İçeriğe atla

Türkiye 2015 : (Katılmıyor)

Uğur

Pinlenen İletiler

Guest schlagerman

O toplantiyi yapan TRT bir sonraki yil katilmama karari aldi, 2012 Azerbaycan'da duzenlenmeseydi katilmayacak oldugunu acikladi.

Ayrica Gulseren'i medya ve halk yerden yere vururken OGAE Turkiye var gucuyle destek oldu 2005'te.

Is kluplerde bitmiyor ulkemizde, cunku TRT yillardir kimi dilerse onu gonderiyor yarismaya.

Sent from my iPhone using Tapatalk

işte bu.demek ki o kadar sanatçı,besteci,prodüktörün olduğu yerde hiçbiri eurovisiona katılmayalım demedi ama TRT ne yaptı katılmadı.o yüzdende üniversitede okuyan adamı da,matematik öğretmenini de,öğrencisini de dinlemez yani boşuna yazıyorsun katılalım diye.

Gülseren'i en sert eleştirenlerden biri de bendim,bunu itiraf ediyorum.gerçekten şarkıcı da,şarkı da kötüydü ama onu karalama yada linç etme propagandasına dönüşmemeliydi.kocasının kübalı olması bile konuşuldu.kızda sahnede Türkiye beni duyuor musun bak ben burdayım kapak olsun size gibilerinden çığlık attı.OGAE gerçekten şarkıcıya sahip çıkmak için değil kendileride jüri koltuğuna oturdukları için kendilerine laf gelmesin diye savundular.aynı olayı mesela sibel tüzünde yapmadılar.

işin kulüplerde bitmemesinin sebeplerini sana özel olarak anlatacağım.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 238
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Tamam ozelden konusalim o konuyu cidden merak ettim.

Ayni dilden konusuyoruz bi bakima. Ben TRTnin katilmiyor olusuna kizdigimdan cok, TRTnin halkin taleplerine gram acik olmamasina, tek adam yonetimindeki TRTye kiziyorum. (En azindan Ibrahim Sahin doneminde oyleydi, yeni genel mudur donemi neleri getirir bilemem)

O toplantiyi bastan sona izledim internet uzerinden. Hicbir karar alinmadi toplanti sonunda, soylenen her sey havada kaldi. Bir cok isim ulusal final duzenlenmesinden, ve bu ulusal finalin amator sarkicilardan cok profesyonel isimlere acilmasindan yanaydi. En net hatirladigim Ali Kocatepe'nin onerisiydi, hayli mantikli gelmisti bana. TRT o toplantiyi neden yapti? Ve neden toplantidan iki ay sonra Eurovision'dan cekildigini acikladi? Bunlar hep muamma. TRT'nin basinda ve alt kadrolarinda bos beles adamlar dolduruldu. Ismail Cem ve Yucel Yener disinda TRTnin basina dogru duzgun bir genel mudur gelmedi zaten. Hadi Senol Demiroz bir nebze, iyi bir ev sahipligi yapti 2004'e hakkini yemeyeyim.

Sonuc olarak;

Birileri Eurovision'a katilmiyoruz, katilalim yazdiginda hicbir sey degismeyecekse; bu durum yalniz ve yalniz Turkiye Cumhuriyeti'nin en buyuk yatirim alan kurumlarindan biri olan TRT'nin sorunudur; fanlarin kluplerin insanlarin degil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest schlagerman

Tamam ozelden konusalim o konuyu cidden merak ettim.

Ayni dilden konusuyoruz bi bakima. Ben TRTnin katilmiyor olusuna kizdigimdan cok, TRTnin halkin taleplerine gram acik olmamasina, tek adam yonetimindeki TRTye kiziyorum. (En azindan Ibrahim Sahin doneminde oyleydi, yeni genel mudur donemi neleri getirir bilemem)

O toplantiyi bastan sona izledim internet uzerinden. Hicbir karar alinmadi toplanti sonunda, soylenen her sey havada kaldi. Bir cok isim ulusal final duzenlenmesinden, ve bu ulusal finalin amator sarkicilardan cok profesyonel isimlere acilmasindan yanaydi. En net hatirladigim Ali Kocatepe'nin onerisiydi, hayli mantikli gelmisti bana. TRT o toplantiyi neden yapti? Ve neden toplantidan iki ay sonra Eurovision'dan cekildigini acikladi? Bunlar hep muamma. TRT'nin basinda ve alt kadrolarinda bos beles adamlar dolduruldu. Ismail Cem ve Yucel Yener disinda TRTnin basina dogru duzgun bir genel mudur gelmedi zaten. Hadi Senol Demiroz bir nebze, iyi bir ev sahipligi yapti 2004'e hakkini yemeyeyim.

Sonuc olarak;

Birileri Eurovision'a katilmiyoruz, katilalim yazdiginda hicbir sey degismeyecekse; bu durum yalniz ve yalniz Turkiye Cumhuriyeti'nin en buyuk yatirim alan kurumlarindan biri olan TRT'nin sorunudur; fanlarin kluplerin insanlarin degil.

tek katılmadığım nokta fanların kendini paralarcasına TRT ne olur katılalım,artık katılalım demesi.katılmıyor adam işte zorla mı!!! bu onun kararı....kararında da haklılık payı da yok değil.

Bana göre TRT ne gönderirsem göndereyim benim gönderdiğimi halk beğenmiyor (buna ulusal finalde dahil)

o yüzden kendimi karalattırmam diyor (ben yemek pişirmeyi bilmiyorsam yemek yapmam diyor) .Big 5 konusunda kesinlikle haklı.böyle rezalet olmaz gerçi bu yüzden big 5'e Avrupalılar da oy vermiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TRT oncelikle birkac onemli ve populer besteciyle gorusur, soz yazarlariyla bir araya gelir; daha sonra bu isimlere belirli bir sure verip beste yapmalarini ister, bunlari populer ve halkin yillardir Eurovision'da gormek istedigi fakat TRTnin israrla gondermedigi isimlere okutur; bir ulusal final acar ve %100 halk oylamasina sunarsa halk begenir gayet. Gidip modasi gecmis, solisti henuz degismis, dagilmanin esigime gelmis Yuksek Sadakat'i gonderip; yarifinalde elenince halki suclayamaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest schlagerman

TRT oncelikle birkac onemli ve populer besteciyle gorusur, soz yazarlariyla bir araya gelir; daha sonra bu isimlere belirli bir sure verip beste yapmalarini ister, bunlari populer ve halkin yillardir Eurovision'da gormek istedigi fakat TRTnin israrla gondermedigi isimlere okutur; bir ulusal final acar ve %100 halk oylamasina sunarsa halk begenir gayet. Gidip modasi gecmis, solisti henuz degismis, dagilmanin esigime gelmis Yuksek Sadakat'i gonderip; yarifinalde elenince halki suclayamaz.

illa ki beğenmeyenler çıkacaktır,sert eleştirilere maruz kalacaktır.2004 yılında dediğin yapıldı.Alperen ocağından bir yetkili Athena için ''Ne yani bizi piercingliler mi temsil edecek'' dedi.hatta milletiz şarkı değil bu,marş diyenler oldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2004 yilinda dedigim yapilmadi. Dedigimi TRT daha once hic yapmadi, yalnizca 1995 ulusal finalinde denedi.

2004'te TRT'nin sectigi isime ait 3 parca halk oylamasina sunuldu. Bir zamanlar TRT mail adresi acar, halkin goruslerini alirdi. O da yok simdi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest schlagerman

Uğur'un anlattığı plan imkansıza yakın ünlü sanatçılar eurovisiona katıl diyeceksin o da evet diyecek hem de ulusal finale katılacak.ulusal finalde seçilemezde hem rezil olacak hem para alamayacak eğer ulusal finali kaxanırsa kariyerini riske atacak.son yıllarda ünlü sanatçılar hep para için gittihatta yüksek sadakat TRT'nin verdiği bütün parayı kendilerine ayırdılar.0 promo....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eurovision finaline gidecek ekibe verilen butceyi TRT denetim altinda tutmali. Kluplerin destek olmasindan bahsediyoruz ya, o destegi TRT kendi sarkicisina vermeli. Oran acik, buran acik kapat; aman sunu begenmedim, bunu begenmedim diye sarkicilari yonlendirmeye calismamali.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest schlagerman

Çok ciddi bi para vermiyor zaten TRT bildiğim kadarıyla.

YükseK sadakata yanılmıyorsam 300.000 tl bütçe verdiler ama yurt dışında bazı ülkelere göre düşük .iyi sanatçılar bu parayla eurovision riskini almaz.patricia kaas gibi rus mafyası bastırırsa farklı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hep 300-400 bin tl civarıydı zaten bizim bütçe. 2-3 sene önce Yunanistan kriz nedeniyle sadece 500 bin Euro ayırdı diye haber çıkmıştı da güldümdü. Adamlar bi de ulusal final yapmıştı. 300-400bin lira falan alabilir bence şarkıcılar. Bizi temsil edenlerin bi çoğu Eurovision'a ayırdıkları zamanı albüme ya da konserlere ayırsalardı o paraları çıkarırlardı zaten. Şarkı hazırlıyolar, şov hazırlıyolar falan hak ediyolar o parayı bence, promoya boşuna para harcamaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest schlagerman

Hep 300-400 bin tl civarıydı zaten bizim bütçe. 2-3 sene önce Yunanistan kriz nedeniyle sadece 500 bin Euro ayırdı diye haber çıkmıştı da güldümdü. Adamlar bi de ulusal final yapmıştı. 300-400bin lira falan alabilir bence şarkıcılar. Bizi temsil edenlerin bi çoğu Eurovision'a ayırdıkları zamanı albüme ya da konserlere ayırsalardı o paraları çıkarırlardı zaten. Şarkı hazırlıyolar, şov hazırlıyolar falan hak ediyolar o parayı bence, promoya boşuna para harcamaya gerek yok.

Evet katılıyorum ama iyi sanatçı bu paralara bunun üzerine ulusal finale katılmaz.Ben temsil ederim,işinize gelirse diyor.o da haksız sayılmaz.promoya para ayırmaya 2-3 ülke dışında gerek olmayabilir ama eurovisiona katılsaydım kesin malta'ya giderdim....Adalılar kendi ayaklarına gelen sanatçıları eurovisionda puansız bırakmıyorlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...