İçeriğe atla

Geyik 2014

Uğur

Pinlenen İletiler

valla biz gençlik kolarından bakıyoruz şehir şehir mansur yavaşın yapılan anketlerde açık ara üstünlüğü var sarıgülünde öyle

Hangi şirketlerin anketleri onlar? Büyük şirketler en az 5 puan farkla önde gösteriyo Melih Gökçek'i. Bi ankette 3.5 puan fark vardı sadece. Sarıgül de genelde 5-10 puan geride çıkıyo. Sadece SONAR'ın bi anketinde %0,3 önde çıktı. Hükümet son dönemdeki darbelerden 2-3 tane daha yemezse Ankara ve İstanbul'u kaybetmezler şu anki şartlar altında.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aaa secime 1 aydan az bir sure kalmisken, biz de sitemizde secim anketi yapsak ya

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben bugün kağıdımı aldım ahey ahey

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.

bu müzie taktım habire dinliyorum telde uzun versionunu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahminimce geçen yerel seçimlerdekine yakın olacaktır AKP'nin oy oranı(%38), hatta 1-2 puan üstünde çıkabilir %40 falan. CHP %30, MHP %18-19, BDP ise %6-7 civarı oy alacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya'da hiçbiri başkan değiştirmeyecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sarıgülün 2009 da dsp adı altında şişlide aldığı oy oranı %54.7 dir sadece şişliden bu oyu alan insan istanbulda dahada çıkartacaktır oyunu % 39 bekliyorum kazanırmı kazanmazmı bilemem gönlüm kazanmasından yana

kemal kılıçdaroğlu ise 2009 istanbul bş belediye adaıyken yüzde 37 almıştı mustafa sarıgül daha çok güven teşkil ediyor neden daha fazla almasın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şişli bu

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Sarıgül %90 alsa da şaşırmam orda. Kadir Topbaş'ın İstanbul'daki oy oranı %44-50 arasında gidip geldi hep. Sarıgül CHP'nin oy oranını bi nebze arttırmayı başardı ama Kadir Topbaş'ın oylarını düşürmeyi başarabilmiş gibi görünmüyo. Bazı kişiler iki ismin 42-43 bandınd başa baş duruma geldiğini iddia etseler de çok inandırıcı gelmiyo bana. Kılıçdaroğlu da o oyu kolay almamıştı, önceki yerel seçimlerde %26'ydı İstanbul'da CHP, onu da unutmamalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şuan şişliye bakıyorum işçi partsinin adayı sabah akşam geziyor sokaklarda ümit zileli gayette iyi tepkiler alıyor bizim aday inönüye bakıyorum belirli günlerde geziyor akp zaten alamaz burda onu biliyorum ben aslıdna bir chp li olarak şişlide çok kararsızım

ama türkiyedeki insanlar partiye göre oy veren insanlar aday kim hiç önemi yok mhp nin şişli adayı gayet genç dinamik bi çocuk belki mhp y e kayabilir oyum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yolsuzluk vs. dunyanin hicbir yerinde su ana kadar secim sonuclarini etkilemedi.Etkilediyse de 1-2 puan etkiledi.

SONAR'in anketleri disinda CHP'yi bu kadar yukseliste, AKP'yi bu kadar dususte gosteren baska arastirma sirketi yok.SONAR 2009 yerel secim anketlerinde de CHP'yi yukseliste gostermisti fakat sonuc husran olmustu.Ondan dolayi ANAR,GENAR,KONSENSUS gibi arastirma sirketlerine bakin derim.Sitelerde yapilan anketlerin tutma ihtimali de %1 bile degil kanimca.

Turkiye Genelinde;

AKP %44-49

CHP %25-30

MHP %14-16

Istanbul'da;

AKP %42-45

CHP %32-36

Ankara hakkinda pek fikrim yok ama Melih Gokcek alir diye dusunuyorum.

Onu birakin da bizim Kirim'in hali ne olacak

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hala anketlere guvenen varmis ve inanan, cok sasirdim

Gizlenmiş İçerik

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yolsuzluk vs. dunyanin hicbir yerinde su ana kadar secim sonuclarini etkilemedi.Etkilediyse de 1-2 puan etkiledi.

SONAR'in anketleri disinda CHP'yi bu kadar yukseliste, AKP'yi bu kadar dususte gosteren baska arastirma sirketi yok.SONAR 2009 yerel secim anketlerinde de CHP'yi yukseliste gostermisti fakat sonuc husran olmustu.Ondan dolayi ANAR,GENAR,KONSENSUS gibi arastirma sirketlerine bakin derim.Sitelerde yapilan anketlerin tutma ihtimali de %1 bile degil kanimca.

Turkiye Genelinde;

AKP %44-49

CHP %25-30

MHP %14-16

Istanbul'da;

AKP %42-45

CHP %32-36

Ankara hakkinda pek fikrim yok ama Melih Gokcek alir diye dusunuyorum.

Onu birakin da bizim Kirim'in hali ne olacak

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gizlenmiş İçerik

ANAR ve GENAR AKP'nin şirketleridir. Yaptıkları anketlerde asla "Yolsuzluk var mı?" demezler mesela, "Başbakan Türkiye'de cemaat tarafından darbe çabalarının olduğunu belirtti, bir takım çevrelerse bunun yolsuzluk operasyonu olduğuna inanıyor, sizce bu darbe değil, bazılarının iddia ettiği gibi yolsuzluk mu?" gibi dolandıra dolandıra sorarlar, bu yüzden en güvenilmez anketlerdir. KONSENSUS'un anket sonuçları üzerinde nasıl değişiklik yapıldığının kayıtları ortaya çıktı zaten. Şu ana dek SONAR'ı destekleyen tek sonuç METROPOLL'den çıksı sanırım ama bana en çok güven veren SONAR. 2009 yerel seçim sonuçlarını hatırlar mısın bilmem ama CHP 4 puanlık falan bi yükseliş yaşamıştı, AKP 38 puana gerilemişti. SONAR'ın tahminlerini bilmiyorum o dönem ama 3 büyük şehirde iyi oranlar tutturmuştu diye biliyorum. Bununla birlikte 2011 seçimlerini neredeyse tamamen doğru bilmiştir SONAR, ANAR ve GENAR'dan daha yüksek oy oranı çıkarmıştır hatta AKP'ye. O dönemde çok eleştiri almıştı CHP'li kesimden.

Yolsuzluğun Dünya'da oy oranını etkilemediği ise komik bir söz olmuş. Batı'da etkilemez evet, çünkü batıda yolsuzluğu ortaya çıkan bir hafta bile kalamaz o görevin başında. Krallık kurdu, diktatör oldu dediğimiz Berlusconi bile ne hallere düştü yolsuzluk muhabbetine. Türkiye'dn örnek verirsek, 5 yıl önceki 2009 seçimleri derim. Kılıçdaroğlu'nun meşhur olduğu dönem, yolsuzluk dosyalarını açıklıyordu. AKP'nin %45-47 bandında çıkması beklenirken, bugünkülere göre daha masum olan yolsuzluk dosyaları sayesinde 38 puana düşmüştü bu oran. Melih Gökçek'in %50'lik oy oranını %38'e düşmüştü il bazındaysa.

Kırım olaylarında ise, Kırım sadece bir piyon. İzlediğimiz şey büyüklerin güç savaşları.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ANAR ve GENAR AKP'nin şirketleridir. Yaptıkları anketlerde asla "Yolsuzluk var mı?" demezler mesela, "Başbakan Türkiye'de cemaat tarafından darbe çabalarının olduğunu belirtti, bir takım çevrelerse bunun yolsuzluk operasyonu olduğuna inanıyor, sizce bu darbe değil, bazılarının iddia ettiği gibi yolsuzluk mu?" gibi dolandıra dolandıra sorarlar, bu yüzden en güvenilmez anketlerdir. KONSENSUS'un anket sonuçları üzerinde nasıl değişiklik yapıldığının kayıtları ortaya çıktı zaten. Şu ana dek SONAR'ı destekleyen tek sonuç METROPOLL'den çıksı sanırım ama bana en çok güven veren SONAR. 2009 yerel seçim sonuçlarını hatırlar mısın bilmem ama CHP 4 puanlık falan bi yükseliş yaşamıştı, AKP 38 puana gerilemişti. SONAR'ın tahminlerini bilmiyorum o dönem ama 3 büyük şehirde iyi oranlar tutturmuştu diye biliyorum. Bununla birlikte 2011 seçimlerini neredeyse tamamen doğru bilmiştir SONAR, ANAR ve GENAR'dan daha yüksek oy oranı çıkarmıştır hatta AKP'ye. O dönemde çok eleştiri almıştı CHP'li kesimden.

Yolsuzluğun Dünya'da oy oranını etkilemediği ise komik bir söz olmuş. Batı'da etkilemez evet, çünkü batıda yolsuzluğu ortaya çıkan bir hafta bile kalamaz o görevin başında. Krallık kurdu, diktatör oldu dediğimiz Berlusconi bile ne hallere düştü yolsuzluk muhabbetine. Türkiye'dn örnek verirsek, 5 yıl önceki 2009 seçimleri derim. Kılıçdaroğlu'nun meşhur olduğu dönem, yolsuzluk dosyalarını açıklıyordu. AKP'nin %45-47 bandında çıkması beklenirken, bugünkülere göre daha masum olan yolsuzluk dosyaları sayesinde 38 puana düşmüştü bu oran. Melih Gökçek'in %50'lik oy oranını %38'e düşmüştü il bazındaysa.

Kırım olaylarında ise, Kırım sadece bir piyon. İzlediğimiz şey büyüklerin güç savaşları.

ANAR ve GENAR gibi sirketlerin AKP sirketleri oldugunu biliyorum.Ama secim sonuclarini tutturuyorlar.2009'da SONAR CHP'yi birinci gosteriyordu Turkiye genelinde.O yuzden SONAR'in yerel secim anketlerine pek guvenemiyorum.

Yolsuzlugun secimleri etkilemesi hakkinda ise sunlari yazayim;

2006'da Brezilya'da Baskanlik secimi oncesi yolsuzluklar secimi hic etkilemedi,

Amerika'da 1968-1990 yillari arasinda gorev yaptiklari sirada adlari yolsuzluklara karisan siyasetcilarin %60'i yeniden secildi,

Bunun gibi bircok ornek var.

Ayrica millet 'caliyor ama is de yapiyor' diyor.Bu da dunyanin her yerinde gecerli.Egitim seviyesi yuksek olan insanlarin yolsuzluk konularina hassasiyeti yuksek.

Kirim konusunda ise sonuc olarak Kirim'in Rusya'ya baglanacagina kesin gozle bakiyorum.Kirim her yonden cok iyi bir liman ve stratejik bolge.Rusya'nin super guc olma iddiasi olmasi icin Kirim'i ele gecirmesi gerektigini dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

SONAR 2010'da aylık anketlerinden birinde CHP'yi kısa süreliğine 1. gösterdi yanılmıyorsam, 2009 seçimlerinde yoktu öyle bir durum. Yolsuzluk konusunda ise 30 yıl öncesinin Amerika'sına gitmeye gerek yok, ben sana 5 yıl öncesinin Türkiye'sine bak diyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Yeni Oluştur...