SON DAKİKA

Bosna Hersek’in katılmayacağı kesinleşti

Bosna Hersek’in katılmayacağı kesinleşti

Bosna Hersek’in Lizbon’da düzenlenecek olan 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmayacağı doğrulandı. Zaten çok yüksek ihtimalle katılmayacakları biliniyordu ancak resmi yayıncı kuruluş BHRT, Eurovision’a katılmayacaklarını yeni onayladı.

Official logo of BHRT, Eurovision broadcaster of Bosnia & Herzegovina.

Bosna Hersek yayıncı kuruluşu BHRT, finansal sıkıntılardan ötürü Eurovision’a 2018 yılında da katılmayacaklarını bildirdi. Ülkenin Eurovision’a son katılımı 2016 yılında gerçekleşmişti fakat finale yükselememişlerdi. Bosna’nın en iyi Eurovision anlarını kısaca hatırlayalım:

En son Top 10 yaptıkları yıl: 2011 | Dino Merlin – Love in Rewind
Düsseldorf, Almanya’da düzenlenen 2011 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkenin en ünlü sanatçılarından Dino Merlin, yarı finalde 5., finalde ise 6. olarak iyi bir başarı elde etmişti.

En iyi dereceleri: 2006 | Hari Mata Hari – Lejla
Komşu Yunanistan’da düzenlenen 2006 Eurovision Şarkı Yarışması’na kendi dillerinde yazılmış bir şarkıyla katılan Bosna Hersek, makus talihini yenerek 229 puanla 3. oldu. Üstelik yarı finalden de 267 puanla 2. olarak çıkmışlardı.

Başlıklar: , , , , , , , , , , ,
Siz de böyle bir web sitenizin olmasını istiyorsanız TIKLAYIN!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Ekim 2017, 18:38

Ermenistan Katılımını Onayladı

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’na katılımını onaylayan bir diğer ülke de Ermenistan oldu. İşte Ermenistan’ın 2018 Eurovision planları:

Devamını Görüntüle
);