e
sv

Belarus Halk Oylamasını Neden Kaldırdı?

59 Okunma — 18 Mart 2019 23:06
avatar

Uğur

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Belarus bu sene düzenlediği ”Belarus Decides” isimli ulusal finalde, geçmiş senelerde olduğu gibi %50 halk ve %50 jüri oylaması dengesini, %100 jüri oylaması şeklinde değiştirmiş, bu durum tepkilere yol açmıştı.

Belarus delegasyon başkanı Ivan Eismont, konuya açıklık getirdi. Belarus 1’de konuşan Eismont, ulusal finalde kazananın önceden belirlendiği iddialarına karşın; yarışmada halk oylamasının kaldırılması isteğinin katılımcılardan geldiğini açıkladı.

Ivan Eismont

Teleoylamayı sanatçıların ve yapımcıların talebi üzerine kaldırdık. Jüride yetkin kişiler ve bazı ünlüler vardı. Mesela Koldun oradaydı! Biz sadece, ”Gözlerinizi kapatın, ülkenizi Eurovision’da kimin temsil edebileceğini düşünün” dedik.

Belarus Decides isimli yarışmayı ”Like It” şarkısıyla Zena kazandı. Zena, jürinin verebileceği maksimum puan 70 iken, 69 puan almayı başararak birinci seçilmişti. Bu durum bazı eleştirileri de beraberinde getirmişti.

Zena, ”Like It” isimli çalışmasıyla 14 Mayıs Salı akşamı gerçekleşecek Eurovision 2019 birinci yarı finalinde ilk yarıda sahne alacak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Belarus Halk Oylamasını Neden Kaldırdı?