Eurovision 2019 🇭🇷 Hırvatistan

Roko Blažević ve Jacques Houdek’ten Eurovision Düeti

Hırvatistan’ı bu yıl İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ”The Dream” isimli şarkısıyla Roko Blažević temsil edecek.

Hırvatistan’ı 2017 yılında ”My Firend” şarkısıyla temsil eden Jacques Houdek ve bu senenin temsilcisi Roko, Eurovision şarkılarına düet yaptılar.

İkili, Hırvatistan ulusal finali Dora’dan sonra Večernjakova Ruža Ödül Töreni’nde yeniden bir araya geldi.

Jacques Houdek (Eurovision 2017 Hırvatistan temsilcisi)

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkeyi ”My Friend” şarkısıyla temsil ederek yarışmayı 13. sırada tamamlayan Jacques Houdek, bu yılın temsilcisi Roko Blažević ile düet yaptı. Houdek aynı zamanda, Blažević’in Tel Aviv’de yarışacağı ”The Dream” isimli şarkısını bestelemişti.

Roko Blažević kimdir?

Roko Blažević, 2001’de Split’te doğdu. 2017’den beri sahne alıyor. Temmuz 2017’de Sırbistan’da ”Pinkove Zvezdice” isimli yarışmayı kazandıktan sonra adını duyurmaya başladı. 2018’de Hırvatistan’da ”Zivjezde” yarışmasını ikinci tamamladı.

Roko, ”The Dream” isimli şarkısıyla 16 Mayıs Perşembe akşamı düzenlenecek ikinci yarı finalin ikinci yarısında yarışacak.

Source :

Eurosong.hr

Uğur Ceylan

Eurovision Time web sitesinin iki kurucusundan biri. Başkent Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema mezunu. 25 yaşında. Ankara'da yaşıyor.
Follow Me:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir