İçeriğe atla

Türkiye 2013 : (Çekildi)

Uğur

Pinlenen İletiler

Her yıl, 'gerekli mi-gereksiz mi' polemiğine konu olan şarkı yarışmasıyla ilgili TRT Genel Müdürü'nden ilginç bir çıkış geldi: Bu yıl Azerbaycan alınır diye yer aldık. Katılmamayı da alternatif olarak koymak lazım

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, geçen mayıs ayında Azerbaycan'da düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışmasına 'Azerbaycan alınır' düşüncesiyle katıldıklarını söyledi. İbrahim Şahin, 'Katılmamayı da belki alternatif olarak koymak lazım' dedi. Gazetecilerle kurum binasındaki iftarda bir araya gelen Genel Müdür, Can Bonomo'nun 'Love Me Back' şarkısıyla 7. olmasının 'kayırma'dan kaynaklandığını öne sürdü.

'ARKADAŞLARLA TARTIŞTIK'

Paslaşmaların her zaman yaşandığını dile getiren Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: Ya katılmayacaksınız... Mesela bunu da belki alternatif olarak koymak lazım. Azerbaycan olmasaydı, 'Acaba bu sene katılmasaydık ne olurdu?' diye arkadaşlarımla biz bunu uzun uzun kendi aramızda tartıştık. Yani Azerbaycan alınır düşüncesiyle yoksa 'tamam gelmedik, ne olacak... İşte Şahin'in açıklamaları...

Tarkan, 'Birincilik garanti değilse gelmem' dedi

Bazı ülkeler oturuyor, kendi aralarında karar veriyor, ondan sonra da biz oylama yapıyoruz. Bunun çok etik olmadığını, doğru olmadığını, ayrıca bunu ilgililere de bir şekilde aktardığımı vurgulamak istiyorum. Can Bonomo çok iyi temsil etti. Ama kimi gönderirseniz gönderin bir şekilde eleştiriliyorsunuz. Eurovision için her dönem Tarkan'a teklif götürürüz. Bu sefer de götürdük. 'Birinciliği garanti olarak veriyorsan gelirim ikinci olacaksam kariyerim zedelenir' cevabını verdi.

Kadrolaşıyorum ama yasa yoluyla

Kuruma geçmişte sözleşmeli, kaşeli gibi isimler altında kayıt dışı çok sayıda personel alınmış. Bu sorunu çözmek için genelge hazırladık. Hizmet alımı yöntemiyle personel almak istedik. Ancak sendikalar yargıya taşıdı. Dedim ki, 'Arkadaşlar bunu yapmayın siz kadrolaşmama zemin hazırlıyorsunuz'. Mahkeme yürütmeyi durdurma verdi. Biz de 300 kişi daha aldık. Ben de, 'Evet kadrolaşıyorum. Ama sizin marifetinizle kadrolaşıyorum. Yani yasayla kadrolaşıyorum'.

'Şeş'e Türkçe altyazı talebi

TRT'nin Kürtçe kanalı olan TRT 6 önemli bir misyonu yerine getiriyor. Diyarbakır'da birinci, bölgede ikinci, üçüncü kanal durumunda. Kürtçe bilmeyenlerden Türkçe altyazı talepleri geliyor.

İletişim mezunu arkadaşlarımız KPSS'de çakıyor

İletişim mezunu arkadaşlarımız KPSS'de tabiri caizse çakıyorlar. Mesela KPSS'den 97-100 puan toplayanlar arasından personel alıyoruz. Bunun içinde iletişim mezunu ya hiç yok ya da 1-2 tane var. ÖSYM'ye 'En yüksek puan alan, üniversite mezunu şu şu özellikte arkadaşların 4 katını bize gönderin' diyoruz. Onlar gönderiyor ama içlerinde iletişim mezunu yok...

Pepee'den 1.5 milyon TL kazandık

Çocukların ruh sağlığı için TV'den uzak durmalarını istiyoruz. Ama izleyeceklerse de ebeveynler TRT'nin çocuk kanalını tercih etsin. Çünkü asitli içecekler, cips reklamı almıyoruz. Örneğin Pepee aldı başını gitti. Dergisi, ürünleriyle... Dergisi, Türkiye'nin en çok satan ikincisi dergisi oldu, 100 bini aşıyor. 20'nin üzerinde ürünü var. Reklamı, dergisi ürünleriyle bugüne kadar TRT'nin kasasına 1.5 milyon TL girdi.

Survivor'u yayınlamayız

(Acun Ilıcalı'yı transfer etmek ister misiniz? sorusu karşısında) Acun televizyonculuk adına bir fenomen. Bu anlamda Star'ın işi zor. Mesela Survivor'u biz gösteremeyiz...

akşam

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 500
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Eurovision hep siyasi abi ya. Komşu komşuya oy veriyo muhabbetini duymayacaksak Eurovision'a katılmayalım gerçekten. Eurovision'a önem veren ülkeleri takip etmek, TRT'nin kendi başına temsilci diye seçtiği kişileri takip etmekten iyidir bana göre.

He bi de Tarkan'ın saçma açıklamaları var. Kendime güvenmiyorum demekten başka bişi yapmamış. Üstelik koskoca Blue, Patricia Kaas, Engelbert Humperdinck yarışmış sana ne oluyo ki ?!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TRT Boş konuşmaya cok bayılır

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Allah Aşkına TRT yi Eurovision geceleri dısında ve Olimpiyat gibi büyük organizasyonalr dısında kim izliyor ? Hiç üzülmem ! Zaten her sene fiyasko gibi yapıyoruz ! Hangi sene tam tamına hakkını verebildik ? Y.S Bonomo ?

Hakkını vereceksen buyur ama yok aksi ise biz farklı ülkeleri destekleyerek avunuruz bunda sorun yok . Bu gidişle ortada cumhuriyet rejiminide çok arayacağız ya neyse .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer bu öngörü gerçek olursa TRT gerçekten gözümde biter ve ayrıca EurovisionDream kurumuna da en ufak bir güvenim dahi kalmaz.

Ayrıca katılamassakta fanlar olarak çok birşey kaybedeceğimizi düşünmüyorum zaten en azından ben ülkemizi desteklemiyordum çünkü bu yarışmaya objektif bakıyorum .

En çok hangi şarkıyı beğeniyorsam onu destekliyorum ve Türkiye'nin olmaması tabiki üzer bizi ama çok büyük kayıp olmaz.

Bu arada EurovisionDream'den gören varsa bu kadar süprizimiz var diye atmayınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hey allahım adam Eurovision'un siyasi olduğunu savunuyor hiç oturup izlemiş mi acaba? Bütün ülkelerin puanlarının tek bir ülkeye kaydığı oluyor bunun neresi siyasi? Sen birinci olmak istiyorsan o nitelikte bir temsilci yollayacaksın,Can Bonomo iyi bir temsilci ama bir Atiye,Bedük varken Eurovision'a o gitmemeli.

Tarkan'ın açıklamasına ise ağzımla gülmedim neremle güldüğümü siz anlayın artık,adam kesinlik istiyor ya ahahaha

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son yılların 1.lerini otursunlar izlesinler ondan sonra yorum yapsınlar. Müzikten anlamayan adamlar bu işe karışmasın kardeşim.

Türkiye katılmazsa katılmasın çok da önemli değil. Zaten Bu kafayla bir daha 1.lik zor boşuna stres yapmamış oluruz

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Biz yarışmayı izlemeye devam ederiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birincisi şarkı iyi olmasa , hiçbir ülke doğru dürüst oy vermez zaten. Loreen'e bir sürü ülke (Balkan ülkeleri de dahil) 12 puan verdi , ee ne alaka komşular mı ? Hırvatistan gibi bir ülke her zaman 0 çakar , Manga'ya 12 verdi , neden 12 versin ki Manga'nın kara kaşına kara gözüne vermiyor demek ki şarkı beğenilmiş. Can Bonomo'ya neden az puan verildi ee artık herkes sıkıldı bu tarzdan her sene Belly-Dance yolluyoruz , bıktı bütün millet kademeli olarak her sene puan kırılıyor. İngiliz yorumcu Terry Wogan mı ne , o bile 2003 yılından beri bize her 12 geldiğinde Belly Dancers diye hitap ediyor. İbrahim Şahin beyefendi de ancak kendi makam koltuğunda o gitsin bu gitsin gitmeyelim gideceğiz de ne olacak diye düşünüyor. Hiç demiyor ki bir ulusal final yapalım adam gibi şarkıcıları seçelim , MÖ 500 yılında TRT'ye bir şekilde girmiş şarkıcı bozuntularını ulusal finallere katmayalım diye. Sonuçta Eurovision'da Türkiye ve Türk halkı temsil ediliyor. Bizim istediğimiz şarkıcı gitmek zorunda. Haa katılmayalım demiş , bence de katılmayalım artık bizim fikirlerimiz,görüşlerimiz benimsenmeyecekse katılmayalım. Ayrıca Türkiye katılmadı diye hiçbir ülke de yas tutmaz , ***lerinde bile olmayız yani emin olsun bence Türkiye'yi çok önemsiyor, Eurovision'un demirbaşı sanıyor İbrahim Bey. Ne yazık ki öyle değil. Ayrıca ülkeler oturup anlaşsa İsveç mi 1nci olur ? Letonya mı 1nci olur ? Finlandiya mı 1nci olur ? Hayır... Fransa,BK,İspanya gibi ülkeler 3-5 senede 1 kendilerini 1nci yaparlardı. Baştan sona mantıksız bir adam , mantıksız bir yönetim , mantıksız bir açıklama. Diyecek hiçbir şey yok.

Tarkan'a gelirsek , o da kendini bir şey sandı 1ncilik garanti mi ne demek ? İbrahim Şahin mi belirliyor 1nciyi ? Bu kadar mı cahilsin sen Tarkan ? 1990lardaki popülerliğin zaten kalmadı ki ! Bundan sonra eurovisionda 2nci olsan nolur 52nci olsan nolur , neden kariyerin zedelensin ki ? Gelmişsin zaten 40 yaşına.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tarkan kendini ne zannedior 1 -

tarkanı dünyada gurbetçilerden başka kim tanıor 2 -

tarkanda ses mi var 3 -

tarkan giderse birincilik garantiyse giderim 2 . olursam kariyerim zedelenir demesi

BU YARIŞMAYA patricia kaas johnny logan Engelbert Humperdinck ve bi çok star isim katılmışken SEN NEYİN TRİBİNDESİN SEN KİMSİN !

PARDONDA TARKANIN HANGİ KARİYERİ ZEDELENCEK TÜRK HALKI BAYAĞI ABARTMIŞ TARKANI

TÜRKİYE 1 YILIN 10 AYI YURT DIŞINDA YAŞAYAN TARKANAMI KALMIŞ VAH VAH HALİMİZE

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tarkan kendini ne zannedior 1 -

tarkanı dünyada gurbetçilerden başka kim tanıor 2 -

tarkanda ses mi var 3 -

tarkan giderse birincilik garantiyse giderim 2 . olursam kariyerim zedelenir demesi

BU YARIŞMAYA patricia kaas johnny logan Engelbert Humperdinck ve bi çok star isim katılmışken SEN NEYİN TRİBİNDESİN SEN KİMSİN !

PARDONDA TARKANIN HANGİ KARİYERİ ZEDELENCEK TÜRK HALKI BAYAĞI ABARTMIŞ TARKANI

TÜRKİYE 1 YILIN 10 AYI YURT DIŞINDA YAŞAYAN TARKANAMI KALMIŞ VAH VAH HALİMİZE

Müdür sakin

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ayrıca altına imzamı atıyorum ..
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

[align=center]Eurovision'da Flaş Gelişme![/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]Eurovision’la ilgili tartışmalara son vermenin yollarını arayan TRT, bakın yarışmaya katılacak sanatçıları nasıl belirleyecek?

[/align]

Eurovision'la ilgili tartışmalara son vermenin yollarını arayan TRT, konuyu sanatçılara danışacak.

2 Kasım'da toplanacak 'danışma kurulu'na Eurovision'da yarışan isimlerin yanı sıra Sezen Aksu ve Tarkan da davetli.

TRT Genel Müdürlüğü Müzik Daire Başkanlığı, Eurovision'la ilgili tartışmalara son vermek için 'danışma kurulu' oluşturma yoluna gitti.

Hürriyet'in haberine göre, Sertab Erener'in birinciliğinden bu yana Eurovision'da Türkiye'yi temsil etmiş şarkıcı, besteci ve eser sahipleri ile sektörün önde gelen isimlerinin yer alacağı Özel Danışma Kurulu, 2 Kasım'da İstanbul Radyo ve Televizyonu Mesut Demir Stüdyoları'nda toplantı yapacak.

Toplantıda, önümüzdeki yıl İsveç'in Malmö kentinde düzenlenecek 58. Eurovision Şarkı Yarışması öncesinde nasıl bir yol izleneceği ve Türkiye'yi temsil edecek ismin nasıl seçileceği tartışma masasına yatırılacak.

Aralarında Sezen Aksu ile Tarkan'ın da bulunduğu birçok isim, gönderilen özel maillerle kurula davet edildi. Sanatçıların kurulda yer alıp almayacağı ise henüz belli değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...