Ana Sayfa Ülkeler 🇧🇪 Belçika Belçikalı Eliot ”Wake Up” Diyecek!

Belçikalı Eliot ”Wake Up” Diyecek!

3 dk. okuma
0
188

Belçika’yı bu yıl İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda, henüz 18 yaşına yeni basan genç yetenek Eliot Vassamillet’in temsil edeceği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Bugün Belçika basını, şarkının adının ”Wake Up” (Uyan) olduğunu ve 28 Şubat günü yayınlanacağını duyurdu.

Besteci Pierre Dumoulin & 2017 Belçika temsilcisi Blanche (Kaynak: ESCKAZ)

2017 yılında Kiev’de düzenlenen yarışmada 4. olan ve Blanche’ın seslendirdiği ”City Lights” şarkısının yazarlarından Pierre Dumoulin, Eliot’un bu sene seslendireceği Eurovision şarkısının yazar ekibinde yer alıyor. Dumoulin yaptığı açıklamada şunları aktardı:

”Eliot’un The Voice seçmelerinde gösterdiği performansı gördüğümde; bir sanatçıda aradığım ekstra şeylerin, duyguları iletmek için gereken hassasiyetin onda var olduğunu hissettim.”

Eliot Vassamillet, ülkemizde ”O Ses Türkiye” adıyla düzenlenen The Voice yarışmasının Belçika ayağında yarışmıştı. Belçika; Loic Nottet (2015) ve Blanche (2017)’dan sonra yeniden bir The Voice yarışmacısıyla Eurovision sahnesinde yer alacak.

Belçika, geçtiğimiz yıl Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Eurovision’a Sennek’in ”A Matter of Time” şarkısıyla katılmış, yarı finalde 12. sırada kalarak final biletini kılpayı kaçırmıştı.

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: 🇧🇪 Belçika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…