Kıbrıs: Tamta’dan Olay Yaratacak Açıklamalar!

Kıbrıs'ın 2019 temsilcisi Tamta, Eurovision süreci ve şarkısı ''Replay'' ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs: Tamta’dan Olay Yaratacak Açıklamalar!

Kıbrıs’ı, Tel Aviv’de düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Tamta’nın ”Replay” isimli şarkı ile temsil edeceği açıklanmıştı.

Geçtiğimiz Pazar Kıbrıs kanalı CyBC için röportaj veren Tamta, Eurovision’a hazırlık süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. CyBC’den Tasos Tryfonos’a röportaj veren şarkıcı, Eurovision’a katılmaya nasıl karar verdiğini, Eurovision için hazırladığı şarkıyı, Gürcistan’da geçen çocukluğunu ve buna benzer hayatıyla ilgili bazı kesitler paylaştı.

Tamta, Eurovision süreciyle ilgili şunları aktardı:
”Biraz gergindim ama şimdi rahatladım. Ne yapacağımdan kendimi sorumlu hissediyorum. Kesinlikle zor bir süreç fakat hayatımda hiçbir şeyi kolayca başaramadım. Buna hazırım!”

”Ne olursa olsun yıllardır bir sanatçıyım ve seyirciler beni tanıyor. Kanıtlayacak başka bir şeyim yok. Bu kararı verdiğim için kendimi şanslı ve güçlü hissediyorum”

”Replay ballad bir şarkı değil.”

Tamta, sanat hayatında karşılaştığı mesleki zorluklardan bahsederken, bir müzikal oyunda başrol oynamış olmasını anlamlı bulduğunu söyledi. Tiyatro tecrübesinin ona Eurovision’da olumlu etkisinin olacağını aktardı.

Herkesin merak ettiği ”Replay” ile ilgili olarak;
”Replay çok güncel bir şarkı. Şu anda söyleyebileceğim tek şey onun bir ballad olmadığı.” dedi.

”Kıbrıs, bir Yunan adası.”

Şarkıcı, Yunanistan’da doğmuş ve Gürcistan’da büyümüş olmasına rağmen neden Kıbrıs’ı temsil etmeyi kabul ettiği konusunda da şunları söyledi:
”Kıbrıs’ta da bir kariyerim var. Ülke halkı beni hep destekledi. Kıbrıs Yunanistan’ın bir parçası, bir Yunan adası.”

Kıbrıs’ı geçtiğimiz sene temsil eden Eleni Foureira’nın Arnavut asıllı olması, bunun üzerine ülkenin bu sene tekrar Gürcü asıllı birini yarışmaya göndermesi eleştirilmişti.

Eleni Foureira, Eurovision 2018 Cyprus

”Fuego bana da teklif edildi.”

Tamta, aynı zamanda geçtiğimiz sene Kıbrıs’ı Eurovision’da başarıyla temsil eden Eleni Foureira’nın ”Fuego” isimli şarkısı için kendisine teklif geldiğini fakat teklifi Yunanistan ve Gürcistan’da sürdürdüğü yoğun çalışmaları nedeniyle reddettiğini paylaştı.

Eleni Foureira ile ilgili olarak;
‘O harikaydı! Eleni ve tüm ekip inanılmaz bir iş çıkardılar. Bence bu parçayı Eleni’nin seslendirmesi en doğru olandı, ona çok yakıştı.” diyerek, ”Eurovision halefi olacağımız için karşılaştırılmamız doğru olmaz.” şeklinde ekledi.

”Kazanabileceğimi düşünüyorum.”

Tamta, ”Replay” isimli şarkısına güvendiğini ve geçen sene alınan ikinciliği bir üst seviyeye çıkararak yarışmayı kazanabileceğini düşündüğünü belirtti.

”Yarışmayı kazanabileceğimi düşünüyorum. İsmimin açıklanmasından sonra gelen yorumlar beni çok mutlu etti. Yine de, her ne olursa olsun eleştirileceğimi biliyorum.”

Tamta’nın Tel Aviv’de seslendireceği ”Replay” isimli parça geçtiğimiz haftasonu İsveç’te kaydedildi. Şarkının video klip çekimleri Şubat ayında başlayacak. ”Replay”in Mart ayının ilk günlerinde yayınlanması bekleniyor.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

TR: Lütfen reklam engelleyici yazılımınızı kapatın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin.
EN:
Please disable your adblocker software or add our web site to its white list.