İçeriğe atla

Kayahan'dan Eurovision Eleştirisi

Uğur

Pinlenen İletiler

Bence çok haklı Eurovision artık bir amatör yarışması ve asla Kayahan'ın saydığı isimleri Eurovision'da göremeyeceğiz. Ayrıca popüler kültürü ve Eurovision'u takip ettiğini düşünmüyordum bu denli, şaşırdım. ''Türkiye'de sevilmedi 1. olduğumuz şarkı'' kısmı ''Türkiye'de single'ı satmadı'' şeklinde olabilirdi. Evet sevildi fakat satmadı. Belki de o yıllarda başlayan ''korsancılık''ın büyük bi etkisi olabilir, konunun uzmanı değilim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türk pop müziğinin bu kadar büyük ''adam''lara ihtiyacı var gerçekten. Neyse, Türk halkı zaten alışık öldüğünde değer biçmeye sanat değerlerine. Öldüğü zaman kıymetini anlarız. ''Bu adam'' diye hitap edilmesine üzüldüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence çok haklı Eurovision artık bir amatör yarışması ve asla Kayahan'ın saydığı isimleri Eurovision'da göremeyeceğiz. Ayrıca popüler kültürü ve Eurovision'u takip ettiğini düşünmüyordum bu denli, şaşırdım. ''Türkiye'de sevilmedi 1. olduğumuz şarkı'' kısmı ''Türkiye'de single'ı satmadı'' şeklinde olabilirdi. Evet sevildi fakat satmadı. Belki de o yıllarda başlayan ''korsancılık''ın büyük bi etkisi olabilir, konunun uzmanı değilim.

Ne ismi saymış? Popüler isimleri saymış sadece. Büyük sanatçı olmak için popüler mi olmak lazım? Son yıllarda ne isimler katıldı Eurovision'a. Ben de Eurovision'da genç isimlere şans verilmesinden yanayım ama "Amatör yarışması işte yaaa." diye ahkam kesmek komik geliyor bana. Eurovision eskiden tam bir amatör yarışmasıydı ama artık amatör yarışması değil. En sonda söylediği cümle de garip. Sonuçta bugün Eurovision "Hep beraber yayın yapabilecek miyiz?" mantığıyla yapılmıyor. Hep beraber yayın yapılabileceğini herkes biliyor. Milyonların izlediği Eurovision yapılıyor çünkü Eurovision markası EBU'nun çok fazla önüne geçmiş durumda. Öyle 3 santimetrelik haber yapılıyor demekle olmuyor sonuçta bu yarışma belki de en az popüler olduğu ülke Fransa'da bile 2. oldu reytinglerde bu sene.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O da zaten son yıllarda ne isimler katıldı, nadir de olsa katılacaklar onlar da bu yarışa demiş. Bence adam sonundan başına kadar çok haklı. Eurovision'un ratinglerde 2. olması amatör bir şarkı yarışması olmadığını göstermez. Eurovision amatör olmayan şarkıların yarıştığı bir yarışma olsaydı Eurovision'a katılan her şarkı hit olurdu, sadece 1. ya da 2. olanlar değil. Zaten Eurovision'da dikkat ederseniz amatör olmayan 1 - 2 şarkı yarışıyor her sene ve onlar 1.liği alıyor genelde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O da zaten son yıllarda ne isimler katıldı, nadir de olsa katılacaklar onlar da bu yarışa demiş. Bence adam sonundan başına kadar çok haklı. Eurovision'un ratinglerde 2. olması amatör bir şarkı yarışması olmadığını göstermez. Eurovision amatör olmayan şarkıların yarıştığı bir yarışma olsaydı Eurovision'a katılan her şarkı hit olurdu, sadece 1. ya da 2. olanlar değil. Zaten Eurovision'da dikkat ederseniz amatör olmayan 1 - 2 şarkı yarışıyor her sene ve onlar 1.liği alıyor genelde.

Ben orda bir sürü şeye cevap yazmışım, hepsini amatörlüğe yormuşsun

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Reytingleri gazete haberiyle ilgili söyledikleri iin yazmıştım. Şarkıların amatör olduğunu söylemen de garip çünkü o şarkıların çoğu belki Kayahan'ın hayatı boyunca göremediği kadar profesyonel ekiplerce hazırlanıyor. Ama zaten sen amatör olmamak eşittir, hit olmak diyorsan zaten boşa tartışıyoruz demektir.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Amatör olmamak eşittir hit olmamak demedim, muhalefet olmamak lazım her şeye bence. Ki Kayahan da öyle yapmıyor. Esasında Eurovision asla Kayahan'ın besteleri kalitesinde besteler göremeyecek. Kayahan'ın konuşmasının ana konusu ''amatörlük'' olduğu için ben de konuşmaya uygun olarak o konu üzerinden gittim, zaten mesajını alıntılamamıştım, sana verilen bir cevap değildi o.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"O da zaten son yıllarda ne isimler katıldı, nadir de olsa katılacaklar onlar da bu yarışa demiş. Bence adam sonundan başına kadar çok haklı. Eurovision'un ratinglerde 2. olması amatör bir şarkı yarışması olmadığını göstermez." bunlar benim yazdıklarıma cevap olduğuna göre alıntı olsa da olmasa da bana yazılmış demektir cevap. Eurovision Kayahan'ın kalitesinde şarkı görmediyse ve amatör olmayan 1-2 şarkıdan biri kazanıyorsa Kayahan yapsın her zamanki bestelerinden birini, göndersin bakalım kaçıncı oluyoruz. Amatör olmasalardı her şarkı hit olurdu demek, amatör olmamak hit olmak demektir bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bnm görüşümde şudur eurovision asla amatör şarkı yarışması değildir

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> aksine oraya katılan bir no name şarkıcı o yarışma sayesinde tavan yapıor ve popüler oluyor kazansın yada kazanmasın kendi hayran kitlesini oluşturuyor patricia kass engelbert blue grubu tatu sertap erener ajda pekkan gibi bi çok star insan katılmışsa buna amatör demek bana göre çok yanlış buda bnm görüşüm eurovision her ülkedeki müzik kültürünü görmek dinlemek için mükemmel bir seçenek sadece ülkeler yarışmıor şarkılar solistlerde yarışıor her sene bi kez daha heyecanla izlior ve destek oluyorum

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...