Ana Sayfa Ülkeler 🇫🇮 Finlandiya İşte Finlandiya’nın Eurovision Teklifini Reddeden İsimler!

İşte Finlandiya’nın Eurovision Teklifini Reddeden İsimler!

4 dk. okuma
0
187

Finlandiya ulusal finali Uuden Musiikin Kilpailu (UMK) ‘nun arkasıda yer alan Anssi Autio, devlet kanalı YLE’nin Eurovision için teklif götürdüğü ve teklifi reddeden isimlerden bazılarını kamuoyuyla paylaştı.

UMK direktörü Anssi Autio

Ilta-Sanomat’a konuşan Anssi Autio, Finlandiya’yı Eurovision 2019’da temsil edecek ismi bulmak için yaşadığı mücadeleden bahsetti. Gazeteye, Finlandiya’nın Eurovision teklifini reddeden isimlerin: Isac Elliot, Robin, Antti Tuisku, The Rasmus ve Sunrise Avenue olduğunu açıkladı. Auito, redlerin hem şarkıcılar tarafından doğrudan, hem de şaşırtıcı bir şekilde kanal yönetiminden geldiğini söyledi.

Finlandiyalı fanların sürekli ülkeyi İsveç’le kıyaslamasından rahatsızlık duyduğunu, Fin müzik piyasasının komşu İsveç’le uluslararası pazarda aynı derecede önemli bir yere sahip olmadığını; ”İsveç’te durum farklı. İsveç’in müzik endüstrisi yüksek oranda ihracata yönelik çalışıyor” sözleriyle eleştirdi. Finlandiya’daki yüksek satışlardan gelir elde eden fakat uluslararasılaşma ile ilgilenmeyen plak şirketlerinin olduğunu ekledi.

Sözlerine şu açıklamalarla devam etti:

”Finlandiya’daki bir çok sanatçı için Eurovision’a katılmak büyük bir risk olarak görülüyor. Finlandiya’da Eurovision hayranları daha büyük yıldızları göndermemizi istiyor fakat Eurovision tarihimiz çok ağır ve halkın tutumu o kadar şiddetli ki, eğer sanatçı başarılı olamazsa algısı var.”

Sebastian Rejman & Darude

Finlandiya’yı İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Darude temsil edecek. Ünlü DJ’e Sebastian Rejman eşlik edecek.

Darude Eurovision teklifini nasıl kabul ettiğini şu sözlerle açıklıyor:

”Bu benim için birçok yönden büyük bir zorluk. Finlandiya’yı temsil etmem istendiğinde ilk başta biraz korkmuş hissettim. Ancak ülkeme hayır demem mümkün değildi! Bu inanılmaz tecrübenin bir parçası olmak benim için bir onur. Olumlu beklentilerim var!”

Darude, UMK 2019’da üç şarkıyla yarışacak. İsrail’de seslendireceği parça, Finlandiya halkı ve uluslararası jürilerin oylarıyla seçilecek. UMK’nin bu seneki adaylar şarkıları sırasıyla 8-15 ve 22 Şubat tarihlerinde yayınlanacak. Yarışmanın finali ise 2 Mart Cumartesi akşamı gerçekleşecek.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇫🇮 Finlandiya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…