İçeriğe atla

Eurovision 2013 "We Are One"

Pinlenen İletiler

Bilmem ben 90 dogumluyum.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
Kendin diyosun ceza var diye. Sonra da bi ceza uygulanacagini dusunmuyorum diyosun, anlamadim ben bu isten birsey. Benim de anlatmak istedigim Ermenistan olasi bir yaptirimla karsi karisya kalmamak icin Azerbaycan'daki yarismayi yayinlamak zorunda kalmistir, TRT de 2013'u yayinlamazsa bir yaptirimla karsi karsiya kalacaktir. Olay bu.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Karara göre Ermenistan Devlet Televizyonu, yarışmanın final kısmını "baştan sona ve kesintisiz" yayımlamak zorunda, aksi halde ülke 2013 yılında AYB tarafından yapılacak "Eurovision" yarışmasına katılamayacak."

Bu da isin ayri bir boyutuymus tabii. TRT yayinlamazsa 2014'e katilma hakki elinden mi alinacak yani, hmmm.

Not : Semih simdi ben yaptirim demedim para cezasi dedim diyip kivirabilecek, oyle bi yazmis ki.

Gizlenmiş İçerik

:h

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ermenistan 2012 yilinda katilimci olmak icin resmi basvurubyapmis ve basvurusu kabul edilmistir ugur. Para cezasini hu yuzden aldi. Yayinlamasaydi bu sene yoktu ama yine sana daha once souledigim gibi ben bu kurallarin pratikte cok saglikli uygilandigini dusunmuyorum. Bunu kisisel zafer olay olarak algilayip tatmin olacaksan tamam haklisin. Amma uzattin haaa.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bir seyleri cok iyi biliyormus gibi iddialarda bulunmuyorum ki sadece tek bir soru sordum cevabini alamadim o kadar, kimse de aciklayamiyor zaten bunu.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]İsveçli Eurovision sunucusu Petra Mede, hazırlıklarını sürdürüyor. [/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Star TV Doğuş Yayın Grubu,

Bu yıl 58.’si düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması (İngilizce: Eurovision Song Contest; Fransızca: Concours Eurovision de la Chanson) bildiğiniz gibi, Avrupa Yayın Birliği(EBU)'nun her yıl Avrupa ülkeleri arasında düzenlediği dünyanın en ünlü ve uzun soluklu şarkı yarışmasıdır. Avrupa'da olmamalarına karşın, Eurovision Şarkı Yarışması, ABD, Avustralya, Güney Kore, Hindistan, Hong Kong, Kanada, Mısır, Ürdünve Yeni Zelanda'da yayımlanmaktadır. Ayrıca 2000'den itibaren, Eurovision internette de yayımlanıyor; 140 ülkeden 74.000 seyirci 2006 Eurovision Şarkı Yarışmasını internette seyretti. Reyting oranları oldukça yüksek bir yarışmadır. Fakat 1975 senesinden bu yana aralıksız olarak yarışmaya katılan ülkemizin, bu sene yarışmaya katılmayacağı gibi, EBU üyesi olan TRT tarafından da yarıl finaller ile finalin televizyon da yayınlanmayacağı açıklanmıştır. Ayrıca TRT’nin EBU üyeliğini bırakarak Eurovision maceramıza kesin olarak son vereceği de büyük bir olasılık.

Bizler Eurovision Fanları olarak, sesimizi size duyurmak amacıyla bu mail’i atıyoruz. İsteğimiz, TRT’nin EBU üyeliğinden çekilip Star TV Doğuş Yayın Grubu’nun bu gidişata bir el atarak EBU üyesi olup Eurovision maceramıza kaldığımız yerden devam etmemizi sağlaması. Bizler ki, daha sizin gibi özel kanallar yokken siyah beyaz olarak tüm sene boyunca Eurovision’u iple çeken o zamanın gençlerinin çocuklarıyız. Bizler ki, anne babalarımızdan bize geçen bu Eurovision sevgisini kaybetmemek ve ilerde kendi çocuklarımıza da aktarmak için elimizden geleni yapan müzik severleriz. Değerli Star TV Doğuş Yayın Grubu, sizlerden ricamız bu konuya bir el atarak TRT’den artık yapmak istemediği bu görevi devralmanız. Olumlu cevaplarınızı bekliyoruz.

Saygılar,

Eurovision Fanları

FANLAR ÇALIŞIYOR

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Off o kadar da dedim o Facebook grubunda Eurovision devlet tekelinde olan bir yarisma, devlete bagli olmayan bir yayinci kurulus Eurovision'da yarisamaz diye. Anlatamadim.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eurovision Şarkı Yarışması'na katılabilmek için yarışmayı 2 sene önceden yayınlamaya başlamak lazım. Bu kural sadece Sırbistan & Karadağ'ya uygulanmadı. 1991'de SSCB'den ayrılan Litvanya & Estonya; Eurovision'a ancak 1994'te katıldılar. Bunun nedeni de budur. Eğer bir ülke Eurovision'da daha önceden yarışmış fakat o yıl Eurovision'dan çekilmişse ve sonraki yıl tekrar katılmak istiyorsa Eurovision Şarkı Yarışması Yarıfinaller ve Finallerini yayınlaması gerekir. Eğer yayınlanmamışsa EBU bu başvuruları kabul etmez. 2012 Eurovision'u yayınlamayan TVP (Polonya Yayın Kurum) 2013'e zaten katılamamıştı. (katılmak da istemiyordu.) Aksi durumda eğer bir ülke Eurovision'a katılmak isteyip de siyasi bir çekişmeden ötürü diğer bir ülkenin şarkısını yayınlamazsa bu ülke diskalifiye edilir. 2005'te Eurovision için şarkısını dahi seçen Lübnan, EBU'ya İsrail'in şarkısını yayınlamayacağını söyledi. EBU buna izin vermedi, Lübnan Eurovision'dan çekildi.

6 senedir Eurovision fanı olarak bildiğim budur. Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...