Amaia: ”Miki’nin Şarkısını Beğenmiyorum”

Amaia: ”Miki’nin Şarkısını Beğenmiyorum”

Geçtiğimiz sene Eurovision Şarkı Yarışması’nda İspanya’yı temsil eden Amaia, bu seneki temsilci Miki ve şarkısı La Venda hakkındaki düşüncelerini açıkladı. El Mundo’ya röportaj veren genç şarkıcı, şunları söyledi;

Onun şarkısını pek beğenmiyorum. Bu sadece benim düşüncem ama ona başarılar dilerim. Şarkı bana göre değil, beni yakalayamıyor.

Amaia, geçtiğimiz sene, o zamanki sevgilisi Alfred’le birlikte, Tu Cancion şarkısını seslendirmişti. Lizbon’da düzenlenen yarışmada, İspanya’ya 23.lük getirmişti.

Ulusal finalde neden yoktu?

Amaia’nın İspanya ulusal finali Operacion Triunfo Eurovision Gala’ya, bir önceki birinci olarak katılmaması şaşkınlık yaratmıştı. Bunun sebebi olarak, ülkeyi birlikte temsil ettiği sevgilisi Alfred’den ayrılması gösterilmişti. Amaia ise eksikliğiin sebebini şu şekilde açıkladı;

Geçtiğimiz seneki başarısızlığımız sonrası, bayrağı devretmek için uygun kişi olmadığımı düşündüm.

Miki, “La Venda” isimli şarkısıyla bu sene İspanya’yı, Tel Aviv’de düzenlenecek olan 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek. Şarkıcı, İspanya’nın büyük beşlide yer alması sebebiyle, doğrudan 18 Mayıs’daki finalde yarışacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.