SON DAKİKA

Slovenya şarkı gönderimlerini başlattı

Slovenya şarkı gönderimlerini başlattı

Slovenya Eurovision’a katılmak isteyenlere kapılarını açtı. RTVSLO Eurovision 2018 için şarkı gönderimlerinin başladığını duyurdu.

National broadcaster of Slovenia: RTVSLO

Geçtiğimiz senelerde yapılan değişiklikler uyarınca RTVSLO’ya gönderilecek tüm şarkılar ek olarak Slovence versiyonunu da içermeli. Şarkı gönderimlerinin son tarihi 15 Kasım olarak belirlendi. Ülkenin Eurovision geçmişine bir gözatalım:

Ülke, Eurovision’a bu zamana kadar 23 kez katıldı. İlk katılım yılları 1993. 1993’ten beri 1994 ve 2000 yılları haricinde her sene katıldılar. Ülkenin en iyi derecesi yedincilik. Bu dereceyi 1995 ve 2001 senelerinde aldılar. Bunun dışında 1997 yılında da 10. oldular. Kalan yıllarda Eurovision’da pek yüzü gülmeyen ülkenin 2018’de nasıl bir derece alacağı merak konusu.

Ülkenin en iyi derecelerinden 1995 yılı: Darja Švajger-“Prisluhni mi” (84 puanla 7.lik)

Ülkenin geçtiğimiz seneki katılımı: Omar Naber – On My Way (Finale yükselemedi)

 

Başlıklar: , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Ekim 2017, 16:10

Yunanistan Ulusal Finale Hazırlanıyor!

Yunanistan, Mayıs ayında Lizbon’da düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda Yunan bayrağını uçuracak şanslı adayı aramak için hazırlıklara başladı. Yunan devlet televizyonu ERT, Yunan plak şirketleri ile ilk temaslara başladığını doğruladı. Plak şirketleri, Ekim ayının sonuna kadar kanala kayıtlarını sunacak. Ardından kayıtlar, Lizbon için ERT’nin değerlendirmesine sunulacak. Sunulan kayıtların sayısına ve kalitesine...

Devamını Görüntüle
);