İçeriğe atla

Aysel Gürel'e Vefa Albümü

Mustafa

Pinlenen İletiler

[align=center]Aysel Gürel'e Vefa Albümü[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
[/align]

[align=center]Türk pop müziğinin en iyi söz yazarlarından biri olarak kabul edilen Aysel Gürel anısına hazırlanan saygı albümünde pop dünyasının en önemli isimleri bir araya geldi.

'Ayselim' albümü Sezen Aksu'nun müzik dünyasına kazandırdığı en ünlü üç star Levent Yüksel, Sertab Erener ve Aşkın Nur Yengi'yi de yıllar sonra yeniden bir albüm projesinde buluşturdu.

Şarkıların çoğunda imzası bulunan Onno Tunç da unutulmadı. Yapımcı şarıkları düzenleyen tüm aranjörlere 'Onno Tunç müziğinin ruhunun dışına çıkılmayacak" uyarısı yaptı. Stüdyo kayıtları tamamlanan albüm, söz yazarının 5. ölüm yıldönümü olan 17 Şubat'ta yayınlanıyor.

ONNO RUHUNA UYGUN ŞARKILAR

Albüm 2008'de hayatını kaybeden Aysel Gürel'in ölüm yıl dönümünde 17 Şubat'ta piyasada olacak. Yapımcılığını Samsun Demir, prodüktörlüğünü Murat Yıldırım'ın üstlendiği albümde sözlerini Aysel Gürel'in yazdığı şarkılar ünlü sesler tarafından yorumlandı. Albümde yer alacak çoğu şarkıda besteci olarak imzası bulunan Onno Tunç ta unutulmadı. Yapımcı tarafından şarkıları düzenleyecek aranjörlerin hepsine email yoluyla 'Onno Tunc müziğinin ruhunun dışına çıkılmayacak" uyarısı yapıldı.

ALBÜMDE KİM HANGİ ŞARKIYI OKUYACAK?

Ajda Pekkan: Ayıpsın Ayıp

Sertab Erener: Beni Yak Kendini Yak

Aşkın Nur Yengi: Ünzile

Levent Yüksel: Ben Her Bahar Aşık Olurum

Yaşar: Yine Yeniden

Tarkan: Firuze

Boğazın Kızları: Olacak Olacak

Emre Altuğ: Mazi (Senfonik)

Eda-Metin Özülkü: 1945

Nilüfer: Sen Ağlama

Ata Demirer: Sitem

Sezen Aksu: Henüz Açıklanmadı.

[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayret Sertab bu sefer Askin'i ekarte etmemis.

Ajda'nin "Ayipsin"i nasil okuyacagini cok merak ediyorum, bildigin rap o sarki.

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Keske daha once Onno Tunc albumunde zaten okunan 1945 ve Yeniden Sev alinmasaymis albume. Daha iyi sarkiari var Aysel Gurel'in. Cok 80'lerde kalmislar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...

[align=center]Aysel Gürel - Ayselim[/align]

[align=center]

Gizlenmiş İçerik

Gizlenmiş İçerik

[/align]

[align=center]Yayın Tarihi: 25.06.2013[/align]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu album de bir cikamadi diyordum ki anca yetistirmisler. Olum yildonumune denk getirememislerdi.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Merakla bekledigim albumlerden.

Bu arada yapilan buyuk bir hata : Askin Nur Yengi tarafindan seslendirilen "Ayipsin" isimli sarkinin adi yillar sonra "Ayipsin Ayip" seklinde degistirilmis. Ajda Pekkan o sarki icin Trakya rap yaptim diye bi aciklama yapmisti, orijinalinde alakasi yok.

Gizlenmiş İçerik

Sertab'in okudugu "Yolun Basi" sarkisinin adi da "Yolun Basinda" seklinde degistirilmis.

Bu arada album dogum gunumde cikiyor.

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu album de bir cikamadi diyordum ki anca yetistirmisler. Olum yildonumune denk getirememislerdi.

Gizlenmiş İçerik

/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Merakla bekledigim albumlerden.

Bu arada yapilan buyuk bir hata : Askin Nur Yengi tarafindan seslendirilen "Ayipsin" isimli sarkinin adi yillar sonra "Ayipsin Ayip" seklinde degistirilmis. Ajda Pekkan o sarki icin Trakya rap yaptim diye bi aciklama yapmisti, orijinalinde alakasi yok.

Gizlenmiş İçerik

Sertab'in okudugu "Yolun Basi" sarkisinin adi da "Yolun Basinda" seklinde degistirilmis.

Bu arada album dogum gunumde cikiyor.

Gizlenmiş İçerik

Aysel Gürel'e (ve de Uğur'a) Vefa Albümü

Gizlenmiş İçerik

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...