İçeriğe atla

En İyi Film Adayları

Illusion

Sizzin favoriniz hangisi?   

4 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Gizlenmiş İçerik

[/img]

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu ödülü bi sürpriz yapıp The Grand Budapest Hotel kazanırsa ilk çocuğumu kurban edicem 

Gizlenmiş İçerik

Selma ve American Sniper'ı izlemedim, izlemeyi de düşünmüyorum onun dışındakiler arasında tartışmasız favorim TGBH.

Gerçekçi olmak gerekirse de Boyhood kazanır büyük ihtimalle. En azından adaptasyon olmayan bi filmin kazanacağı kesin gibi, Birdman'in de en olası ikinci seçim olduğunu düşünürsek. 

Gizlenmiş İçerik

American Sniper'ın alması olasılığı beni en çok korkutan şey açıkçası. Okuduğum yorumlar ve filmin insanlarda yarattığı etki hiç iç açıcı durmuyodu. 

Gizlenmiş İçerik

PS: Akademi'nin kadınların ağırlıklı olduğu yapımları da göz önüne almaları gerek bence. Genel olarak pek sevilmeseler de Still Alice ve Big Eyes buradaki aday filmlerin yarısından daha iyiydi bence. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

American Sniper nedir allasen?, kim aldı bunu buraya?.Clint Eastwood iyi film yapmayı 7-8 yıl önce bıraktı malesef, bir Irak filmi bekliyorduk kendisinden de böyle cumhuriyetçiliğin dibine vurmayaydı iyiydi.Oysa Letters from Iwo Jima ne güzeldi, burada sanırım senaryoyu Iraklı birine yazdırmak işlerine gelmedi....

Birdman iyi bir film, ama bu ödülü alacak kadar (ki şimdilik öyle görünüyor, PGA'yı da aldı.) iyi değil.Bana kalırsa Inarritu'nun şimdiye kadarki en düşük filmi bana göre, zaten kariyerinize Amores Perros gibi bir filmle başladıysanız onun üstüne çıkabilmeniz zor, hatta daha sonrasında 21 Grams gibi bir film yaptıysanız daha da zor.Genel anlamda iyi bir film dediğim gibi, müthiş oyunculuklar var, senaryo da çok başarılı ama sanki eksik bir şey var, Inarritu tarzına aşina olduğumdandır belki de.

Boyhood yılın en iyi filmlerinden, daha önce de söylemiştim sinema tarihinin en realistik yapımlarından birisi, yapım tekniğinden sinematografisine senaryosundan performanslara kadar her şey en gerçekçi haliyle yansıtılmış, ve bu 12 yılda sadece 4 milyon dolar gibi bir bütçeyle yapılmış, takdir edilesi bir başarı.Benim iki favorimin ödülü alamayacağını düşünürsek Boyhood'un alması iyi olur.

The Grand Budapest Hotel, iki favorimden birisi, ben Wes Anderson hakkında artık ne söylenir bilmiyorum, en ince ayrıntısına kadar olağanüstü bir film.Ayrıca bir sonraki filminde Angela Lansbury'yi oynatmak istiyormuş haydi hayırlısı.

The Imitation Game'de yılın iyi işlerinden, fakat alma ihtimali çok düşük.Selma'yı da henüz izlemedim.

The Theory of Everything, her ne kadar oyunculuklar mükemmel olsa da senaryo açısından çok zayıf bir film.Genel olarak da zayıf bir film, Hawking'in hikayesine sadece bir yönden yaklaşmak çok yanlış bir seçim, Hawking'in hayatını romantik dramaya çevirmek de absürd bir yaklaşım, adaylığı göze batıyor bu anlamda.

Whiplash benim favorim, son yıllarda izlediğim en iyi filmlerden birisi, senaryosu, oyunculukları, yönetmenlik, herşeyi ile olağanüstü bir iş.Jazz müzik severim, baştan beğeneceğimi biliyordum fakat beklediğimin de çok çok üstünde bir filmdi.Senenin en iyi filmi ve yine kazanma ihtimali en düşük olan film.

Genel olarak bu sene dünya sinemasında bir düşüş vardı, her sene ağzımızı bir karış açık bırakan, aklımızı kaçırtan Avrupa sineması bile bu sene 10 kadar iyi iş çıkarabildi, bağımsız sinema da düşüşteydi bu yıl, Birdman gibi içerikte ana akım teknikte bağımsız olan filmleri bir kenara bırakırsak tabi.Endüstri/Akademi normlarına göre aday olsaydı diyebileceğim tek film Nightcrawler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

American Sniper ve Selma'yı izlemedim buradan sadece. Onlar kazanacak gibi durmuyorlar da zaten.

The Theory of Everything bu kategoride ve senaryoda aday olmasaymış da olurmuş bence.

The Imitation Game iyi bir filmdi fakat en iyi film Oscar'ını kazanacak bir film değildi bence.

The Grand Budapest Hotel cidden hak ederek aday olmuş amma ve lakin ödülü almaması gereken bir iş bence.

Whiplash daha kısıtlı bir öykü ve daha kısıtlı bir oyuncu kadrosuyla beni öyle bir sıkıştırdı ki hikayenin içine ben izlerken bir an bile çıkamadım oradan. Film tabii ki basit falan değildi ama dünya tarihini değiştirmiş bir sürü insanın karmaşık hikayelerini anlatan filmleri görünce Whiplash yazılırken ve çekilirken her detay ne güzel işlenmiş fark ediyor insan. 3. sıradan favorim bu gece.

Birdman'in hikayesini çok sevdim. Uç karakterleri bir araya getirmelerine rağmen her şey çok dozundaydı. Diyaloglar etkileyiciydi. Filmin tek çekim havası beni yordu yalnız izlerken. İkinci sıramda.

Boyhood en orijinal iş tabii ki. Diğer filmlerin aksine "Acaba ne olacak?" diyerek değil, sadece o hayatı izleme isteği yarattığı için, bunu 3 saate yakın bir süre korumamı sağladığı için favorim bu gece.

Boyhood, Birman ve Whiplash'ten herhangi birinin kazanması beni memnun eder. Birdman ve Boyhood isimleri ön plandaymış zaten sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...