İçeriğe atla

Avusturya 2014 : Conchita Wurst - Rise Like A Phoenix

Uğur

PUANINIZ?  

1 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

Kivirma simdi kivirma ya.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Millim'de Harel bildigin sicti @Pixel nerdesin?

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
Muzik ustadimiz yorumlasin onlari bi.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Eurovision sese bakmiyor arkadaslar, net. Ben boyle dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben her iki goruse de katilmakla birlikte sese bakmayanlarin oylamada daha baskin oldugunu dusunuyorum.

Sese bakmamaktan ziyade sesten anlamamak. Pek cok oy veren conchitanin hatasini farketmeyecek.

Saatlerdir anlatmaya calistigim buydu iste. Oylayanlardan basladim zaten konusmaya. Halk da juri de sese gram onem verseydi Eurovision su an bambaska bir noktadaydi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böylesine bir şarkıda sesin önemi yoktur demek anlamsızca, tabiki bir show tamamen sesten oluşmaz ama sesi izleyiciye kötü geçerse kim arkadaki görüntülere dikkat edecek?, sahnede sadece ses önemli değildir ama en önemlisi sestir.Buna karşı çıkacak da bunu destekleyecek de örnekler vardır eurovisionda, ayrıca herkes jüriyi neden s*klemiyor anlamıyorum, henüz jüri oylamasıyla bir birinci değişmediğinden sanırım, jüri 9. şarkıyı 19. da yapar, 24.şarkıyı da 13. de yapar, jüri oylamayı etkiler, jüride en çok ses bakar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Suus neden 5. oldu da 1. olamadi? Senin deyiminle "sarkinin duygusunu sesiyle karsindakine geciren" bunu en iyi yapan 2012'de oydu. Loreen'in sesi mukemmel miydi? Kelimeleri yuvarladi durdu. Neden acik ara kazandi? Cunku oylayanlar Loreen'in ekranla olan iletisimini, sahne hakimiyetini ve en onemlisi sarkisini cok begendi. Seste Loreen sinifta kalir Rona'ya gore. Performansin temeli seste yatiyor olsaydi Loreen degil Rona kazanirdi Eurovision'u. Elbette sesin onemi vardir, bunu da soyledim; gel gelelim Eurovision'da performans sesin onundedir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/img]

@Melih

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de amatör izleyiciyim. Detoneleri falan anlamam, yakalayamam. Sen bir slov şarkı söylüyosan, o şarkının duygusunu karşındakine geçirecek kadar sesin olacak, bu kadar basit. Bunu defalarca gördük zaten.

Ama kimisi detone olsa da duyguyu gecirebilir. Ben conchitadan o duyguyu aliyorum mesela

Burda mükemmel ya da hatasız performansı aramıyoruz zaten. Conchita'nın çok dengesiz bi çizgisi var, çok kötü performanslar sergileyebiliyo. Bu nedenle ki burda konuşuluyo şarkıyı sevenler tarafından bu kadar. Kimse mükemmel performansı beklemiyo, o havayı yakalasın yeter. Dediğim gibi ben detoneden ne anlarım ne de yakalayabilirim, %100 amatör bi seyirci olarak 2012 yılında ESC provalarından önce sevmediğim Arnavutluk ve İspanya şarkılarına provalarda bayıldım, finalde daha beterdim. Gittim o hazzetmediğim İspanya'nın şarkısına oy bile attım. Anlatmak istediğim bu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

jüride en çok ses bakar.

Gizlenmiş İçerik

2. dakikadan sonra bu performansa katlanabiliyor musun, lutfen objektif ol. Juri oylamasinda 5. oldu bu sarki bu haliyle.

Juri en cok sese bakiyor evet.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Suus neden 5. oldu da 1. olamadi? Senin deyiminle "sarkinin duygusunu sesiyle karsindakine geciren" bunu en iyi yapan 2012'de oydu. Loreen'in sesi mukemmel miydi? Kelimeleri yuvarladi durdu. Neden acik ara kazandi? Cunku oylayanlar Loreen'in ekranla olan iletisimini, sahne hakimiyetini ve en onemlisi sarkisini cok begendi. Seste Loreen sinifta kalir Rona'ya gore. Performansin temeli seste yatiyor olsaydi Loreen degil Rona kazanirdi Eurovision'u. Elbette sesin onemi vardir, bunu da soyledim; gel gelelim Eurovision'da performans sesin onundedir.

Her zaman şarkı 1. etkendir. Loreen de gayet iyi bi sestir orası ayrı. Loreen öyle bi şarkıyla çıkıp Finlandiya promo turundaki gibi dikilip de söyleseydi o şarkıyı 1. idi. Fakat Rona o kadar iyi bi performans sergilemeseydi o şarkıyla bırak 5.liği 15.lik bile göremezdi. Ses de performansın bi parçasıdır bu arada.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zaten tartismaya ilk basladigimizda performansin unsurlarindan biri de sestir demistim. Eurovision izleyicisi performansin ses unsurunu diger unsurlarin gerisinde birakmistir diyorum o kadar. Anlatmak istedigim sana bu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de ses ile öne çıkan şarkılar olduğunu söylüyorum. Bazı şarkı ses ister, her şarkı Düm Tek Tek değildir. Rona kimsenin beğenmediği şarkıyla nasıl 5. oldu diyorum, "Neden 1. olmadı?" diyosun. Biraz daha devam etsek "O zaman Tarkan olsana."ya bağlıcaksın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Buna karşı çıkacak da bunu destekleyecek de örnekler vardır eurovisionda

jüride en çok ses bakar.

Gizlenmiş İçerik

2. dakikadan sonra bu performansa katlanabiliyor musun, lutfen objektif ol. Juri oylamasinda 5. oldu bu sarki bu haliyle.

Juri en cok sese bakiyor evet.

dediğim gibi böyle örnekler de var, ama birde ukrayna 2012 var tabi, o ses olmasaydı o dereceyi alabilecek miydi, can'ın sesi biraz daha iyi çıksaydı 4.lükten 7.liğe düşer miydi, 2011de Amaury başta o ses hatasını yapmasa jüride o sırada olur muydu, onlar da var bunlar da var, dediğim gibi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...