Hırvatistan: Roko, Sahnelemesini Değiştiriyor

Hırvatistan: Roko, Sahnelemesini Değiştiriyor

Hırvatistan’ı bu yıl İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda ”The Dream” isimli şarkısıyla temsil edecek Roko Blazevic ve ekibi çalışmalara başladı.

”Dora” isimli ulusal finali birinci tamamlayan ve Tel Aviv biletini alan Blazevic’in Eurovision sahnelemesini Leo Mujic hazırlayacak.

Roko Blazevic, Jacques Houdek

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkeyi ”My Friend” şarkısıyla temsil eden Jacques Houdek, 2016 yılından bu yana ülkenin seçimleri konusunda etkili bir isim. Hırvatistan devlet televizyonu HRT son yıllarda Houdek’ten danışmanlık hizmeti alıyor.

Houdek, bu yıl için Hırvatistan’ın koreografisini hazırlayacak ismi kendi seçti. Mujic, Houdek’in rol aldığı ”İsa Mesih Süperstar” isimli müzikal oyunu da hazırlamıştı.

Leo Mujic

Leo Mujic, Eurovision’u bir kaç yıldır takip etmediğini ”Eurovision yıllardır izlemediğim bir şov. Ancak çocukluk çağlarımda izlemek bir zorunluluk gibiydi. O zamanlar Eurovision’u dünyaya açılan bir pencere gibi görürdüm.” sözleriyle açıkladı.

Mujic, ”The Dream”in sahnelemesinde bazı sürprizler olacağını söyledi.

Ben sadece Roko’nun hareketlerini ve şarkı sözlerinin belirli bölümlerine tepkilerini geliştireceğim. Şimdilik bahsetmeyecağim, fakat performansta bazı sürprizler olacak.

Leo Mujic, Roko Blazevic

”The Dream” isimli şarkının Dora’daki sahnelemesinde melek kanatları kullanılmıştı. Mujic, şarkı için yeni bir sahneleme hazırlayacaklarını duyurdu.

Roko Blazevic kimdir?

Roko, 2001’de Split’te doğdu. 2017’den beri sahne alıyor. Temmuz 2017’de Sırbistan’da ”Pinkove Zvezdice” isimli yarışmayı kazandıktan sonra adını duyurmaya başladı. 2018’de Hırvatistan’da ”Zivjezde” yarışmasını ikinci tamamladı.

Blazevic, ”The Dream” isimli şarkısıyla 16 Mayıs Perşembe akşamı düzenlenecek Eurovision 2019 ikinci yarı finalinin ikinci yarısında sahne alacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.