Ana Sayfa Ülkeler 🇬🇷 Yunanistan Yunanistan: ”Ellinikos Telikos” ile ilgili son detaylar

Yunanistan: ”Ellinikos Telikos” ile ilgili son detaylar

3 dk. okuma
0
737

Yunanistan’ın Portekiz’in başkenti Lizbon’da gerçekleştirilecek 63. Eurovision Şarkı Yarışması için katılımcısını ulusal finalle belirleyeceği açıklanmıştı. Yunan devlet televizyonu ERT 20 Ekim 2017’ye kadar sürecek başvuru sürecini açmış, şarkıların dilinin Yunanca olması ve Yunan müziğini yansıtması şartı koşmuştu. Bu konuyla ilgili haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bugün, ERT ”Ellinikos Telikos” isimli ulusal finalde jüri koltuğuna oturacak isimleri paylaştı. Ulusal finali Anastasios Symenoidis yönetecek. Uzman jüride ise şu isimler yer alacak:

  • Petros Dourdobakis (söz yazarı ve radyocu)
  • Dimitris Ktistakis (aranjör)
  • Alexis Kostas (radyocu)
  • Michalis Messina (besteci)
  • Andreas Pyrarinos (aranjör)
  • Giannis Spyropoulos (yapımcı)
  • Pantazis Tsaras (yapımcı ve radyocu)

Ellinikos Telikos 2018 için kayıt gönderimleri 20 Ekim’de sona eriyor. Yunan basınında çıkan haberlere göre ERT’nin Panagiotis Tsakalakos ile görüştü iddia edilmiş, bunun üzerine şarkıcı bu durumu doğrulamış ve bir açıklamada bulunmuştu. Konuyla ilgili haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ulusal final için adı geçen isimlerden biri de Areti Ketime.

Yunan basınında ulusal final için ismi geçen bir diğer isim ise, folk tarzda müzik yapan Areti Ketime. Tarzında geleneksel Yunan müziğinin modern örneklerini ortaya koyan Ketime, 2004 Atina Yaz Olimpiyatları’nın açılışını “Mes Stou Egeou Ta Nisia” şarkısıyla yapmıştı. 2010 yılında Yunanistan ve Türkiye’nin ortak kökleri konulu ”Geleneğimizin Şarkıları” isimli etkinlikte Türk şarkıcı Dilek Koç ile beraber sahne almıştı.

 

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇬🇷 Yunanistan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…