Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2019 Sergey Lazarev’den Şok Açıklama: Kırım Ukrayna’nındır

Sergey Lazarev’den Şok Açıklama: Kırım Ukrayna’nındır

2 dk. okuma
0
475

Rus şarkıcı Sergey Lazarev’in 3 yıl önce yaptığı bir röportajında, Kırım hakkında sorulan soruya ”Kırım Ukrayna’nındır, Rusya’nın değil” şeklinde yanıt verdiği ortaya çıktı.

Sergey Lazarev, Philip Kirkorov – Eurovision 2016 (Kaynak: The Guardian)

İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’yı ”You Are The Only One” şarkısıyla temsil eden Lazarev, iki sene aradan sonra bu yıl yeniden Eurovision sahnesine geri dönüyor. 2016 yılında yarışmayı Kırımlılar’a yapılan soykırımı anlatan ”1944” isimli şarkısıyla Ukrayna adına Jamala kazanmış, Lazarev halk oylamasında birinci gelmesine rağmen ancak 3. olabilmişti.

Jamala – Vidbir 2019

Geçtiğimiz ay sonunda Ukrayna ulusal finali Vidbir’de ”Siren Song” şarkısıyla yarışan ve yarışmayı kazanan Maruv’a, jüri üyelerinden Jamala’nın; sana yarışmaya gittiğinde Kırım Ukrayna’nın mıdır diye sorulduğunda ne cevap vereceksin şeklindeki sorusu büyük yankı uyandırmış; süreç sonunda Ukrayna Eurovision 2019’dan çekilmişti.

Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı, Sergey Lazarev’in Kırım’ı Ukrayna’nın kabul ettiği o röportajından kısa bir kesit:


Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…