Michael Rice’ın Akıl Almaz İhaneti

Michael Rice’ın Akıl Almaz İhaneti

Birleşik Krallık’ı bu yıl İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ”Bigger Than Us” isimli şarkısıyla Michael Rice temsil edecek.

Michael Rice, bugün postcard çekimi için geldiği Tel Aviv’de İsrail televizyonu KAN’a konuştu, Eurovision favorisini açıkladı.

Luca Hanni (Eurovision 2019 İsviçre temsilcisi)

Rice, Eurovision 2019 favorisinin İsviçre olduğunu söyledi. Luca Hanni’nin seslendirdiği ”She Got Me” isimli şarkıyı çok beğendiğini açıkladı.

Michael Rice (Eurovision 2019 Birleşik Krallık temsilcisi)

”Bigger Than Us” isimli şarkı, İsveçli şarkıcı ve besteci John Lundvik tarafından hazırlanmıştı. Lundvik şarkıyı önce Melodifestivalen’e götürmeyi denemiş, İsveç televizyonu SVT’nin kabul etmemesine karşın, Birleşik Krallık elemelerine yollamıştı. Birleşik Krallık’ın ”You Decide” isimli ulusal finalinde iki farklı şarkıcı tarafından, iki farklı versiyonla seslendirilen şarkı; Michael Rice’ın yorumuyla birinci seçilmişti.

John Lundvik (Eurovision 2019 İsveç temsilcisi)

Lundvik, ”Bigger Than Us” şarkısı ile Melodifestivalen komitesinden red alınca, ”Too Late For Love” isimli yeni bir şarkı hazırlayarak yarışmaya katıldı. Haftalar süren elemeler sonucu büyük finalde İsveç’i Eurovision’da temsil etmeye hak kazandı. Böylece ortaya daha önce Eurovision’da pek rastlanmamış bir durum ortaya çıktı. Lundvik vokal olarak İsveç’i, besteci olarak Birleşik Krallık’ı temsil edecek konuma geldi.

Michael Rice, bugünkü röportajında Eurovision favorisini İsviçre olarak duyurdu. Acaba ülkeleri mi karıştırdı, bilemiyoruz.

Birleşik Krallık referans grubu ülkelerinden olması sebebiyle direkt finalde yarışıyor. Michael Rice’ın ”Bigger Than Us” isimli şarkısı 16 Mayıs Perşembe akşamı ikinci yarı finalde yayınlanacak. Birleşik Krallık da ikinci yarı finali oylayacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.