İçeriğe atla

Norveç 2018 : Alexander Rybak - That's How You Write A Song

Uğur

PUANINIZ?  

6 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

Stop the Music (Charla K): ETSC'de yarıştırdığım şarkısına benziyor. Şarkı genel olarak fena olmasa da, nakaratı çok zayıf kalmış.

Tengo Otra (Alejandro Fuentes): ETSC'ye yolladığım tarzda bir şey beklerdim kendisinden ama bu da hoş. Şarkıyı ilk dinlediğimde sevmemiştim ama zamanla sevdim. İspanya'nın Eurovision şarkısından kat kat iyi olması da, İspanya'nın ayıbı. Daha önce bu tarz şarkı yapmamış olması endişelendirse de, canlı performansı iyi bir şarkıcı olması umut veriyor. Umarım eski ününe kavuşabilir MGP sayesinde.

Talk to the Hand (Aleksander Walmann): JOWST'un şarkısını sevmem zaman almıştı. Bu şarkıyı da JOWST hazırlamış ama ilk dinleyişte sevdim bunu. Melodi de, sözler de oldukça eğlenceli. Aleksander iyi bir şarkıcı ama dans falan edemiyor olması sıkıntı. 2 kez üst üste MGP'yi kazanması ise hayal değil bence.

You Got Me (Stella Mwangi & Alexandra Rotan): Haba Haba'yı günahı kadar sevmeyen birisi olarak, sevdim bunu. Me and My Drum'ı hatırlatıyor fakat ondan daha iyi. Ulusal finalde başarılı olmak istiyorlarsa, seyirciyi coşturmaları gerekiyor.

I Like I Like I Like (Tom Hugo): Tom Hugo'nun bundan daha iyi şarkıları var diye düşünüyorum fakat bir önceki MGP denemesinden çok daha iyi olduğunu da söylemek zorundayım. Kendisi bildiğim kadarıyla eline gitarını alıp, şarkı söyleyen bir tip. Bu şarkı ise fazlasıyla Justin Timberlake şarkısı tadında. Instagram'da dansçılarıyla fotoğrafını paylaşmış ama sahnelemesi konusunda kuşkularım var yine de.

Moren Din (Vidar Villa): MGP'deki en popüler isim bu. Şarkı süphesiz ki Norveç'teki en popüler MGP şarkısı olacak fakat bunun MGP oylamasına çok etki edeceğini düşünmüyorum. Norveç'te çok fazla olan ve tutan bir tarz bu. Süperfinali zorlayacaktır o yüzden.

Scandilove (Ida Maria): Eğlenceli bir ulusal final şarkısı ama daha fazlası değil. Ida Maria'nın daha iddialı bir şeyle gelmesini isterdim şahsen. Nakarat harici oldukça hoş aslında ama nakaratı tırt. Yine de şarkıcının karizmasının, bir takım eksikleri kapatacağını düşünüyorum canlı yayında.

Who We Are (Rebecca): Morland'ın şarkıcı olarak katılmasını bekliyordum ben ama bu da kabulüm. Rebecca'nın canlısı iyi diyorlar ama ben dinlemediğimden bir şey diyemiyorum. Bu şarkının iyi bir vokal performansına ihtiyacı var kesinlikle. Düzenlemesini biraz dağınık bulsam da, güzel bir şarkı. MGP'de birinciliğe oynayacaktır. Kazanması halinde Eurovision'da da iş yapabilir doğru sahneleme ile.

Light Me Up (Nicoline): Apaçi kategorisinden seçilmiş sanırım bu şarkı. Nicoline'nin 2017'de çıkardığı diğer şarkısı daha iyiydi bundan, keşke onla deneseydi MGP'yi. Diğer şarkıların arasında çok sönük kalıyor. Dünya'nın en iyi sahnelemesini de yapsa altın finale kalamaz gibi.

That's How You Write a Song (Alexander Rybak): İlk duyurulduğunda fazla yerden yere vuruldu bence. Alt yapısı çok iyi. Enstrümanlar çok iyi yedirilmiş. Sözler ise tam bir felaket. Kaderi biraz da performansa bağlı. 2 erkek, 2 kadın dansçıyla çıkacakmış sahneye.

Sıralamam;

1. Aleksander Walmann - Talk to the Hand

2. Rebecca - Who We Are

3. Alejandro Fuentes - Tengo Otra

4. Stella Mwangi & Alexandra Rotan - You Got Me

5. Alexander Rybak - That's How You Write a Song

6. Ida Maria - Scandilove

7. Tom Hugo - I Like I Like I Like

8. Charla K - Stop the Music

9. Vidar Villa - Moren Din

10. Nicoline - Light Me Up

Son yılların en iyi MGP'si olmuş. Şarkıları dinlerken atlamak zorunda hissettiğim, çok kötü bir şarkı yok. Tabii bunda tanıdık isimlerin olmasının da bir etkisi var. Alexandra Rotan ve Rebecca dışındakilerin hepsini tanıyordum ben. 3 eski ESC, 4 de eski ETSC tamsilcisi var zaten. Koreografi hazırlıkları vs. de daha erken başlamış bu sene. Umarım güzel bir ulusal final izleriz.

• Beğendim 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

MY RESULTS MELODI GRAND PRIX 2018

1 - ALEKSANDER WALMANN - TALK TO THE HAND 10/10

2 - IDA MARIA - SCANDILOVE 10/10

3 - STELLA & ALEXANDRA - YOU GOT ME 9.5/10

4 - NİCOLİNE - LİGHT ME UP 8/10

5 - CHARLA K - STOP THE MUSİC 8/10

6 - ALEXANDER RYBAK - THATS HOW YOU WRITE A SONG 7/10

7 - REBECCA - WHO WE ARE 6 /10

8 - TOM HUGO - I LIKE I LIKE I LIKE 6/10

9 - ALEJANDRO FUENTES - TENGO OTRA - 5/10

10 - VİDAR VİLLA - MORAN DİN - 3 /10

• Beğendim 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Walmann'ın geçen seneki şarkısını günahım kadar sevmem. Finale çıkmalarına şok olmuştum zaten. Ama bu sene ben de sevdim.

Şarkılar yayınlandığı gün şöyle bir sıralamışım, sonra dokunmamışım bu konuya :bibak:

İlk izlenimlerim şu şekilde, her şarkıyı birden fazla dinledim:

1. Alex

2. Rebeka

3. Çarla K

4. Tom Hügo

5. Aleksandr

Alexander Rybak'ın kazanması gerektiğini düşünüyorum. Rebecca ve Walmann da hoş. Tom Hugo, Charla K ve Alejandro'nun şarkılarını da dinliyorum arada.

Burada Ida Maria'nın şarkısının gösterdiği başarı şaşırttı beni viral listelere falan girmeye başlamış Spotify'da.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...