Ana Sayfa Ülkeler 🇬🇷 Yunanistan Yunanistan: ERT, Panagiotis Tsakalakos ile Görüşüyor

Yunanistan: ERT, Panagiotis Tsakalakos ile Görüşüyor

3 dk. okuma
1
278

Idol yarışmasının Yunan versiyonunun ikinci sezonunda birinci olan Panagiotis Tsakalakos’un, Yunanistan devlet televizyonu ERT ile, 2018 Eurovision Şarkı Yarışması için düzenlenecek ulusal final için görüşmeler yaptığı bildirildi.

Daha önce yaptığımız haberde Yunanistan’ın Lizbon’da gerçekleşecek Eurovision için ulusal final düzenleyeceği bilgisini vermiştik. O habere, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Panagiotis Tsakalakos, ABD’de doğdu. 2011 yılında Yunanistan’daki Idol yarışmasını oyların %53.8’ini alarak kazandı. Aynı yarışmada ikinci olan Malou Kiriakopoulou’ya karşı sürpriz bir galibiyet kazandı. Yarışma sonrası müzikte lisansüstü çalışmalar yaptı. Başarılı bir gitarist de olan şarkıcı günümüze değin 3 tekli yayınladı. Şarkıcının müzik tarzı; alternatif pop-rock olarak adlandırılıyor.

Tsakalakos’un ERT’ye 2018’de düzenlenecek ulusal final için şarkı gönderdiği ve kanalla görüşmeye başladığı iddia edildi. Şarkıcı bu iddiayı şu açıklamayla doğruladı:

”Gerçek şu ki, Yunan ulusal finali için kanalla görüşmelere başladık. Kanala gönderdiğimiz şarkı etnik unsurları barındırmasının yanında şu ana kadar Yunanistan’ı yarışmada temsil eden şarkıların hepsinden çok farklı. Eğer ERT bu şansı bize tanırsa, Yunanistan’ı Eurovision’da yüksek yerlerde görebileceğimizi düşünüyorum. Şarkımı duymanız için sabırsızlanıyorum!”

ERT 20 Ekim 2017’ye kadar ulusal final için şarkı gönderimlerini kabul etmeye devam edecek. Kanal aldığı karara göre şarkıların dilinin Yunanca olmasını istiyor ve tercihen Yunan müzik öğelerini içermesini talep ediyor.

Panagiotis Tsakalakos’un 2012’de yayınladığı ”Tha Me Vreis” isimli tekliyi dinleyin :

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇬🇷 Yunanistan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…