday belirlendi

Karadağ’ın ulusal yayıncı kuruluşu RTCG, ulusal final yapacaklarını ve Montevizija adını verdikleri ulusal finalleri için 5 nihai adayın belirlendiğini duyurdu. Böylece RTCG’nin direkt seçim yapacağına dair dedikodular da son bulmuş oldu. Karadağ’ın ulusal finali Montevizija 2019, 9 Şubat 2019 tarihinde düzenlenecek. Henüz 9 Şubat’ta Montevizija sahnesinde yarışacak 5 aday hakkında...

Devamını Görüntüle
);