İçeriğe atla

Tşy devam etmeli mi?

Canreyhan

Tşy devam etmeli mi?  

19 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Ankete oy verebilmek için Giriş Yap ya da kaydol.

Pinlenen İletiler

Başkalarından örnek vermek istemediğim için kendimden verdim Soner, haklısın o konuda. Ama hani demek istediğim o her zaman popüler yollayan kişilerin derecelerine bakın yani. Zaten cevabı oylamada verilmiyor mu onlara çoğu kez. O yüzden diyeceğim akışına bırakmak her şeyi. Zaten şu aynı yarışmacıdan 6 kere yollamak olayıyla yarışma şu anlık daha iyi yere giderken, bu uzatmamız niye anlamadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 82
  • Açılış
  • Son yanıt

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Bu Konuya En Fazla Mesaj Atanlar

Turkce Sarki Yarismasi fikri ilk olarak 2008'in sonlarinda ortaya cikmisti "Turkvizyon" , "Turkcevizyon" adiyla basladi. Biz de bunu 2009 Mayis'ta "Turkce Sarki Yarismasi" adiyla adapte edip duzenlemeye basladik. Yarisma basladiginda amaci gercekten yeni sarkilar tanimak, populer islere yer vermemekti. Zamanla uyeler a populeriteye kaydi.

Can mesajinda "Kimse sarkilari dinleme zahmetinde bulunmuyor" demis fakat pek takan olmamis. Evet, sarkilari dinlemiyorsunuz cunku yarisan 14 sarkidan en az 10 tanesi populer ve daha onceden bilinen sarkilar oldugu icin! Populer sarkilara yer vermeseniz, yaristirmasaniz sarkilar bilinmedigi icin ya da cok az bilindigi icin dinlenir, oylamalar cok daha adil olur. Bu yuzden populer islere izin vermeyeceksiniz.

Misal gecen yarisma adamin biri Tarkan'dan "Dudu" koymus, oha dedim! 14 sehirden 10 tanesine puan vermek zorunda oldugumuz icin az daha(!) puan vermek zorunda kaliyordum. Turkce muzik piyasasinda kendini kanitlamis sarkilarin TSY'de yarismasina karsiyim ve hicbir zaman oyle bir sarki yaristirmadim.

Katilimci sayisina gelirsek, yarisma 14 - 15 sehirle devam edecekse yeni bir puanlama sistemi getirmeliyiz. Acikcasi 14 sarkilik yarismada 10 sarkiya puan vermek cok skici oluyor. Ya da aksine, katilim 20 gibi bir rakama ulastirmali. Oyle ki ilk duzenlenen TSY'lerde 21'e yakin katilim oldugu olmustu.

Tema olayina gelirsek. Bi ara deneyelim dedik, aman Allahim herkes karsi cikti.. 2 yarismada bir yapalim dedik, onu bile cok gorduler, biz de vazgectik. Tema olayina devam edilebilir bence cok cok yararli olur yarismanin akibeti icin.

Bu yarismanin devam etmesini en cok dileyen insanlardan biriyim ki su ana kadar duzenlenen her yarismaya 1 kere bile ara vermeden katildim israrla. Can'la birlikte 41. yarismaya ozel bir seyler de yapmayi planlamistik "41 Kere Masallah" tarzi. Bu yarisma elbet devam edecek ama boyle degil...

Umarim anlatabilmisimdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha önce denenmedi mi kategori...10 üye bulmakta zorlanıyorduk..çoğunluk kategori istemiyor..yapıldı görüldü..herkesin isteğini yapmak tabiki güzel olur ama çoğunluk bu durumdan memnun..katılım fena degil bu şekilde..ben de herkesin isteği olsun isterim.ama bu durumdan beni suçlu tutmak yarışmanın amacını başlatana sormak lazım der gibi bir yorumda bulunmayı kusura bakmayın hazmedemem..tsy başladığında format nasılsa aynen devam ettiriyorum ben ve daha eğlenceli vakit geçirmek amacıyla bunu üstlendim ama beni suçlamaya kadar geldiyse boyut bırakıp giderim..ben burdaki üyeler için yapıyorum bu yarışmayı..keşke biraz memnun olup zevkini çıkarabilseniz şu yarışmaların sitenin.. tsy benim için bitmiştir..beni kırmayıp 10 yarışma boyunca desteklerini esirgemeyen üyelere teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Başkalarından örnek vermek istemediğim için kendimden verdim Soner, haklısın o konuda. Ama hani demek istediğim o her zaman popüler yollayan kişilerin derecelerine bakın yani. Zaten cevabı oylamada verilmiyor mu onlara çoğu kez. O yüzden diyeceğim akışına bırakmak her şeyi. Zaten şu aynı yarışmacıdan 6 kere yollamak olayıyla yarışma şu anlık daha iyi yere giderken, bu uzatmamız niye anlamadım.

çünkü yarışmayı zevksiz hale getiren şeyin bu olduğunu düşünüyorum. daha oylama bitmemişken kazanacak şarkının hatta ilk 5'e gireceklerin bilinmesi pek zevk vermiyor.

daha önce denenmedi mi kategori...10 üye bulmakta zorlanıyorduk..çoğunluk kategori istemiyor..yapıldı görüldü..herkesin isteğini yapmak tabiki güzel olur ama çoğunluk bu durumdan memnun..katılım fena degil bu şekilde..ben de herkesin isteği olsun isterim.ama bu durumdan beni suçlu tutmak yarışmanın amacını başlatana sormak lazım der gibi bir yorumda bulunmayı kusura bakmayın hazmedemem..tsy başladığında format nasılsa aynen devam ettiriyorum ben ve daha eğlenceli vakit geçirmek amacıyla bunu üstlendim ama beni suçlamaya kadar geldiyse boyut bırakıp giderim..ben burdaki üyeler için yapıyorum bu yarışmayı..keşke biraz memnun olup zevkini çıkarabilseniz şu yarışmaların sitenin.. tsy benim için bitmiştir..beni kırmayıp 10 yarışma boyunca desteklerini esirgemeyen üyelere teşekkür ediyorum.

ben yarışmayı düşünüp foruma katan uğur'dan bahsettim. çünkü uğur'un yeni şarkılar tanımak için bu yarışmayı düşündüğünün farkındayım. sadece okumayıp anlamaya da çalışmalısın. anladığım kadarıyla ikisini aynı anda yapamıyorsun.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gayet iyi anlatmışsın Uğur.

Tema olayına kim nasıl karşı çıkıyor anlamadım. Oysaki ne kadar zevkli geçer şu işler.

Tarkan - Dudu'ya ben de şaşırdım açıkçası. Göreceksiniz ki her şarkıya yorum yaptım Tarkan - Dudu haricinde. Ayıp hani bu kadar da kendini sıkmış şarkı cidden konulamaz bana göre. Amaa bu demek değilki her popüler iş de konulmasın. Konulsun tabi. Elbet onu da sevmeyen olacak. Ya da onun aşığı olan. Olsun, ne zararı var. Benim demek istediğim buydu. Yoksa Melih'in de dediği gibi muyaptan gorup direkt yeni yuklenen kalitesiz is gormek de en az en populer is gormek kadar kotu. Ama sevmiştir yollar bir şey diyemem.

Basta dedigim gibi tema mutlaka gelmeli. Yani devam etmeli bu yarısma.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

pardonda yarışmayı tekrardan ben başlattim.cümlelerimızi açık ifade edelim isim vererek.çok şükür her şeyi anlayacak kapasitem var...!

aynı şeyleri düşünmüyorken neden yarışmanın amacını sana sorayım? ayrıca yarışmayı başlatan diyorum tekrar başlatan değil. yarışmayı düşünen, başlatan kimse amacını da düşünen o'dur.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

her yarışma farklı tema olmalı daha önce yaptık ve çok ta verimli oldu

Verimli olduğunu düşünmüyorum. Dizi müzikleri temasında -kendim Yalan Dünya'yı yolladım- Türkiye'nin en popüler dizilerinin jenerikleri havada uçuştu. (Buna karşı değilim)
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

her yarışma farklı tema olmalı daha önce yaptık ve çok ta verimli oldu

Verimli olduğunu düşünmüyorum. Dizi müzikleri temasında -kendim Yalan Dünya'yı yolladım- Türkiye'nin en popüler dizilerinin jenerikleri havada uçuştu. (Buna karşı değilim)

en azından daha küçük bir havuzdan şarkı seçimi yapıldı.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

90 larda yaşayan az üyemiz var yada 90 larda iki üç yaşında olup dizileri bilmeyenlerde

Gizlenmiş İçerik

Gizli içeriği görebilmek için bu konuyu/mesajı yanıtlayın veya reaksiyon ifadelerinden birine tıklayın.
/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> onlara sormak lazım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...