İçeriğe atla

Eurovision Time Yayın Birliği Yapısında Değişiklik Teklifi

Uğur

Pinlenen İletiler

Sitemiz interaktif yarışmalarından Eurovision Time Şarkı Yarışması bildiğiniz üzere 5 yıldır kısaca ETYB adı verilen Eurovision Time Yayın Birliği tarafından düzenleniyor. Eurovision Time Yayın Birliği; site kurucuları ve bu kurucuların görevlendirdiği üyelerden oluşuyor. Birliğin amacı ETSC kurallarını belirlemek, düzenlemek ve denetlemek. ETYB'ye mevcut durumda Mustafa (Almanya), Cem (İsveç) ve Uğur (Birleşik Krallık) başkanlık ediyor. Bu üç üye ETYB'nin kurucu üyeliğini yapıyor.

Yönetimde çok sesliliği sağlamak amacıyla mevcut ETYB yönetimi ETYB'nin yapısının değişmesi gerektiğine karar verdi. Bu doğrultuda; ETYB ''kurucu üyeler'' ve ''komisyon'' olmak üzere ikiye ayrılacak. Kurucu üyeler; tamamen site yöneticilerinden oluşacak (kurucu ve süper moderatörler) ; komisyon ise ETSC'ye günümüze kadar değer vermiş, görevi olmadığı halde çoğu zaman kanaat önderliğini üstelenen üyelerimizden oluşacak.ETYB kurucu üyeleri ve komisyon üyelerinin yarışma yönetiminde eşit söz hakkı bulunacak. ETYB içinde yapılacak tüm oylamalara kurucu üyeler ve komisyon üyeleri beraber katılacak. Böylece ETSC'nin geleceğinde daha sağlıklı kararlar ve sonuçlar alınmasının yolunun açılması hedefleniyor.

ETYB kurucu üyelerinin komisyon üyeliği için teklif götürmeyi düşündüğü ülkeler ve sahipleri :

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
Norveç (NRK) - @Züreyfa

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
Fransa (France 2) - @Troliçe

Gizlenmiş İçerik

Rusya (CH1) - @Canreyhan

Gizlenmiş İçerik

Danimarka - @Dovahkiin

Yukarıda adı geçen üyeler bu başlık altında fikirlerini yazabilirler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Cem'in çekincelerini duymak istiyorum o halde, son yaşananları daha anlayamamışken, site için olumsuz doğuracak bir karar almak istemem. Ancak bu teklifi değerlendireceğim.

ETYB forumunda yazmıştım cnm onu diyor :dogru:

Açıkçası CD kartonetini görene kadar Kovacs'ın diskalifiyesine sıcak bakmıyodum.

CD kartonetinde her şey açık açık yazılmış onu da akşam iyice düşündük, diskalifiye olmasına karar verdik.

Ancak DSQ kararının gecikmesini "üyeye göre davranma", "haksızlık yapma" gibi algılayan Semih, ETYB'de olursa kendisine uymayan bir karar alındığında hemen kuruldan çekilecek demek ki.

Zaten ona böyle bir teklif götürsek kabul etmeyeceği açık.

Kalan kişiler için kararım kabul zaten. Oylama katsayısı da herkes için eşit olmalı bence dediğim gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim fikrimi soracak olursanız yarışmalardan çekilmek çözüm. En azından "Çekemiyorlar, rakip eliyorlar

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> " yazanlar biraz daha ciddiyetli konuşmaya başlıyorlar. Son dönemde 3 kez ara verdim yarışmaya;

1. Bir üyenin elinden haksızca ve habersizce ülkesinin alınması ve adminin kankasına verilmesi.

2. Kurallara uymayan katılımları kurallarına uydurmak. Hatta İrlanda'da bir noktadan sonra cevap dahi gelmedi.

3. Bu olay. En azından konuşuluyor.

Çözüm önerisi de yok değil sonrası için. Ne dedim ben dün? 25 şarkıyı da inceleyelim dedim. Kendi finalistlerimin linklerini de koydum hatta. Başka birisi de (kim olduğunu hatırlamıyorum) konuya link ekleyip çalıştığı kanıtlansın bundan sonra dedi. Bu da uygulanabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1. Hollanda'nın 4üncütekil isimli üyeden alınarak Melih'e verilmesi olayı

2. The Script grubunun İrlanda adına yarışması olayı

3. Kovacs'ın Almanya adına yarışması olayı

Lütfen isim-bilgi vererek yazalım herkes öyle görsün.

1.Kurallara tamamen uygun olarak yapıldı.

2.The Script'in İrlanda'da da çalıştığının kanıtlarını henüz 5. Second Chance'ta sunmuştum kanıtlarıyla, tekrar tartırşmaya açılabilir gayet tabii.

3.Bu konu zaten karar bağlandı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 yıldır etyb'nin dışında kalmayı daha objektif olabilmek adına tercih ettim hep. yanlışları gördüğümde sıradan bir üye olarak bildirmeyi seçtim. etyb için bana hiç teklif gelmedi, pozisyon açıldığında da ben başvuruda bulunmadım hiç. açık konuşayım, karar verici olmak sorumluluk ister ve ben sorumluluk almayı istemedim.

lakin geldiğimiz bu noktada artık dışarıdan bakan taraf olmanın bir sonuca varmadığın düşünmeye başladım. bu noktada aslında eleştirdiğim her konunun sorumluluğunu alabilecek durumdaysam karar vericilik konusunda da almalıyım diye düşünüyorum. bu yüzden yeni sisteme ve içinde bulunmaya olumlu bakıyorum.

katılımcı bir duruma getirilmesi de sevindirdi kendi adıma.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir üyenin elinden habersizce ülkesinin alınmasını doğru bulmam mümkün değil, istediği kadar uysun kurallara.

İkinci Şans'ta Belçika konusunda haka bir kanıt gösterilemedi. İrlanda'da yazdıklarıma bir süre sonra cevap gelmezken, diğer üyelerin şakalarıyla kapanmış üzeri. Kaldı ki ilk yarıştığı dönemde de yazmışım bu durumu, o dönem de umursanmamış.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hak hukuk aramaya geçmişten başlayacaksak benim ETYB'ye sunduğum bir öneri daha oldu dün tüm külliyatın baştan sona incelenmesi doğrultusunda. Bir adım da Volkan'dan geldi bu akşam Marie Mai'nin durumuyla ilgili.

Komisyonun ilk inceleyeceği iki konu Marie Mai ve The Script olabilir mesela. Başlayalım o zaman.

Fakat bu gece çok uykusuz ve yorgunum birazdan yatmayı düşünüyorum, başka zaman artık.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İncelenmesi gereken 150 yarışmalık ve 5 yıllık bir süreç var baştan sona. Kim bilir neler neler çıkar irdelemeye kalksak. Fakat bunu yapacak ne zamanımız ne de enerjimiz olduğunu düşünüyorum. Tek tek her birinciyi araştırmaya kalkmak dahi günler alabilir.

Ben bu komisyon önerisini geleceğe dair verdim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...