Jump to content
Sign in to follow this  
Uğur

2012 Jüri ve Halk Oylama Sonuçları

Recommended Posts

Jüri acilen gitmeli, Eurovision'un selameti ve oylamanın heyecanı için. Geçen sene 1. olan ülke 2 puan farkla belli oldu teleoylamada bu sene 11 puan farkla belli olmuş. Ama jüri naptı o farkı açtı götürdü. Üstelik Almanya'nın sıralamasını da jüri düşürmüş :icon_ohmygod:

Aynen, hatta ve hatta bana kalsa yalnızca 8-10-12 puanların okunduğu sistemde kaldırılsın ben 2006 öncesini geri istiyorum. :(

Hiç heyecan kalmadı, izlerken zevk alamıyorum.

Eww yok o oylamayı çok çok uzatır, şu haliyle 50 dakika sürüyo zaten, öyle olsa 2 saat sürer rahat :uffff:

16. Bosna Hersek 57

17. İtalya 56

18. İspanya 45

19. İzlanda 39

HALK KEŞKE KOMŞUCULUK OYNAMASAYDI !! BU GÜZELİM 4 ŞARKI HALKTA SONLARDA OLMAZDI

JURININ KALİTESİNE SAĞLIK !!

Ben de İtalya'nın geçen yılki ve İspanya'nın bu yılki şarkısını çok beğeniyorum sadece eski sistemle (yani %100 halk oylamasında) o dereceleri alamazlardı, alamadılar da bunu biliyoruz. Bu yüzden %50 jüri sistemi geliştirildi demek istedim.

Şimdi daha çok açıklayıcı oldu bu. :D

Jüri sistemi bu yıl Arnavutluk, İspanya ve İtalya'ya yaradı bence. Jüri olmasa ve o şarkılar ilk 10'a giremeseydi (Arnavutluk her türlü giriyorda ilk 5'e giremeyecekti.) çok üzülürdüm. Özellikle de İspanya'ya çok çok üzülürdüm.

%50 Jüri oylaması kurucu ülkeleri yarışmaya küstürmemek için ortaya çıkarılmış bir plan zaten. Geçen yıl İtalya'ya hediye edilen 2.lik gibi, bu yıl da İspanya'ya güzel bir hediye verilmiş anlaşılan. Acilen kaldırılmalı jüri, yoksa Eurovision daha da tiraj kaybedecek.

Bu açıdan bakınca da çok saçma ama. Birleşik Krallık bu sene jüri sonuncusu oldu, geçen sene halk oylamasında 5.yken jüride 22.ydi, bu sene Almanya'nın sıralamasını falan düşürdü jüri. Hani büyük ülkeler de istediklerinde gayet iyi yapabiliyorlar çok açık ve net. :okeyto: Jüriye ihtiyaçları yok, şarkıya ihtiyaçları var

Engelberte Yapılan Haksızlığa Bişiy Demiyorum Zatennn İngiltere Uzun Bir Aradan Sonra KALİTELİ Bir Solist Muhteşem Bir Şarkı Göndermişti !! Ama Anlamıo Avrupa :icon_ohmygod::icon_ohmygod:

%50 Jüri oylaması kurucu ülkeleri yarışmaya küstürmemek için ortaya çıkarılmış bir plan zaten. Geçen yıl İtalya'ya hediye edilen 2.lik gibi, bu yıl da İspanya'ya güzel bir hediye verilmiş anlaşılan. Acilen kaldırılmalı jüri, yoksa Eurovision daha da tiraj kaybedecek.

Bu açıdan bakınca da çok saçma ama. Birleşik Krallık bu sene jüri sonuncusu oldu, geçen sene halk oylamasında 5.yken jüride 22.ydi, bu sene Almanya'nın sıralamasını falan düşürdü jüri. Hani büyük ülkeler de istediklerinde gayet iyi yapabiliyorlar çok açık ve net. :okeyto: Jüriye ihtiyaçları yok, şarkıya ihtiyaçları var

Dikkat edersen her yıl bir ülkeye veriyolar bu hediyeyi. Seneye Fransa, ondan sonra da Birleşik Krallık alır. Ben kesinlikle şarkıları beğenmediğimden değil, hatta ve hatta İtalya'nın o derecesine en çok sevinen bendim (özellikle İsveç'in o rezil şarkıyla 2. olmasını engellediği için havalara uçmuştum).

Fakat şöyle bir nokta var ki Eurovision'un geleceği için halka hitap etmesi gerek, böyle giderse büyük bir tiraj kaybedilecek. Son yıllarda halk oylamasıyla jüri oylaması arasındaki uçurumlar artmaya başladı gerçekten ve bu hiç de iyi değil. İnsanlar Eurovision'a SMS gönderirken 2 kere düşünecekler artık. Oylarımız ne işe yarıyor acaba? diye.

Jüri oylaması bu sene gerçekten çok boş olmuş. Geçen seneki gibi. 2009 - 2010 yıllarında iyi gitmişti oysaki. Ama şu son 2 yıldır cıvıttılar cidden. Geçen yıl cıvıtmalarını yılın kalitesizliğine bağlamıştım fakat bu yıl geçen yıla oranla daha kaliteli ve güzel bir yıldı. Cıvıtmamaları gerekirdi. Jüri yanlısıydım. Değilim demek istiyorum fakat televoting'de Fransa'yı 0 puanda gördükçe ortada kalıyorum. Bu yılın sonuçları birleşince daha iyi bence. Jüriyi ve halkı tek tek düşünürsek bir sürü açık var ama %50-%50 düşündüğümüzde bu açıklar biraz daha kapanıyor bence.

kısacası jurının yaptığı oylama daha adaletli olmuş yinede izlanda ve romanya ingilterenin yerini saymazsak

Jüride de halkta da feci açıklar var. %50-%50 olarak düşünüldüğünde bir tek açığın Birleşik Krallık'ın yeri olarak görüyorum. İlk 10'da olmalıydı.