İçeriğe atla

Sezon 1 - Bölüm 10: Fire and Blood (Ateş ve Kan)

Chatigo

Pinlenen İletiler

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Bölüm özeti;

"Fire and Blood" (Türkçe: Ateş ve Kan), HBO kanalının yayınladığı fantezi türündeki Game of Thrones dizisinin ilk sezonunun onuncu ve sezon finali bölümüdür. 19 Haziran 2011'de yayınlandı. David Benioff ve D. B. Weiss tarafından senaryolaştırıldı ve Alan Taylor tarafından çekildi.

Bölüm ismi, Targaryen hanesinin sloganından gelir ve bölümde geçen olaylarla ilgilidir. Bölümün olayları Starkların Eddard Stark idamına verdikleri tepkiler ve sonrasını içerir. Sansa esir olarak alınır, Arya kaçar, Robb ve Catelyn ise Lannister ordusunun üzerine yürür ve Jon Snow sadakatinin nereye bağlı olduğunu anlamaya çalışır. Dar Deniz'in karşısında ise Daenerys kan büyüsünün sonucunda kocasını, oğlunu ve ordusunu kaybeder.

Bölüm üç milyon izleyici çekerek sezonun en yüksek reytingini elde etti. Eleştirmenlerden de olumlu dönüşler aldı. Sezonun kapanış sahnesi övüldü ve Primetime Emmy Ödülleri'nde En İyi Görsel Efekt dalına aday oldu.

IMDB: ​9,4

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İzlemeye devam ediyorum da yazmadan edemicem

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

1- The King in the north nickin burden geliyomuş demek ki zürü :nasilcikiyorum:

2- Ned'in ölümüne fena bozuldum ya intikam doluyum :ikiyuzlu:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...