İçeriğe atla

Yunanistan 2023 : Victor Vernicos - What They Say

Uğur

Pinlenen İletiler

• 6 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Yunanistan devlet kanalı ERT, Eurovision için yarışan yedi finalisti ve şarkı isimlerini açıkladı.

ERT başkanı Konstantinos Zoulas, 2023 Eurovision şarkısının izleyici komitesi ve jüri tarafından seçileceğini açıklamıştı. Bugün izleyici komitesini sağlayan 70 kişi ERT stüdyolarında yedi şarkıyı dinledi ve oy kullandı.

Adaylar

-Konstantina Iosifidou – We are Young
-Melissa Mantzoukis – Liar
-Victor Vernicos – What they say
-Monika – I’m proud
-Leon of Athens – Somewhere to go
-Klavdia – Holy water
-Antonia Kaouri & Maria Maragkou – Shout out

Seçimde izleyici komitesi %50,6 müzik profesyonellerinden oluşan jüri üyeleri ise %49,4 söz sahibi olacak. Temsilcinin Ocak ayında açıklanması bekleniyor.

Konstantinos Zoulas, ERT’nin 2024 Eurovision için bir ulusal finalden bile çok daha büyük bir şey hazırladığını açıkladı.

Kaynak: ERT

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mustafa, 5 saat önce yazdı:

Seçimde izleyici komitesi %50,6 müzik profesyonellerinden oluşan jüri üyeleri ise %49,4 söz sahibi olacak.

ETSC için düzenlediğim ulusal finalde favorimi birinci yapmanın formülünü arıyorumdur.

• Beğendim 1
  • Anırdım 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Finale kalan adaylar

-Maria Maragkou & Antonia Kaouri – Shout out
-Melissa Mantzoukis – Liar
-Victor Vernicos – What they say

Bakalım üç adaydan hangisi Yunanistan’ı Eurovision’da temsil edecek. Temsilcinin Ocak ayının sonunda açıklanması bekleniyor.

Kaynak: ERT

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ebesinin amca oğlunun uyruğu üzerinden ETSC'de şarkıcı devşirmeye çalışan üyeler misali, Yunanistan da kalimera kelimesini bilen herkesi Eurovision'a göndermeye çalıştığı için, Danimarkalı çocuk kazanır diye tahmin ediyorum.

• Anırdım 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
Züreyfa, 21.01.2023 - 19:05 yazdı:

Ebesinin amca oğlunun uyruğu üzerinden ETSC'de şarkıcı devşirmeye çalışan üyeler misali, Yunanistan da kalimera kelimesini bilen herkesi Eurovision'a göndermeye çalıştığı için, Danimarkalı çocuk kazanır diye tahmin ediyorum.

:hahay:

• Anırdım 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Mustafa bu konunun başlığını Yunanistan 2023 : Victor Vernicos - What They Say olarak değiştirdi

Yunanistan’ı Victor Vernicos temsil edecek

Fny8d32XoAA0fPs?format=jpg&name=large

Yunanistan devlet kanalı ERT, 2023 Eurovision temsilcisini bu akşam ana haber bülteninde açıkladı.

2023 Eurovision’da Yunanistan’ı ‘What They Say’ adlı şarkısıyla Victor Vernicos Jørgensen temsil edecek. Victor, Eurovision şarkısını karantinadayken yazıp besteledi. Şarkının ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

ERT, bu yıl temsilcisini iç seçim ile belirledi ve üç finalist arasından Eurovision’a Victor’un gideceği açıklandı.

• Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Korkunç 1 şarkı :allahbelaniversin:

Arnavutluk ve Yunanistan Eurovision tarihlerinin en kötü şarkılarıyla yarışacaklar.

Yunanistan 2. yarı finale 50 puan diasporayla başlayacağı için finale kalma ihtimali yüksek. Jüriler olsa zaten 183 puan falan verirlerdi herhalde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anlaşmış gibi tüm ülkeler bomboş şarkılarla katılıyor. Ulusal finallerden kötü şarkı gelmesini anlıyorum da iç seçim yapan ülkeler nasıl böylesine vasat şarkılari kabul ediyor garip. Evangelia ya da kanala dava açan Melissa'nin şarkıları bundan bin kat daha iyiydi. Birinci yarıda olsa kesin elenirdi ama ikiden çıkar gibi duruyor. 

• Beğendim 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...