SON DAKİKA

İtalya, Eurovision’a katılımını onayladı!

İtalya, Eurovision’a katılımını onayladı!

İTALYA, Eurovision’a katılımını onayladı! Rai’nin, Twitter’daki Eurovision hesabından yapılan açıklamaya göre, ülke, 8 – 10 ve 12 Mayıs 2018’de Lizbon’da düzenlenecek olan 63. Eurovision Şarkı Yarışması‘na katılacak.

İtalya, yıllardır temsilcilerini “Festival di Sanremo”  yarışmasıyla belirliyor, ve bu yarışma her sene Şubat ayında düzenleniyor. Yani; ülkeyi kimin temsil edeceği ise henüz kesinlik kazanmadı.

İtalya, Eurovision katılımına 1997 – 2011 yılları arasında ara vermişti. 2011 yılında geri döndüklerinde ise Raphael Gualazzi, “Madness of Love” şarkısıyla ülkesini temsil etmiş ve ikinci olmuştu. Ülke, yarışmaya döndüğü yıldan itibaren Eurovision Şarkı Yarışması’nda, diğer Big Four ülkelerinin yanı sıra oldukça başarılı sonuçlar elde ediyor.

Geçtiğimiz sene ülkeyi Francesco Gabbani temsil etmişti. Gabbani, “Occidentali’s Karma” şarkısıyla her ne kadar tüm Avrupa’da popüler hale geldiyse de; Eurovision 2017’yi, 336 puanla 6. sırada bitirmişti. Daha önceki yıllarda ise Francesca Michielin, “Nessun Grado di Seperazione” şarkısıyla 16., Il Volo ise her ne kadar halk oylarında birinci gelse de; “Grande Amore” şarkısıyla 3. sırada tamamlamıştı.

Eurovision resmi Youtube sayfasının hazırladığı “En İyi 10 İtalya katılımı” videosunu izleyin:

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Ekim 2017, 19:18

San Marino: “1 in 360” Sistemi ve Ulusal Final Sunucuları

San Marino, 2008 yılından bu yana kullandığı sistemde köklü bir değişikliğe (1 in 360) gidiyor. Ülke, 2018 Eurovision için ilk defa ulusal final düzenleyecek.

Devamını Görüntüle
);