Ana Sayfa Ülkeler 🇸🇲 San Marino Serhat Eurovision’da Enerji Dolu Bir Şarkıyla Yarışacak

Serhat Eurovision’da Enerji Dolu Bir Şarkıyla Yarışacak

6 dk. okuma
0
194

San Marino’yu bu sene İsrail’in Tel Aviv şehrinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda bir kez daha temsil edecek olan Serhat, bugün İstanbul The Marmara Oteli’nde bir basın toplantısı düzenledi.

21 Ocak Pazartesi günü SMRTV, San Marino’yu bu yıl Eurovision’da Türk şarkıcı Serhat’ın temsil edeceğini duyurmuştu. 2019 senesi, San Marino devlet kanalı SMRTV’nin tecrübeli ve profesyonel bir sanatçı olan Serhat’la yarışacağı yarışmadaki 10. yıl dönümü olacak.

SMRTV genel müdürü Carlo Romeo ve Türk şarkıcı Serhat Hacıpaşalıoğlu

Bugün gerçekleşen basın toplantısında konuşan SMRTV genel müdürü Carlo Romeo şunları aktardı:

”San Marino küçük bir ülke olsa da, Eurovision’a çok büyük bir yüreklikle katılıyor. San Marino Cumhuriyeti, her şeye rağmen güçlü duruyor ve hala Eurovision rakipleri arasında. Bu bizim 10. katılım yılımız. Bu yüzden bu sene bu konuya biraz daha önem verdik. Dolayısıyla bu yıl, gelecek yeni 10 yılın başlangıcını; gerçekten inandığımız, çok yetenekli bir şarkıcıyla ve iyi bir şarkıyla yapacağız. Serhat’ın San Marino ile özel bir bağı var. Aynı zamanda o bir dünya vatandaşı. Ona güveniyoruz.”

Türk şarkıcı Serhat, ”Dünyaya, insanlara ve her sınırın ötesine açık bir kucaklaşma” şeklinde enerji dolu bir sözü verdi.

Serhat’ın Tel Aviv’de seslendireceği şarkının video klip çekimleri geçtiğimiz günlerde başladı.

Video klibin green-screen adı verilen teknikle çekildiği biliniyor. Serhat, bu tekniği 2016 yılındaki ”I Didn’t Know” klibinde de kullanmıştı.

Şarkının hangi tarihte duyurulacağı resmi olarak açıklanmasa da, Şubat ayı içinde yayınlanacağı düşünülüyor.

Serhat, 14 Mayıs 2019’da gerçekleşecek ilk yarı finalin ikinci yarısında sahne alacak.

Serhat ve Eurovision

Türk şarkıcı Serhat Hacıpaşalıoğlu, 2016 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen 61. Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil etmişti. Sözleri Olcayto Ahmet Tuğsuz’a ait ”I Didn’t Know” şarkısıyla yarışan Serhat, yarıştığı yarı finalde talihsiz bir şekilde 12. olmuş ve finale bilet alamamıştı. Serhat’ın aldığı bu derece; yarıştığı 9 senede sadece bir defa finale çıkmaya hak kazanan San Marino’nun, 2013 yılında Valentina Monetta’nın yarı finalde aldığı 11.likten sonra en iyi ikinci derecesiydi.

Eurovision’da San Marino

Eurovision Şarkı Yarışması’na ilk kez 2008 yılında katılan San Marino, 2012 yılından 2014 yılına değin üç yarışma üst üste Valentina Monetta ile yarıştı. Türk şarkıcı Serhat, San Marino’yu Monetta’dan sonra tekrar temsil edecek ikinci sanatçı. San Marino, 2011 yılından bu yana Eurovision’a ara vermeden katılıyor. Ülke en iyi derecesini 2014 yılında Monetta’nın seslendirdiği ”Maybe” şarkısıyla büyük finalde 24. olarak almıştı.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇸🇲 San Marino

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…