İçeriğe atla

Rusya 2021 : Manizha - Russian Woman

Uğur

Pinlenen İletiler

illaki, 30.03.2021 - 23:01 yazdı:

Rus kadını adına onlara nasihat eden şarkı yazmış, bu nedenle Rusya da eleştiri almış

Yani... bu pek doğru değil :D Mesajı "Russian Woman" olarak geçiriyor olsa da aslında genel perspektifte kadınlara seslenen bir şarkı yapmış. Söylemlerini nasihat olarak değil, kadınlar özgürlük çağrısı olarak almak lazım. Sosyal düzlemde politik bir şarkı olduğu doğru ama Letonya ve Malta'nın şarkısı da bir o kadar politik aynı noktada. Eleştiriler şarkı üzerine değil (öyleymiş gibi davranıyorlar ama olmadığı aşikar), kökeni ve LGBTİQ+ azınlıklara karşı pozitif tutumu üzerine. Russian folk demezdim ben, alternatif-folk demek daha uygun olur bence - gerçi pek önemi de kalmadı bence janraların :p 

Rusya da Türkiye'nin slav versiyonu olduğu için bu tepkileri beni hiç şaşırtmadı. Türkiye katılsa ve biri çıkıp Türk Kadını diye bir şarkı çıkarsa hükümetimiz neler yapardı kim bilir :) 

• Beğendim 2
  • Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

Tam bekledigim gibi guzel bir sahne. Matruşkavari bir şeyin içinden çıkması komik görünse de ilgi çekecektir. Sahnede büyüyor şarkı da Manizha da. Stüdyosunu dinlemiyorum ama sahnesi çoşturuyor kesinlikle.

• Anırdım 1
  • Ay Çok Hoş 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uğur, 38 dakika önce yazdı:

Sumocu olmuş Manizha abla :hahay:

Keşke elense dediklerimden, ama Rusya işte; kalır finale her türlü.

kimin finaldeki yerini işgal edecek bakalım

• Beğendim 1
  • Çıldırtma Beni 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...