Belçika: Eliot’un Sahnesi Nasıl Olacak?

Belçika: Eliot’un Sahnesi Nasıl Olacak?

Belçika’yı bu yıl İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ”Wake Up” isimli şarkısıyla genç şarkıcı Eliot Vassamillet temsil edecek.

Eliot, Songfestival.be sitesine verdiği röportajda, Eurovision’a ve sahnelemesine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Belçika temsilcisi Eliot, favori gösterilip gösterilmediğini umursamadığını, müzik kariyerine odaklandığını söylüyor.

Ben mükemmelliyetçi bir insanım. Hayalim, müzik kariyerimi ve kendimi geliştirmek. Eurovision’u bunun için bir aracı olarak görüyorum. Yarışma sonrasında da çalışmalarıma devam edeceğim.

”Tek Bir Olumsuz Eleştiri Almadım”

Eliot, şarkısı ”Wake Up”ı ilk yayınladığında beğenilmemesinden çekindiğini fakat çok olumlu yorumlar aldığını açıklıyor.

Şarkım başlangıçta karanlık ve gizemli gelebilir ama sonunda farklı, umutlu ve dinamik bir hal alıyor. Fanların şarkımı beğenmeyeceğinden korktum. Fakat olumlu cevaplardan çok memnunum. Tek bir olumsuz mesaj almadım.

Genç şarkıcı, gelen soru üzerine Eurovision’da yapacağı sahnelemeyle ilgili bazı ipuçları veriyor.

Sahnede sadece ben olacağım, altı kişiye birden gerek duymuyorum. Sahnedeki ekranları faal bir şekilde kullanacağız. Endişeye gerek yok! Sony Müzik, RTBF (Belçikalı yayıncı kuruluş) ve ekibim; inanılmaz bir şey ortaya koymamız gerektiğini çok iyi biliyorlar. Sahnede güçlü, harika bir şov yapmak istiyoruz ve bu konuda çok çalışıyoruz!

Sennek (Eurovision 2017 Belçika)

”Fanlar Bu Sene Korkmasın!”

Geçtiğimiz yıl ülkeyi ”A Matter of Time” şarkısıyla temsil eden Sennek, yarışma öncesi fanların beğenisini kazanmış fakat provalar döneminde özellikle canlı performansı konusunda olumsuz eleştiriler almış ve sonunda yarı finalde talihsiz bir şekilde elenmişti.

Bu yıl ülkeyi temsil edecek Eliot, Sennek’e dair bazı açıklamalarda da bulunuyor. Sahnesinin, geçen seneye oranla daha aydınlık ve ışıklı olacağını ekliyor.

Sennek’in geçen yıl istenileni veremediğini, Belçikalılar’ın performasın yeterince iyi olmadığını düşündüklerini biliyorum. Fanların bu sene korkmasına gerek yok! Aynı eleştiriler bana da gelebilir. Müzik videomdaki görüntüler çok karanlık, ancak Mayıs ayında sahnede çok daha fazla ışık olacak.

”Sahneye Gözlükle Çıkabilirim”

Eliot sahnede nasıl bir kıyafet giyeceği hakkında da bazı açıklamalarda bulunuyor. Genellike iyi göremediği için gözlük taktığını, gözlüğün sahne stresine karşı ona iyi geldiğini ve Eurovision sahnesine de gözlükle çıkabileceğini söylerken, kıyafetinin onun kişiliğini yansıtacak bir kıyafet olacağını ekliyor.

Eliot bahisleri takip etmediğini şu sözlerle açıklıyor :

Şarkımın beğenilmesini bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Herkesi şaşırtabiliriz! İnsanların kazanacağını düşündükleri ülkelere para koyduğunu duymuştum, ama bunu takip etmiyorum.

Hatari (Eurovision 2019 İzlanda Temsilcisi)

”Siyaset ve Müzik Birleştirilmemeli”

Eleştirilerin odağı haline gelen İzlanda temsilcisi Hatari hakkında sorulan soruyla ilgili ”çok garip” şeklinde yanıt veriyor.

Bana Lordi’yi hatırlatıyor. Eurovision’da her tarzın, her şeyin mümkün olabilmesi harika bir şey. Bu yüzden kesinlikle orada olmalılar. Politik bir mesaj iletiyorlar mı? Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum fakat bu onların doğal bir hakkı. Ancak, şahsen müziği ve siyaseti birleştirmememiz gerektiğini düşünüyorum.

Pierre Dumuolin (”City Lights” ve ”Wake Up” şarkılarının bestecisi)

Belçika’nın Seçmediği Şarkı, Eurovision Sonrası Yayınlanacak

Belçika’nın bu seneki şarkısı ”Wake Up”, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkeyi başarıyla temsil eden Blanche’ın ”City Lights” şarkısını da hazırlayan Pierre Dumuolin tarafından hazırlandı.

Dumoulin’in Eliot için hazırladığı fakat Belçikalı yayıncı RTBF’nin seçmediği şarkılardan biri Eurovision finalinden sonra yayınlanarak, fanların beğenisine sunulacak.

Eliot’un Finalist Olma Mücadelesi

Eliot, ”Wake Up” isimli şarkısıyla 14 Mayıs Salı akşamı düzenlenecek Eurovision 2019 birinci yarı finalinin ikinci yarısında sahne alacak. Şarkıcı, bir sene aradan sonra Belçika’yı tekrar finale taşımanın mücadelesini verecek. Şarkının klibi üç hafta gibi kısa bir süre içinde 1 milyon izlenmeye ulaştı bile.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.