Eurovision 2019 🇫🇮 Finlandiya

Rejman: ”Finlandiya’daki en kötü dansçı benim!”

Finlandiya’yı İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ”Look Away” adlı şarkıyla DJ Darude ve Sebastian Rejman ikilisi temsil edecek.

Finlandiyalı katılımcılar geçtiğimiz günlerde postcard çekimleri için Tel Aviv’deydi. Darude ve Sebastian Rejman İsrail televizyonu KAN’a kısa bir röportaj da verdi.

Şarkıyı seslendiren Rejman, şarkısına güvendiğini şu sözlerle açıkladı :

Bence şarkımız tipik bir Eurovision şarkısından farklı. Bu yüzden öne çıkma şansımız biraz daha fazla. Elbette benzersiz olmak istiyoruz.

Eurovision deneyimini dört gözle bekleyen ikili, şarkının Eurovision sahnelemesi için deyim yerindeyse ser verip sır vermiyor.

Eurovision’un hayat boyu unutulmayacak bir yolculuk olduğunu duymuştum. Unutamayacağım bir deneyim olacak. Bu yüzden her şeyimi ortaya koymak istiyorum. Gösteri ve sahne, sanırım çılgınca olacak!

İkili Eurovision’da yayınlanacak postcardlarda dans etmeyecek ancak ritmik jinmastik hareketleri kullanacaklar. Dans konusunda Rejman başarısız olduğunu şu sözlerle kabul ediyor :

Sanırım Finlandiya’daki en kötü dansçı ünvanına sahibim! Bu yüzden dans etmememiz iyi bir şey.

DJ Darude ise, dans etme konusunda sert bir hayır cevabı vermediklerini, postcardda ”kendi danslarını” yapmayı yeğelediklerini söylüyor.

Finlandiya devlet televizyonu YLE, geçen sene olduğu gibi bu sene de Eurovision seçimi için teklif usulünü kullandı. DJ Darude ile anlaşan kanal, Sebastian Rejman’ın seslendirdiği üç şarkı arasından seçimi UMK adı verilen ulusal finalle gerçekleştirdi.

Darude ve Sebastian Rejman ikilisi, ”Look Away” isimli şarkılarıyla, 14 Mayıs Salı akşamı düzenlenecek birinci yarı finalin ilk yarısında sahne alacak.

Source :

escKAZ

Uğur Ceylan

Eurovision Time web sitesinin iki kurucusundan biri. Başkent Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema mezunu. 25 yaşında. Ankara'da yaşıyor.
Follow Me:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir