İçeriğe atla

yerli yarışma İşte Benim Stilim

Reyiz

Pinlenen İletiler

• İleti 293
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Dava acilmis, tv8 kazanmis davayi, isim hakkini kapmis. Show'daki yarismada Cemil Ipekci falan olacakmis juride diyolar.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynen Star'da yapiyolarmis Hakan'lar zaten ama biraz farkli konsepti o yarismanin.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Show TV'dekini juri ve sunum itibariyle daha cok begendim ben. TV8'deki juri kendini tekrar ediyor sadece ve sikti artik.

Reytinglerde iki yarisma da kaybetmis gibi gorunuyo. TV8'deki 35 - 40 bandinda seyrederken; Show TV'deki 40'in altinda kalmis. Bir de Cumartesi aksamina bakmak lazim tabii ki net bir sey soylemek icin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aygünle , İdil çok güzel

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Coco (Chloe) cok fesat bakmiyo mu ya korkuyorum bakislarindan

Gizlenmiş İçerik

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oda güzel

Gizlenmiş İçerik

Sibel Arna'nın kuşları nurelladan çakma 

Gizlenmiş İçerik

Cemil İpekçi başlı başına Nurellanın yerine getirilmiş

Chloe 'nin ismine coco denmiş diyolar, Nurella çakması

Gizlenmiş İçerik

O adamı saymıyorum bile

Gizlenmiş İçerik

Ama diğerinden daha iyi yarışmacıları

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Show TV'de sezon başında başlayan ve büyük ses getiren Bu Tarz Benim 2015 yılıyla birlikte TV8'e transfer olmuştu.

Bu Tarz Benim'in Show TV'den ayrılmasının ardından ortalık karıştı.

Programın eski kanalı aynı ismi kullanarak, farklı bir jüriyle Bu Tarz Benim'i yapmaya devam edeceğini açıkladı.

İLK GOL TV8'DEN...

TV8'e geçen programın eski jürisi ve eski ekibi Show TV'den daha hızlı davrandı ve bir hafta önce yayına girerek yarışa 1-0 önde başladı.

Show TV, TV8'den bir hafta sonra kendi ekranında aynı isim ancak farklı bir jüriyle rating yarışına girdi.

Peki aynı saat diliminde aynı formatta yayınlanan, sadece jürileri ve yarışmacıları farklı olan iki Bu Tarz Benim'de geride kalan bir haftada neler yaşandı?

TANITIM KAMPANYASI

Her iki kanalda sosyal medyada programın tanıtımı için inanılmaz ataklar yaptı. Tanıtım kampanyaları, gazete sayfalarına, kendilerine yakın olan köşe yazarlarının yazılarına kadar uzandı.

TV8 SIFIR REKLAMLA YAYINA GİRDİ...

Rating almak için her iki kanalda ilginç taktikleri başvurdu.

Örneğin TV8 bir hafta boyunca programın önünde, içinde ve hatta sonunda bile tek kuşak reklam kullanmadı.

SHOW TV REKLAM İŞİNE GEÇ UYANDI...

Show TV'ye gelince. TV8'in bu ilginç taktiğine rağmen ilk üç gün programın içinde hiç yayın akışını bozmadan düzenli olarak bol bol reklam kullandı.

Doğal olarak da bu reklam kuşakları programı böldü ve rating yarışında rakibinin gerisinde kalmasına neden oldu.

Haftanın son iki yayın günü Show TV'de programın içinde reklam kullanmadı ama bu taktik hafta başında açılan farkı  kapatmaya yetmedi.

TV8'İN BİR TAKTİĞİ DAHA...

Ayrıca TV8'in "Reklam kullanmama" taktiğini Show TV eksik uyguladı.

Örneğin TV8 kendisinden önceki programlarda da sıfır reklam kullanarak yarışmanın nispeten yüksek ratingle başlamasını sağladı.

Show TV'se bu konuda refleks gösteremedi ve Bu Tarz Benim'den önce yayınlanan Seda Sayan'ın programının dibindeki uzun reklam kuşakları nedeniyle düşük ratingle yarışa başladı.

YAYIN SAATİ YARIŞI VE BÖLÜNEN PROGRAMLAR

TV8'deki Bu Tarz Benim Show'dakine göre 30 dakika daha önce yayına girmeye başladı. Bu da büyük bir avantaj sağladı.

TV8 ayrıca programı özet olarak bölününce 16 sularındaki program yeni bir jenerikle başladı ve ilk yarım saatteki düşük ortalama ana programın dışında kaldı.

Show TV bu taktiği henüz uygulamadı..Program "özet" diye bölünmüyor.

Tüm bunlar üst üste konunca da işte ortaya son 5 günlük şu grafik çıktı.

Gizlenmiş İçerik

İKİ YENİ "BU TARZ BENİM" BİR ESKİ "BU TARZ BENİM"İN GERİSİNDE...

Ve çok daha ilginç bir sonuç.

Son bir haftadır iki kanalda birden yayınlanan Bu Tarz Benim'in her ikisinin toplam ratingi bundan yaklaşık bir ay önce Show TV'de yayınlanan Bu Tarz Benim'in ilk sezon ratingine ulaşamıyor hatta çok gerisinde kalıyor.

Yani şu sıralar iki kanaldaki Bu Tarz Benim'ler, Show TV'de yayınlanan ilk sezon bölümlerinin çok gerisinde.

İşte Show TV'ye veda etmeden önce yayınlanan programın son bir hafta ratingleriyle, son bir haftadır iki kanalda birden yayınlanan  "İki Bu Tarz Benim"in karşılaştırmalı grafikleri...

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...