Jump to content
Sign in to follow this  
Uğur

2012 Jüri ve Halk Oylama Sonuçları

Recommended Posts

Jüride de halkta da feci açıklar var. %50-%50 olarak düşünüldüğünde bir tek açığın Birleşik Krallık'ın yeri olarak görüyorum. İlk 10'da olmalıydı.

Jüride Ukrayna'nın 7. olması, yine aynı şekilde Malta ve Rusya'nın ilk 15'te olması en büyük açıklar bence. Çok komik bir jüri oylaması olmuş, sadece ilk 5 adaletli o kadar, gerisi fos.

Jüriler Yunanistan ve Türkiye'nin diasporasını başarıyla kırdı yazmıştım Türkiye 2012 başlığında geçen ay, aynen öyle olmuş. 18.lik ve 22.lik, tam beklediğim jüri dereceleriydi çok da şaşırmadım. Ha Yunanistan'a güzel kapak olmuş ama Türkiye resmen skandal.

Makedonya'nın o harika şarkıyla jüri oylamasında Rusya'nın altında kalması bile jüriye küfretmeme yeterli. Lütfen jüri oylamasını ilk 5'ten ibaret görmeyin.

ingilizce katılan engelbert kendi diliyle sonlarda olurken ilk 10 a baktığımızda bi sürü ingilizce şarkı görüyoruz adamın telaffuzu sahne hakimiyeti ilerlemiş yaşına rağmen salonu inletmesiii mükemmeldi :pray::pray:

Öyle görmüyoruz elbette. Yazdıklarında haklısın. Sonuna kadar. Ama %50-%50 olunca da bu açıklar daha kapanıyor. Bu yıl halk oylaması açıkları kapatmış. Geçen yılki gibi. 2009-2010'da bence jüri oyları halk oylarının açığını kapattı. Seneye ne olacak bilemiyorum tabi. Ama bu açıklar kapanmıyor tamamen. Bir kaçı kalıyor ama çoğu gidiyor.

Engelbert'in jüri sonuncusu olması sürpriz değil, jüri finali sırasında performansı kötüymüş. İspanyol jürilerinden Daniel Diges (2010 temsilcisi) Engelbert Humperdinck'e hayran olduğunu ama o performansın puan hak etmediğini falan söylemiş, normal yani. Neden bu kadar abartıyorsunuz anlamıyorum. Tamam o gece çok iyiydi ama jüri finalinde de iyi olması gerekirdi. Pastora, Rona falan seslerini sonuna kadar kullandılar o da yapabilirdi

Engelbert'in sesi kötü olsa n'olur, olmasa n'olur. Ruslana 2004'te birinci olurken 2000'li yılların en kötü canlı seslerinden biriydi. O bir kıstas değil bence. Halkta da oy alamamış adam zaten.

Çok farkediyor. 2004 yılında jüri olsaydı Ukrayna'nın 1. olacağını da sanmazdım. Sırbistan - Karadağ kazanırdı herhalde.

Ben jürinin sesten çok şarkıya oy vermesi taraftarıyım. tamam çok kötü olduğunda puan kırılabilir ama çok iyi bir şarkı iyi puan almalı..

engelbertin yaşıyla pastoranın ve ronanın yaşı aynımı !! engelbert o yaşına rağmen muhteşem ses çıkardı engelbertin şarkısıda mükemmeldi ayrıca tek suçu dediğim gibi ingiliz olması ve ülkesinin her sene katılması adam dört dörtlüktü

elinden geleni yaptı :heart::heart::heart::heart:

İyi şarkı iyi puan almalı da o şarkıyı yorumuyla ve sesiyle mahvetme olanağı da var. Buna ''şarkıyı batırmadığı sürece'' diyelim bence. Ben de sese puan vermesi taraftarı çok değilim. Sonuçta şarkı yarışması bu, ses yarışması değil.