İçeriğe atla

İsveç 2024 : Marcus & Martinus - Unforgettable

Uğur

Pinlenen İletiler

• 6 ay sonra...

İsveç devlet kanalı SVT,  bugün bir basın toplantısı düzenleyerek 2024 Melodifestivalen’de yer alacak olan 30 adayı açıkladı.

Birinci eleme: 3 Şubat – Malmö Arena, Malmö

-Lisa Ajax – Of a liar
-Elisa Lindström – Forever yours
-Samir & Viktor – Hela världen väntar
-Smash Into Pieces – Heroes are calling
-Melina Borglowe – Min melodi
-Adam Woods – Supernatural

İkinci eleme: 10 Şubat – Scandinavium, Göteborg

-C-Joe – Ahumma
-Liamoo – Dragon
-Engmans kapell – Norrland
-Fröken Snusk – Unga och fria
-Maria Sur – When I’m Gone
-Dear Sara – The silence after you

Üçüncü eleme: 17 Şubat – Vida Arena, Växjo

-Clara Klingenström – Aldrig mer
-Jacqline – Effortless
-Klaudy – For dig
-Cazzi Opeia – Give My Heart A Break
-Gunilla Persson – I Won’t Shake
-Kim Cesarion – Take My Breath Away

Dördüncü eleme: 24 Şubat – Stiga Sports Arena, Eskilstuna

-Lia Larsson – 30 km/h
-SCARLET – Circus X
-Albin Tingwall – Done Getting Over You
-Lasse Stefanz – En sång om sommaren
-Danny Saucedo – Happy That You Found Me
-Dotter – It’s Not Easy to Write You a Love Song

Beşinci eleme: 2 Mart – Lofbergs Arena, Karlstad

-Jay Smith – Back to my roots
-Elecktra – Banne maj
-Chelsea Muco – Controlla’
-Annika Wickihalder – Like
-Medina – Que sera
-Marcus & Martinus – Unforgettable

Büyük final 9 Mart’ta gerçekleşecek.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Melodifestivalen 2024 Formatının değişeceği açıklandı!

İsveçli devlet kanalı SVT, 2024 yarışması için Melodifestivalen'in formatında değişiklikler yapılacağını duyurdu. Formatta yapılan en büyük değişiklik ise ikinci şans turunun iptal olması. Bunun yerine beş tane yarı final yapılacak ve en iyi iki şarkı ve toplamda da on şarkı finale yükselecek.

Ancak direkt finale giden on şarkıya ek olarak iki şarkı daha finale yükselecek. 5.Yarı finalin sonunda her yarı finali üçüncü ve dördüncü sırada tamamlayan şarkıların kısa bir özeti gösterilecek. Şarkıcılar önceki yıllardan farklı olarak şarkılarını bir daha seslendirmeyecek. Oradan, oylamada en yüksek ilk iki oyu alan şarkı finale gidecek ve normalde de olduğu gibi 12 şarkı finalde yarışacak. Büyük final de %50'si halk oyu ve %50'si uluslararası jürilerden oluşan oylama sistemi değişmeyecek.

Ayrıca yarı finallerde önceki yıllara göre daha az şarkı yer alacak. Her yarı finalde yedi şarkı yerine altı şarkı ve toplamda da 28 şarkı yerine 30 şarkı yarışacak.

Melodifestivalen proje yöneticisi Anders Wistbacka'ya göre SVT, "sezon boyunca izleyici kaybetmemek" için değişiklikler yaptı. Geçtiğimiz yıl İkinci Şans turunun reytingleri 2,3 milyona düştü ve 2006'dan bu yana en az izlenen ikinci şans oldu. Anders şöyle devam ediyor:

Yarı finallerde seyirci kaybettiğimiz bir sır değil. Artık seyircilerin heyecanını ve isteğini tüm programlarda sürdürmeyi umuyoruz. SVT, her yarı finaldeki şarkıları azaltarak ve İkinci Şans'ı ayrı bir gösteri olarak kaldırarak Melodifestivalen'ı her yayında reytingleri artıracak şekilde düzenlemeyi umuyor. Melodifestivalen İsveç'in en büyük programlarından biri ve her yıl SVT'nin yayın programının önemli bir parçası.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...
Reyiz, Şimdi yazdı:

Bunlar bu sene iddialı gelmeyecekler herhalde.

Björkman gitti, Melodifestivalen bitti :bitti:

Hoş o da son senesinde The Mamas mı ne seçtirtmişti ama salla onu :lutfengulun:

Bu seneki yarışmadan çıkıp Eurovision'da iş yapabilecek bir şarkı :yok:

Norveçli ikizleri yollayacaklar büyük ihtimalle. Onların şovları iyi ama şarkıları geçen senekine göre zayıf.

• Beğendim 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok vasat bir MF izledik bu sene de. Kazansa üzmez dediğim birkaç isim var.

İkizler: evet geçen seneki şarkının gerisinde ama sahneyle birleşince oldukça iyi duruyor. Kazanmaları halinde esc de de top 5 ihtimalleri yüksek 

Maria sur: geçen seneden sonra dersine iyi çalışmış. Şarkısını sevdim ama seçeceklerini hiç düşünmüyorum. 

Liamoo: yine hoş bir şarkıyla katılmış. Sahnesine de bakınca Kıbrıs 2023 gibi duruyor. Seçilme ihtimalini zayıf görüyorum.

Jaklin: güzel şarkı ama asla kazanamaz ve kazanırsa da esc de iş yapmaz. Beğendiğim için ekledim buraya ahaha

Bunlar haricinde medinayi da kötü bulmadım seçilirse İsveç tarz değiştirmiş olur. Şovları eğlendiriyor tam ev sahipliği şarkısı olur.

Danny'yi beğenmedim. 2013 ten kalma demode bir şarkıyla gelmiş. Seçilirse esc de 13.falan olur. Keşke seçilse ahaha

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Hakan bu konunun başlığını İsveç 2024 : Marcus & Martinus - Unforgetable olarak değiştirdi
  • Hakan bu konunun başlığını İsveç 2024 : Marcus & Martinus - Unforgettable olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...