Yunanistan Ulusal Finale Hazırlanıyor!

Yunanistan Ulusal Finale Hazırlanıyor!

Yunanistan, Mayıs ayında Lizbon’da düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda Yunan bayrağını uçuracak şanslı adayı aramak için hazırlıklara başladı.

Yunan devlet televizyonu ERT, Yunan plak şirketleri ile ilk temaslara başladığını doğruladı. Plak şirketleri, Ekim ayının sonuna kadar kanala kayıtlarını sunacak. Ardından kayıtlar, Lizbon için ERT’nin değerlendirmesine sunulacak. Sunulan kayıtların sayısına ve kalitesine bağlı olarak ERT’nin ulusal final düzenleyeceği düşünülüyor. ERT’nin yakın zamanda konuyla ilgili ayrıntılı bilgi sunması bekleniyor.

2005 yılında Eurovision’u kazanan Helena Paparizou ödülünü dönemin Ukrayna devlet başkanı Viktor Yushchenko’dan alırken.

Eurovision’da Yunanistan

Yunanistan, Eurovision Şarkı Yarışması’yla 1974 yılında Marinella ile tanıştı. 2005 yılında Kiev’deki yarışmayı Helena Paparizou’nun ”My Number One” ile kazanması üzerine yarışma 2006’da Yunan topraklarına taşınmış oldu.

2000’li yılların başarılı ülkelerinden Yunanistan, 2014 yılından bu yana aldığı başarısız sonuçlarla konuşuluyor. Ülke, 2016’da İsveç’teki yarışmada ilk kez final biletini almayı başaramamış ve elenmişti.

Helena Paparizou İsveç’in Melodifestivalen yarışmasında.

2018’de Yunanistan’ı Kim Temsil Etmeli?

Yunanistan’ı Eurovision Şarkı Yarışması’nda kimin temsil edebileceği konusunda çok fazla spekülasyon dolaşıyor. Söylentiler arasında; Eleni Foureira, Tamta, Kostas Martakis ve Helena Paparizou yer alıyor. Tamta 2007 yılında yapılan ulusal finalde ”With Love” isimli şarkısıyla favoriler arasında yer alıyordu. Paparizou, Yunanistan’a kazandırdığı zafer sonrası şansını İsveç’in düzenlediği Melodifestivalen’e katılarak aramıştı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.