SON DAKİKA

Yunanistan: ERT, Panagiotis Tsakalakos ile Görüşüyor

Yunanistan: ERT, Panagiotis Tsakalakos ile Görüşüyor

Idol yarışmasının Yunan versiyonunun ikinci sezonunda birinci olan Panagiotis Tsakalakos’un, Yunanistan devlet televizyonu ERT ile, 2018 Eurovision Şarkı Yarışması için düzenlenecek ulusal final için görüşmeler yaptığı bildirildi.

Daha önce yaptığımız haberde Yunanistan’ın Lizbon’da gerçekleşecek Eurovision için ulusal final düzenleyeceği bilgisini vermiştik. O habere, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Panagiotis Tsakalakos, ABD’de doğdu. 2011 yılında Yunanistan’daki Idol yarışmasını oyların %53.8’ini alarak kazandı. Aynı yarışmada ikinci olan Malou Kiriakopoulou’ya karşı sürpriz bir galibiyet kazandı. Yarışma sonrası müzikte lisansüstü çalışmalar yaptı. Başarılı bir gitarist de olan şarkıcı günümüze değin 3 tekli yayınladı. Şarkıcının müzik tarzı; alternatif pop-rock olarak adlandırılıyor.

Tsakalakos’un ERT’ye 2018’de düzenlenecek ulusal final için şarkı gönderdiği ve kanalla görüşmeye başladığı iddia edildi. Şarkıcı bu iddiayı şu açıklamayla doğruladı:

”Gerçek şu ki, Yunan ulusal finali için kanalla görüşmelere başladık. Kanala gönderdiğimiz şarkı etnik unsurları barındırmasının yanında şu ana kadar Yunanistan’ı yarışmada temsil eden şarkıların hepsinden çok farklı. Eğer ERT bu şansı bize tanırsa, Yunanistan’ı Eurovision’da yüksek yerlerde görebileceğimizi düşünüyorum. Şarkımı duymanız için sabırsızlanıyorum!”

ERT 20 Ekim 2017’ye kadar ulusal final için şarkı gönderimlerini kabul etmeye devam edecek. Kanal aldığı karara göre şarkıların dilinin Yunanca olmasını istiyor ve tercihen Yunan müzik öğelerini içermesini talep ediyor.

Panagiotis Tsakalakos’un 2012’de yayınladığı ”Tha Me Vreis” isimli tekliyi dinleyin :

Başlıklar: , , , , , , ,
Siz de böyle bir web sitenizin olmasını istiyorsanız TIKLAYIN!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Eylül 2017, 22:09

Estonya Eurovision’a Hazırlanıyor

63.sü Portekiz’in Lizbon şehrinde düzenlenecek olan Eurovision şarkı yarışması için Estonya hazırlıklara başladı. Her yıl düzenli olarak organize ettikleri Eesti Laul isimli ulusal final için başvuruları başlattı. Estonya devlet televizyonu ERR’nin organize ettiği yarışma bu yıl 10 şubat – 3 Mart 2018 arası gerçekleşecek. Her yıl Eurovision’a gönderilecek şarkının seçildiği...

Devamını Görüntüle
);