İçeriğe atla

Beyaz Rusya 2021 : (Diskalifiye)

Uğur

Pinlenen İletiler

• 6 ay sonra...

Katılmamaları bayağı karışık bir olay bu arada, gelişmeler pek konuşulmamış. 

Bundan kısa bir süre önce VAL Interesnye Lyudi isimli bağımsız bir internet gazetesine röportaj verdi. Bundan önceki son röportajları da mayısta direkt BTRC'ye verdikleri röportajdı.

IL'ye verdikleri röportajda "BTRC ile aralarında ülke yayıncıları dışında kimseyle konuşmamasını gerektiren bir sessiz anlaşma olduğunu" söylemişlerdi. NAVIBAND ile birlikte açıkça yönetim karşıtı tavır sergileyen iki isimden biri olan VAL, 2021 ESC'ye seçilmemekten korkmadıklarını dile getirmişti - ki seçilmeyeceklerini düşünüyorlardı. 

Alıntı

"Bizim için kendimize ve vicdanımıza karşı dürüst olmak en önemlisi. Tüm bunları umursamayan sanatçılar var ama bizim için şiddet ve oy hırsızlığı doğru değil. Ne düşündüğümüzü dürüstçe söylemek istiyoruz."

BTRC de bu röportaja VAL'ın "vicdanı olmadığını" söylediği uzun bir cevap vererek kırılgan maskülenitenin sadece kişilerde değil kurum ve kuruluşlarda da olabileceğini doğruladı. O kısmı çevirmeye bile gerek duymadım, "ne istedin de vermedim" kıvamında bir söyleni ile doluydu. 

• Beğendim 1
  • NE 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan, Bir saat önce yazdı:

2020 şarkıları kötüydü. 2021 e de guzel bir şeyle katılacaklarını düşünmüyordum. Iyi olmuş yeniden katılmamaları. 

Belarus'un zaten iyi bir şeyler çıkardığı nadiren görülmüştür herhalde yine de katılsalardı keşke

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şarkıları bence de harika değildi ama tamamen iç siyaset yüzünden Eurovision yolculukları güme gittiği için üzüldüm açıkcası.

Kanal da adeta uzun adamın küçük eniştesi gibi. "Ne halk ne jüri sizi istiyodu zaten, milli iradeyi ardına almayan temsilci Belarus'u temsil edemez" kıvamında şeyler demişler.

• Yarıldım 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...
  • Mustafa bu konunun başlığını Beyaz Rusya 2021 : Galasy ZMesta - Ya Nauchu Tebya (I'll Teach You) olarak değiştirdi
  • Uğur bu konunun başlığını Beyaz Rusya 2021 : (Diskalifiye) olarak değiştirdi
  • Uğur unpinned this konu

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...