Ana Sayfa Ülkeler 🇨🇭 İsviçre İsviçre ulusal finaline 670 başvuru

İsviçre ulusal finaline 670 başvuru

3 dk. okuma
0
86

İsviçre ulusal finaline 670 adet şarkı gönderimi yapıldı. İsviçre’yi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmek üzere SRG SSR’ye yapılan başvurular bitirildi. Bu, İsviçre için son yılların en yüksek başvuru sayısı.
Ülkenin delegasyon başkanı Reto Peritz: “Müzik yapımcılarının Eurovision Şarkı Yarışması’na gösterdikleri ilgi ve yaptıkları katkılar bizleri çok mutlu etti.” dedi.

Reto Peritz, The Swiss head of delegation

670 adet başvuru ile nasıl bir yol izlenecek?

4 Şubat 2018‘de yayınlanacak olan ulusal final için 20 kişiden oluşan bağımsız jüri, 6 adet şarkı seçecek. Bağımsız jüri, müzik uzmanlarının yanı sıra sıkı TV izleyicileri ve Eurovision fanlarını da içerecek. Jüri, Ekim ve Kasım aylarında bu başvuruları 6’ya düşürmek için uğraşacak ve daha sonra yayıncı kuruluş, seçilen şarkıların yapımcılarıyla görüşme sağlayacak.

Daha önceki İsviçre haberimizde de belirttiğimiz gibi ulusal final sistemi değişti. Artık oylamada halk ve uluslararası jüri %50’şer etkiye sahip olacak.

SRG SSR, jüri üyelerinin isimlerini 4 Şubat’taki ulusal final sonrasında açıklayacağını bildirdi ve ulusal final prosedürleriyle alakalı bir dosya yayımladı. Tıkla!

İsviçre’nin zaferlerini hatırlayalım:

Eurovision Şarkı Yarışması’nın ilk yapıldığı yıl olan 1956’da Lys Assia, “Refrain” adlı şarkısıyla İsviçre’yi temsil etmiş ve 1. olmuştu. Böylece; ülke, Eurovision Şarkı Yarışması’nın ilk birincisi olarak tarihe geçti.

Ülkenin bir sonraki zaferi ise 1988 yılında Kanadalı şarkıcı Céline Dion ile birlikte geldi. “Ne Partez Pas Sans Moi” şarkısıyla İsviçre’yi temsil eden Dion, 137 puanla 1. oldu.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Blackout
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇨🇭 İsviçre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision Provaları Başladı

Eurovision şarkılarının tamamının belli olmasından sonra, temsilciler Eurovision partileri…