Ana Sayfa Eurovision Şarkı Yarışması Eurovision 2019 PANEL: Destination Eurovision 2019 Favorilerimizi Sıraladık

PANEL: Destination Eurovision 2019 Favorilerimizi Sıraladık

15 dk. okuma
0
70

Fransa, İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması için temsilcisini iki senedir Destination Eurovision adını verdiği ulusal finalle belirliyor.

Büyük finali bu Cumartesi akşamı 26 Ocak 2019’da düzenlenecek Destination Eurovision için Time Panel olarak favorilerimizi seçtik, sizler için sıraladık.

İlk yarı finali 12 Ocak, ikinci yarı finali 19 Ocak’ta düzenlenen Destination Eurovision’da; her yarı finalde 4 şarkı finale bilet alırken, 4 şarkı elendi. İlk yarı finalden büyük finale yükselmeye hak kazanan şarkılar arasında yaptığımız sıralamanın sonuçlarını paylaşıyoruz.

Semih:

Aysat – Comme une grande: Stüdyo versiyonu dinlenebilir seviyede olan bu şarkının, canlı performansı için aynısını söyleyemeyeceğim. Halk oylamasında sonuncu olması şaşırtıcı değildi fakat buna karşın finale çıkabilmesi oldukça şaşırtıcıydı. (3/10)

Bilal Hassani – Roi:Ulusal finalin büyük favorisi olarak başladığı yarışta, beni çok etkileyemedi maalesef. Nakaratın zayıflığı ve İngilizce sözlerin klişeliği şarkının zayıf noktaları. Eurovision’da başarı şansını düşük görüyorum. (5/10)

Silvàn Areg – Allez leur dire: Silvan, ilgi çekici bir sahneleme için çok büyük bir bütçeye ihtiyaç olmadığını kanıtlıyor adeta. Yürüyüş bandını da Zoe’den ödünç aldıysa, bütün sahnelemeyi 10 euroya kapatmıştır diye düşünüyorum. Oldukça Fransız olan şarkısı ise sevimli. (5/10)

https://www.youtube.com/watch?v=7iN0plT1spw

Chimène Badi – Là Haut: Dinlerken ne kapatma isteği, ne de tekrar dinleme isteği uyandıran bir şarkı. Chimene, ulusal finalin en iyi performansına sahip şarkıcısı. Görselaçıdan da tatmin eden performansın Eurovision’daki şansı ise 2015 yılında Fransa’yı temsil eden Lisa Angell’den çok fazla değil ne yazık ki. (6/10)

Yücel :

Aysat – Comme une grande: Güzel bir dans şarkısı. Ancak Fransa adına seçilmesi mucizeden de öte olur. Özellikle O.K ou K.O’dan sonra hiç şansı olduğunu düşünmüyorum. Erkeksi bir ses, sert ve estetikten uzak bir sahneleme. Yazın arabada dinlenir ancak Eurovision’da hiç şansı yok. (4/10)

Silvàn Areg – Allez leur dire: Şarkının sözleri ve sahneleme başarılı. Ancak Eurovision’da anlaşılmayacağının Fransız halkı da farkında. Finalde olmasına şaşırmamak elde değil. (5/10)

Chimène Badi – Là Haut:Güçlü ses, akılda kalıcı nakarat, tecrübeli bir performansçının verdiği güven duygusu, Eurovision için her türlü malzeme var şüphesiz bu kadında. Ancak şarkı genel olarak ne Fransada ne Eurovisionda çok iyi dereceler almaya pek göz kırpmıyor. Fransada kazanma ihtimali olan 3 şarkıdan birisi olmasına rağmen çok uğraşmak gerek bunun için. (9/10)

https://www.youtube.com/watch?v=xsAQCsiV3fU

Bilal Hassani – Roi: Fransa için devrim niteliğinde bir şarkı, dikkat çekici, akıcı ve geniş kitlelerce sevilme ihtimali yüksek. Belki de Paris 2020 ihtimali doğurabilecek tek şarkı. (10/10)

Hakan :

Silvàn Areg – Allez leur dire:Eurovision’da 2000’lerde kalan “joke entry” denilen parçaları çağrıştıran bir melodisi var. Aslında eğlenceli bir melodi ama eurovision için oldukça basit. Şarkının rap gibi olan konuşmalı kısımları oldukça sıkıcı. (3/10)

Aysat – Comme une grande: Yarı finalde sesi yetersizdi Aysat’ın. Şarkısı ise basit olmasına rağmen eğlenceli ve insanı dans ettiren bir parça. (7/10)

Chimène Badi – Là Haut:Chimene’in sahne duruşu oldukça güçlü. Şarkısı da son derece etkileyici. Şarkının nakarata doğru yükselen kısımları oldukça iyi. (8/10)

Bilal Hassani – Roi: Bilal’in cinsel yonelimi, saçı başı vs. hiçbir şeyini dikkate almadan sırf şarkıyı sevdiğim için birinci sırama alıyorum bu şarkıyı. İngilizce sözleri güzel yedirmiş şarkıya. Melodi de etkileyici, abartmadan duyguyu da hissettiriyor insana. (10/10)


Melih :

Silvàn Areg – Allez leur dire: Tek beğendiğim şey sahnelemesi. Finale ilginç bulunduğu için çıktığını düşünüyorum. Finalin sonuncusu olur büyük ihtimal. (5/10)

Bilal Hassani – Roi: Sırf marjinal diye, marjinal fanların abarttığı ”Roi” kesinlikle sıradan düz bir şarkı. Sahnelemesi de yetersiz. Bilal güzel okuyor ama Tel Aviv için yeterli değil. (5/10)

Chimène Badi – Là Haut: Sesi güçlü, sahneleme güzel ama yeterli değil. Fransa’da ünlü olması iyi SMS puanı getirecektir. Fakat kazanabileceğini düşünmüyorum. (7/10)

https://www.youtube.com/watch?v=CMumzculyWI

Aysat – Comme une grande: Öncelikle favorim. Şarkı kesinlikle çok enerjik. Aysat ise çok sıcakkanlı bir solist. Ülkesinde Blogger olarak bilinen Aysat, ilk yarı finalden 4. sırada finale çıkmaya hak kazandı. Performansı her ne kadar stüdyo halinin altında kalsa da, final gecesi toparlayacağını düşünüyorum. Dansçıları ve koreografisi de gayet sağlam. sadece kıyafetlerini beğenmedim. (10/10)

Uğur :

Aysat – Comme une grande: İlk yarı finalin en kötü canlı performansıydı. Şarkının çok dağınık bir düzenlemesi var. Keza bu durum koreografiye de yansımış. Büyük finalde sonuncu olmasını bekliyorum. Finale de ucu ucuna sadece 1 puan farkla çıkmıştı zaten. Uluslararası jüriler bu tarz şarkıları seviyor. (3/10)

Bilal Hassani – Roi: Ulusal finalin en baş favorisi. En çok izlenen ve dinlenen şarkı bu. İnsanların bu şarkıda ne bulduğunu bir türlü çözebilmiş değilim. İngilizce nakaratı lise seviyesinde yazılmış, sözleri çok basit kaçıyor. Canlı performansı da güçlü değil. Umarım kazanmaz. Kazandığı takdirde Tel Aviv’deki sıralamada Fransa’yı yine Birleşik Krallık ve İspanya’nın yanına gönderir diye düşünüyorum. (5/10)

Silvàn Areg – Allez leur dire: İlk dinlediğimde keşke bunu Junior Eurovision’a gönderselermiş dediğim şarkı. Olayı tamamen sahnelemeyle kotarıyor. Performansı ve enerjisi yerinde. Fakat şarkıda iş yok maalesef. (5/10)

Chimène Badi – Là Haut:İlk yarı finalden finale yükselen ve sevdiğim tek şarkı. Çok klasik bir ballad olmasının yanında, şarkıcının Fransa’da ünlü olması bir handikap. Sahnelemesini, şarkıdan daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. Güçlü bir ses ve sahne duruşu, bazen sıradan bir şarkıyı kotarabiliyor bu şekilde. (7/10)

Çağatay :

Silvàn Areg – Allez leur dire: Nasıl finale yükseldiğinin bir açıklamasını yapamıyorum. Eğlenceli tamam ama finale yükselecek kadar iyi bir şarkı değildi bence. Üstelik performansta kullandığı o kartonlar sürekli oynuyordu, çok amatör duruyordu. Güldük eğlendik geçiniz. (3/10)

Bilal Hassani – Roi: Şarkının sözleri evet anlamlı ama artık sıkmadı mı? Bu kadar klişe bir nakarat görmedim. Yarı final performansında başlarken gerçekten etkilendim ama iş nakarata geldiğinde söndü benim için şarkı. Fan balonu diyemeyeceğim çünkü halktan birinci çıktı. Muhtemelen kazanan olacaktır. (5/10)

Aysat – Comme une grande: Melodisi çok akılda kalıcı ve ritmik. Yarı final performansında maalesef kayıtta okuduğu kadar iyi seslendiremedi şarkıyı ama finalde toparlarsa bence sürpriz yapabilir. Şarkı genel olarak güzel bir dans şarkısı özellikle nakarat kısmı şarkının en etkili kısmı. (6/10)

Chimène Badi – Là Haut:İlk yarı finalin en iyi performansıydı bence. Kullandığı küp ilgi çekiciydi zaten yılların profesyonel şarkıcısı olduğunu da hatasız okumasıyla kanıtladı. Şarkı hoş bir şarkı ama sadece o kadar. Maalesef birinciliği göğüsleyebilecek kadar güce sahip olduğunu düşünmüyorum. (6/10)

Destination Eurovision 2019 Logo
Destination Eurovision 2019 Logo

Alınan tüm görüşler sonucunda ilk yarı finalden finale yükselen isimler arasında Time Panel’in sıralaması şu şekilde :

 1. Chimène Badi – Là Haut (%17.91)
 2. Bilal Hassani – Roi (%16)
 3. Aysat – Comme une grande (%14.58)
 4. Silvàn Areg – Allez leur dire (%11.25)

İkinci yarı finalden finale yükselen isimler arasındaki sıralamamızı yarın akşam paylaşacağız. Bizi takip edin!

Daha fazla benzer yazı göster
Bu yazardan daha fazla yazı göster: Uğur
Bu kategoriden daha fazla yükle: Eurovision 2019

3 Yorum

 1. DIVA 🇳🇱

  22 Ocak 2019 Burada: 18:26

  Felaket Güzel

  Yanıt ver

 2. Çağatay

  23 Ocak 2019 Burada: 01:10

  Bilal kazanırsa intihar ederim

  Yanıt ver

 3. çağataya

  27 Ocak 2019 Burada: 19:45

  intihar ettin mi ?

  Yanıt ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da Bakın

Eurovision 2021: Turkish Fans’ Voting Results

As 9-year-old Turkish Eurovision fan web site and forum, we have arranged Eurovision semi-…