İçeriğe atla

Türkiye 2015 : (Katılmıyor)

Uğur

Pinlenen İletiler

Son zamanlarda Davutoğluyla birlikte ab tekrar konuşulmaya başlandı, bugün merkel ile görüşme yaptı hatta müzakereler için. Yani 2004lere geri dönüş olabilir avrupa politikasında. Çünkü Ortadoğu politikası battı ve yalnız kaldı turkiye. 2011de falan ortadogunun lideriyiz havalariyla avrupayi bile sallamiyorlardi.

Bütün bunlar demek oluyor ki bakın biz avrupanin bir parçasıyız. Bu da eurovision kapılarını tekrar açabilir turkiyeye. Zaten yeni seçimler var Arınç da gidiyor. Zaten onun yüzünden çekildi trt. Belki koalisyon gelirse ülkeleye eurovision şansı daha da artabilir tekrardan turkiye için.

niye bilmiyorum ama 2016 hep içimde bir tarihi dönümdür, o yüzden gelecek yıldan ümitliyim ben.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 238
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

"Seneye insaAllah" deyip birakmis Senol amca. Gecenlerde TRT 6'nin isminin degistigini acikladigi yayina denk geldim, iki lafi ust uste koyabilen, "biyikli" gibi hanzo hanzo hareketleri olmayan, duzgun biri gibi.

Yine de TRT'ye "Turkcevizyon" (Turkvizyon'la karismasin, Turkcevizyon ondan yillar once vardi, halen devam ediyor) formatini getiren isim kendisi. Tabii Turkcevizyon formatini ortaya koydugunda Eurovision'un rakibi olacak gibi bir gayesi yoktu, zaten Eurovision'la uzaktan yakindan ilgisi olmayan, Turkce Olimpiyatlari tarzinda bir muzik festivali Turkcevizyon.

Koalisyonun gelecegine falan inanmiyorum ben bu secimlerde. Arinc gitsin baska badem biyikli gelir, TRT'den sorumlu devlet bakanligina, o sorun degil. "Degerli yalnizlik" politikasinin battigina da inanmiyorum ben, hizlandirilmis bir sekilde devam edecek 2023'e kadar. 

Katilma ihtimalimiz her seye ragmen var bence, yani umarim.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Umut fakirin ekmegi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu yıl yarışmayı yayınlarsa tamamdır bence. Ama turkiye yok izlenmez diye reytingleri düşünüp yayınlamayabilir de. Of beynim yaniyo bu konularda!

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yayinlansin bence de. Biktim iki yildir takila takila, vasat bir goruntu kalitesiyle Eurovision izlemeye

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeniçerilerle, gazeteci tutuklamalarıyla mı döneceğiz Avrupa politikasına? Başkanlık sistemine geçeceğiz, ben gideceğim diyen bir başbakan politika falan değiştiremez zaten. Sen ülkende bırak insan hakları ile ilgili yasalar çıkarmayı, hergün mevcut yasaları ihlal edersen üyelik değil başka bi şey verirler adama. 80 milyonluk bir ülkeyi (hele ki bir İslam ülkesini) AB'ye almazlar. Herkes istese Merkel önünü keser. ESC'ye dönülürse, "Hükümet çok da tınlamıyomuş, TRT başkanının kararıymış." derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

2016'da eurovision'dayiz!!!

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ben demiştim demeyi sevmem ama ben demiştim!

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> sonunda!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]Türkiye Eurovision'a Dönüyor[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]TRT, 3 yıllık aranın ardından 2016'da Eurovision Şarkı Yarışması'na katılma kararı aldı.

Türkiye’nin 1975 yılından bu yana katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki oylama sistemindeki adaletsizlik gerekçesiyle TRT yönetimi 2013 yılında yarışmaya katılmama kararı almıştı.

Yarışmaya 2014 ve 2015 yıllarında da katılmayan TRT yönetimi ile yarışmanın organizasyonunu yapan Avrupa Yayın Birliği (EBU) arasında son dönemde yeni görüşmeler yapıldı.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Mahmut Lıcalı'nın haberine göre TRT, oylama sistemindeki adaletsizliği eleştirerek 2013 yılından bu yana katılmama kararı aldığı Eurovision Şarkı Yarışması’na organizasyonu gerçekleştiren EBU ile yapılan görüşmelerin ardından 2016 yılında katılma kararı aldı.

''AHLAKİ SİSTEME ELEŞTİRİLER VARDI''

Eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin döneminde EBU yönetiminin Türkiye’den özür dilemesine karşın eleştirilen konularda herhangi bir adım atılmaması nedeniyle gerilen ilişkiler yeni TRT Genel Müdürü Şenol Göka döneminde yapılan görüşmeler neticesinde düzeldi. TRT yönetiminin yarışmaya katılmama gerekçesi olan oylama sistemindeki adaletsizlikle ilgili olumlu adımlar atıldı. Bu kapsamda 2015 yılındaki başvuru süresinin geçmiş olması nedeniyle TRT yönetimi 2016 yılındaki yarışmaya tekrar katılma kararı aldı.

TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Eurovision Şarkı Yarışması organizasyonunun büyük bir kaynak gerektirdiğini ve bu kaynakların doğru kullanılmasının şart olduğunu söyledi. Göka, “Sadece oylama sistemi değil, ahlaki sisteme ilişkin de bazı sorunlar vardı. Son yıllarda bazı konular öne çıkmaya başlamıştı. Bunlara ilişkin eleştirilerimiz vardı. Bunlar konusunda karşılıklı yol alındı” dedi. Avrupa’daki pek çok ülkenin EBU’nun yönetiminden memnun olmadığını, kaynakların kullanımı konusunda eleştiriler yapıldığını ifade eden Göka, “İtalya, Romanya gibi ülkelerin de benzer eleştirileri var. Bulgaristan da çekilmeyi tartıştı. Ancak yapılan görüşmelerin ardından talepler yerine getirilecek ve katılacağız” diye konuştu.

''AMAÇ BİRİNCİ OLMAK DEĞİL''

Eurovision Şarkı Yarışması’nda farklı bir heyecan yaşandığını söyleyen Göka, amacın birincilik olmadığını, alınacak derecenin çok fazla ciddiye alınmaması gerektiğini kaydetti. Futbol karşılaşmalarından örnek veren Göka, “Maçlarda nasıl hakem hatasından bir takım küser, tepki gösterir ama sonra Avrupa kupalarına yine katılırsa, burada da öyle bir durum söz konusu” değerlendirmesinde bulundu.

Eurovision’da Türkiye 2003’te Sertap Erener’in “Everyway That I Can” adlı şarkısıyla birinci olmuştu. 2014’te gerçekleştirilen son Eurovision müzik yarışmasında Avusturyalı transeksüel şarkıcı Conchita Wurst birinci olmuştu.[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sistemdeki adaletsizlikle ilgili atilan olumlu adimlari merak ettim. EBU pek taviz verebilecek bir kurum degildi bu konuda. Sirf Turkiye katilacak diye kurucu ulkeleri yarifinale sokup, %100 halk oylamasini mi getirecekler 2016'da?

Gizlenmiş İçerik

Bana haber pek inandirici gelmedi.

Bu yil en azindan Viyana'ya bir temsilci gonderip (Bulend Ozveren gibi) finali yayinlarsa TRT, ancak o zaman bir umut dogar bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bulend amca nasil donmus boyle 360 derece?

Gizlenmiş İçerik

Adamina gore muamele tabii, genel mudur ne derse o. Katilmamiz gerekirdi zaten, 3 yil kaybetmis olduk diyo, biyikli doneminde katilmama kararina destek vermisti. Ne garip.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...