Sergey Lazarev Eurovision Favorilerini Açıkladı

yazar:

kategori: ,

Rusya’yı İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ”Scream” isimli şarkısıyla Sergey Lazarev temsil edecek.

Hollanda’da bir televizyon programına katılan şarkıcı, Eurovision 2019 favorilerini açıkladı.

Lazarev, herkesin elbette kazanmak istediğini fakat bunu tahmin etmek için çok erken olduğunu söyledi.

Kimin kazanabileceğini tahmin etmek için çok erken. Sahne sunumları ile ancak Mayıs ayında netleşecek. Bu yüzden bahisçilerin tahminlerine girmek istemiyorum.

Sergey Lazarev (Eurovision 2016)

Lazarev, bu yıl Mayıs ayında ikinci defa Eurovision sahnesine çıkacak. 2016 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen yarışmada, ”You Are The Only One” şarkısıyla yarışan şarkıcı, halk oylamasında birinci çıkmasına karşın, yarışmayı 3. sırada tamamlamıştı.

Beklentilerin yüksek olduğunu biliyorum. Üç yıl önce teleoylamada birinci çıkmıştım. YouTube’da hala yaygın olarak izlenen unutulmaz bir performans oldu. Üçüncülük almama rağmen kazanmış gibiydim. Bu yılki katılımımla birlikte, bana üç sene önce oy veren televizyon izleyicilerine teşekkür ediyorum.

Sergey Lazarev, Eurovision için provalara başladığını ve en iyi bulmak için sürekli çalıştığını söyledi. Şarkıcının ilk prova görüntülerini buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bu yılki ortaklığımıza yeni bir hayat vermeye karar verdik. Her gün prova yapıyoruz. Mümkün olduğunca güçlü bir vokal performansı elde etmeye çalışıyoruz.

Lazarev, Tel Aviv’deki sunumunun bir bütün olarak çok iyi olması için çabaladığını, hep en iyiyi aradığını mükemmelliyetçi bir insan olmasına bağlıyor. Eurovision’un Rusya’da çok popüler olduğunu ve bu nedenle rekabetin kaçınılmaz olduğunu ekliyor.

Bütün Rusya bizi takip ediyor. Eurovision Şarkı Yarışması Rusya’da çok popüler. Bu bizim için önemli bir rekabet unsuru. İnanın bana, çok mükemmelliyetçi bir insanım. Her şey çok iyi olmalı.

Kaynak: DeTelegraaf

Bu hafta Almanya’yı gezen şarkıcı, şarkısını ”güçlü vokallerle duygusal bir epik ballad” olarak tanımlıyor. Şarkısının ne anlattığıyla ilgili soruya, ‘‘Korkularımızla insanlar olarak savaşacağımız savaşlar gibi…” şeklinde cevap veriyor. ”Scream” şarkıcıya göre üç sene önceki şarkısından çok daha farklı. Lazarev bu şarkısıyla kendisinin farklı bir yönünü tüm Avrupa’ya göstermek istiyor.

Duncan Laurence (Hollanda) & Tamta (Kıbrıs)

Lazarev’in Favorileri: Hollanda ve Kıbrıs

Rus şarkıcı, bu yıl dinlediği parçalar içinden en çok Kıbrıs’ı temsil edecek ”Replay”i beğendiğini açıkladı. Hollanda temsilcisi Duncan Laurence’ı beğendiğini ve ”Arcade” isimli şarkısını sevdiğini söyledi.

Sadece bir kaç şarkı duydum. Ancak Kıbrıs harika ve akılda kalıcı bir şarkı. Ve Hollanda’nın şarkısı gerçekten çok iyi. Duncan çok iyi bir şarkıcı. Onu seviyorum! Henüz şarkıcınızla tanışmadım ama Tel Aviv’de mutlaka onun yanında olacağım.

Lazarev açıklamalarına şu sözlerle devam etti :

En önemlisi İsrail’de olacağımız iki haftanın tadını çıkarmamız gerektiği. Orda tüm katılımcılarla buluşacağım ve provaları izleyeceğim. O zamana kadar gerçekten rekabete giremiyorum. Şimdilik kendi sunumuma odaklanıyorum.

Sergey Lazarev, ”Scream” isimli şarkısıyla Rusya adına 16 Mayıs Perşembe akşamı düzenlenecek ikinci yarı finalin ikinci yarısında sahne alacak. Şarkıcı, favorilerinden ilan ettiği Hollanda’yla aynı yarı finalde mücadele verirken, Kıbrıs Salı akşamı gerçekleşecek ilk yarı finalde yarışacak.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir