Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2018 Fransa Ulusal Finale Hazırlanıyor!

Fransa Ulusal Finale Hazırlanıyor!

4 dk. okuma
0
138

Fransa ulusal finale hazırlanıyor! France 2 kanalı gelecek yıl için ulusal final düzenleme kararı aldı ve aday şarkı başvurularını açtı!

Fransa Lizbon’da gerçekleştirilecek Eurovision 2018 şarkı yarışması için hazırlıklara çoktan başladı ve nihayetinde ulusal final düzenleme kararı aldı ve böylece uzun yıllar sonra ilk defa Fransa devlet kanalı şarkı seçimini ulusal elemeye bıraktı.

Son dönemde big 5 olarak nitelendirilen İtalya, İspanya, Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa Eurovision sahnesinde alt sıralarda kalıyor ve her sene kötü sonuç elde ediyorlardı. Fakat buna dur diyen ve birincilik alan, ilk üçte bitiren İtalya ve Almanya gibi örneklerin var olması diğer ülkeleri de olumlu yönde etkiliyor böylece her sene daha titizlikle şarkı seçmeye ve yarışmaya üst sıralarda yer alacak bir şarkı göndermeye teşvik ediyordu. Böylece son olarak Fransa da yenilenme kararı alıp şarkı seçim tarzını değiştirmeye karar verdi.

France 2 kanalı özellikle son 2 yıldır seçtiği şarkıcılar ve gönderdiği şarkılarla bir çok eurovision severin favorisi haline gelmişti zaten.

Kanal ulusal final için ayrıntıları henüz açıklamadı ama düşündükleri bir yarışma formatı olduğunu dile getirdi. Elemelerin ITV Studios Fransa tarafından prodükte edileceği söyleniyor.

Şu anda eleme herkese açık bu yüzden henüz keşfedilmemiş fransız şarkıcılara tanınma, Amir ve Alma gibi seslerini duyurma şansı veriyor. Henüz kesin olmasa da Amir ve Alma’nın gelecek yıl elemelerde juri üyesi olmaları bekleniyor.

Katılım için bazı şartlar da var. Örneğin yapılan şarkıda 4ten fazla söz yazarının olmaması ve şarkının %70 Fransızca %30 İngilizce olması isteniyor. Fransa son iki yıldır bu yolu kullanıyor. Böylece Fransa 2016’da Amir ile 257 puan toplayıp 6ıncı, Alma ile 135 puan toplayıp 12inci olmuştu.

Bakalım bu yeni yol Fransa’ya yıllardır hasret olduğu birinciliği getirecek mi? Siz ne düşünüyorsunuz?

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Blackout
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021 Sahneye Çıkış Sıraları Belli Oldu

Rotterdam’da düzenlenen 2021 Eurovision Şarkı Yarışması’nda iki yarı final de …