SON DAKİKA

İsviçre ulusal finaline 670 başvuru

İsviçre ulusal finaline 670 başvuru

İsviçre ulusal finaline 670 adet şarkı gönderimi yapıldı. İsviçre’yi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmek üzere SRG SSR’ye yapılan başvurular bitirildi. Bu, İsviçre için son yılların en yüksek başvuru sayısı.
Ülkenin delegasyon başkanı Reto Peritz: “Müzik yapımcılarının Eurovision Şarkı Yarışması’na gösterdikleri ilgi ve yaptıkları katkılar bizleri çok mutlu etti.” dedi.

Reto Peritz, The Swiss head of delegation

670 adet başvuru ile nasıl bir yol izlenecek?

4 Şubat 2018‘de yayınlanacak olan ulusal final için 20 kişiden oluşan bağımsız jüri, 6 adet şarkı seçecek. Bağımsız jüri, müzik uzmanlarının yanı sıra sıkı TV izleyicileri ve Eurovision fanlarını da içerecek. Jüri, Ekim ve Kasım aylarında bu başvuruları 6’ya düşürmek için uğraşacak ve daha sonra yayıncı kuruluş, seçilen şarkıların yapımcılarıyla görüşme sağlayacak.

Daha önceki İsviçre haberimizde de belirttiğimiz gibi ulusal final sistemi değişti. Artık oylamada halk ve uluslararası jüri %50’şer etkiye sahip olacak.

SRG SSR, jüri üyelerinin isimlerini 4 Şubat’taki ulusal final sonrasında açıklayacağını bildirdi ve ulusal final prosedürleriyle alakalı bir dosya yayımladı. Tıkla!

İsviçre’nin zaferlerini hatırlayalım:

Eurovision Şarkı Yarışması’nın ilk yapıldığı yıl olan 1956’da Lys Assia, “Refrain” adlı şarkısıyla İsviçre’yi temsil etmiş ve 1. olmuştu. Böylece; ülke, Eurovision Şarkı Yarışması’nın ilk birincisi olarak tarihe geçti.

Ülkenin bir sonraki zaferi ise 1988 yılında Kanadalı şarkıcı Céline Dion ile birlikte geldi. “Ne Partez Pas Sans Moi” şarkısıyla İsviçre’yi temsil eden Dion, 137 puanla 1. oldu.

Başlıklar: , , , , , , , , ,
Siz de böyle bir web sitenizin olmasını istiyorsanız TIKLAYIN!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

11 Eylül 2017, 15:00

Fransa Ulusal Finale Hazırlanıyor!

Fransa ulusal finale hazırlanıyor! France 2 kanalı gelecek yıl için ulusal final düzenleme kararı aldı ve aday şarkı başvurularını açtı! Fransa Lizbon’da gerçekleştirilecek Eurovision 2018 şarkı yarışması için hazırlıklara çoktan başladı ve nihayetinde ulusal final düzenleme kararı aldı ve böylece uzun yıllar sonra ilk defa Fransa devlet kanalı şarkı seçimini...

Devamını Görüntüle
);