Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2018 İtalya, Eurovision’a katılımını onayladı!

İtalya, Eurovision’a katılımını onayladı!

2 dk. okuma
0
198

İTALYA, Eurovision’a katılımını onayladı! Rai’nin, Twitter’daki Eurovision hesabından yapılan açıklamaya göre, ülke, 8 – 10 ve 12 Mayıs 2018’de Lizbon’da düzenlenecek olan 63. Eurovision Şarkı Yarışması‘na katılacak.

İtalya, yıllardır temsilcilerini “Festival di Sanremo”  yarışmasıyla belirliyor, ve bu yarışma her sene Şubat ayında düzenleniyor. Yani; ülkeyi kimin temsil edeceği ise henüz kesinlik kazanmadı.

İtalya, Eurovision katılımına 1997 – 2011 yılları arasında ara vermişti. 2011 yılında geri döndüklerinde ise Raphael Gualazzi, “Madness of Love” şarkısıyla ülkesini temsil etmiş ve ikinci olmuştu. Ülke, yarışmaya döndüğü yıldan itibaren Eurovision Şarkı Yarışması’nda, diğer Big Four ülkelerinin yanı sıra oldukça başarılı sonuçlar elde ediyor.

Geçtiğimiz sene ülkeyi Francesco Gabbani temsil etmişti. Gabbani, “Occidentali’s Karma” şarkısıyla her ne kadar tüm Avrupa’da popüler hale geldiyse de; Eurovision 2017’yi, 336 puanla 6. sırada bitirmişti. Daha önceki yıllarda ise Francesca Michielin, “Nessun Grado di Seperazione” şarkısıyla 16., Il Volo ise her ne kadar halk oylarında birinci gelse de; “Grande Amore” şarkısıyla 3. sırada tamamlamıştı.

Eurovision resmi Youtube sayfasının hazırladığı “En İyi 10 İtalya katılımı” videosunu izleyin:

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…